Hodnocení hráčů Arsenal vs Chelsea

Stereotypní centry do vápna, slabá podpora krajních obránců útoku, střelecká impotence, prostě to nebyl Arsenal jak ho známe. Boss má o zábavu v následujících týdnech vystaráno….

 

Je to mé první hodnocení, kdy zaskakuji za matadory HH, takže prosím o shovívavost -)

 

 

Almunia: 4 – ano, v zimě musíme nakupovat. Brankáře. Někdo řekne, že Almunia nemůže být obviňován z inkasovaných gólů, že vypadal relativně sebejistě. Avšak 3 obdržené branky, z toho jedna ze standardky po jeho jasné chybě budou v jeho statistikách vypadat špatně. Chybná komunikace se stopery při centrech před bránu nebyla poprvé. Vito nemá se Citizens a Olympiacosem co ztratit, věřím, že Bosse přesvědčí, aby mu dával více příležitostí.

 

Gallas & Vermaelen: 5 – neviním Thomase za vlastence, ale dva na vlas stejné góly ukazují, že v práci a především součinnosti stoperů (i s brankářem) jsou slabiny. Oba jak přes kopírák stejně nepřistupovali k Anelkovi a Drogbovi, Gallas byl po zranění nejistý, podle mého neměl hrát.

 

Sagna: 5 – první dva góly přišly z jeho strany, zejména ten první po kličce od obránce Chelsea (nemůžu mu přijít na jméno) má Bacary podle mě na triku. Vůbec mu nešla spolupráce s TW14 po křídle, v závěru zápasu se zlepšil, přitvrdil. Jeho centry nebyly přesné.

 

Traore: 5,5 –nepříliš dobrý dozadu, v činnosti dopředu byl přínosem, zejména předčil soupeře v rychlosti. V defenzivě se zatím s Clichym či Gibbsem nemůže měřit.

 

Song: 6 – nechápu, proč byl o poločase střídán, podle mého byl jediný, kdo byl fyzicky srovnatelný se záložníky Chelsea, jediný, který se vracel pomáhat obráncům. Chápu snahu Wengera o posílení útoku Walcottem, ale Denilson Songa nezastoupil.

 

Denilson: 4,5 – podle mě žádné zlepšení, postrádal tělesnou zdatnost, sílu a přesné přihrávky. Pravděpodobně byl příliš rychle vrácen do základní sestavy, zvláště při takto velkém zápase. Chyboval, napočítal jsem 6 přečtených přihrávek, které si hráči Chelsea převzali, možná i více.

 

Fabregas: 5 – je jedním z nejlepších hráčů v sezóně, ale chybí mu otáčky v důležitých zápasech. Zatím to předvedl jenom v jednom vypjatém zápase, se „slepicemi“. Chápu ho, obrovská zodpovědnost, všichni na něj spoléhají, připadá mi pro ostatní tak trochu jako talisman, když nevědí co s míčem, šup Cescovi. Snažil se, ale selhal při tvoření čehokoli. Pohyboval se a přihrával dobře, ale stejně jako většina útočníků Arsenalu, ztroskotal při přechodu do vápna.

 

Arshavin: 3 – Vážně je tak dobrý? Vypadal bez zájmu a postrádal jakýkoli nebezpečný výpad. Občas vypadal plný života, ale celkově další neuspokojivý výkon. Jeho vyjádření Wengerovi, že nechce hrát fotbal se bohužel překlápí do praxe. Chápu, že repre zklamání se na něm podepíše, ale na profesionála to trvá nějak dlouho.

 

Nasri: 6 – Nejnebezpečnější  hráč  Arsenalu co se týče pohybu a rychlosti. Měl pár pěkných centrů, ze kterých ale nic nevzešlo.Slibné náznaky pro trvalý návrat do základní sestavy. Myslím, že to byl pro něj dobrý zápas. Nechápu, proč AA23 hrál celý zápas a Samir střídal, případný nedostatek fyzické kondice je jedinou omluvou.

 

Eduardo: 3 – Snažil se dovést balon přímo do brány v případech kdy měl střílet. Velmi neuspokojivý a hře Arsenalu dává hodně málo v porovnání s van Persiem. Měl řadu šancí, bez efektu. Je vidět, že není zvyklý hrát na hrotu, musíme mu dát čas. Budiž mu k omluvě, že ve vápně byl trestuhodně osamocený.

 

Náhradníci

 

Vela: 5,5 – Tvrdě se snažil, ale nevzešly z toho žádné šance. Hodně běhal, ale po pravdě nedostal slušnou přihrávku. Byl výraznější než Eduardo, ale stejně to nebylo od Mexičana dost.

 

Walcott: 4,5 – Jeho rychlost občas zahrozila, možná měl Angličan nastoupit od začátku. Vytknul bych mu někdy zbytečné sólo či pozdní přihrávku, vinou je nerozehranost a nesehranost. Vytvářel hodně míčů, ale selhal při osobním důrazu. Dělal hodně věcí, ale lepší by bylo, kdyby hrál jednodušeji.

 

Rosicky: 6 – Po příchodu na hřiště byl přínosem. Dobrý pohyb a přihrávky, uznání za otravování hrozného Obi Mikela. Nejlepší střídání.