Hodnocení hráčů: Arsenal vs. Huddersfield

Arsenal postoupil po mizerném výkonu do 5. kola FA Cupu.

Miluji zápasy FA Cupu a tohle byla klasika. Trpaslík proti velkoklubu. Jako fanoušek Huddesfieldu bych si zápas užil, jako fanoušek Arsenalu už to taková paráda nebyla.

6,5 Už jsem nepočítal s tím, že Manuela v bráně AFC uvidím. Ale při zranění Fabianského a hostování Mannoneho , Wenger  nejspíš jeho odchod odložil na letní přestupový termín. V zápase předvedl jeden parádní zákrok. Proti golové hlavičce neměl šanci. Pozitivní pro něj bylo, že si dobře postavil tyče, protože těch střel, které minuly naší bránu o pár centimentrů bylo celkem dost.

6,5 Dneska náš nejlepší obránce. Přes jeho stranu se Terriers příliš neprosazovali. Byl konečně vidět i v ofenzívě, což mi v posledních zápasech u něj celkem chybělo. Škoda jeho nepřesných centrů a především snahy chodit do dalších kliček, místo pokusu o střelu.

5,5 Vrací se po zranění a po červené kartě si v dalších zápasech může odpočinout. Červená by byla spravedlivá, pokud by Clatenburg udělil červenou i McCombovi za penaltový zákrok na Bedtnera. V zápase vyhrál několik soubojů, několikrát hasil skluzem chyby svých spoluhráčů. Příliš na hřišti neohřál.

  5,5 Překvapivě nebyl tak dominantní jako v posledních zápasech, když nastupoval s Johanem. Pro mně překvapení, že se nedokázal prosadit ve hlavičkových soubojích. Možná na něj dolehla únava z náročného programu, který v posledních týdnech absolvoval. V zápase proti Evertonu bude muset předvést lepší výkon.

4,5 Jak mi napsal Ďuri ve své smsce:“ Jako Alenka v říši divů.“ Nedůrazný, pozdě nebo vůbec nepřistupoval k hráčům Huddersfieldu, kteří v druhém poločase zjistili, že přes Kierana to půjde mnohem lépe než přes Eboueho a dokázali toho často využít. Dostal zbytečnou žlutou kartu, některé jeho zákroky mohly skončit druhou žloutou kartou. V naší šestnástce předvedl občas pořádný zmatek. Tohle nebyla nejlepší vizitka anglického reprezentanta.
4 To bylo snad ještě horší, než jsme doufali.V posledních zápasech mi nepřišlo, že by měl dostat takovou čočku, jakou jste mu v komentářích nadělili. Dneska si ji rozhodně zaslouží. Příklad, jak by neměl hrát defenzivní záložník předvedl před Squiilaciho vyloučením, když nedokázal napravit chybu Aršavina. Pokusy o nasimulování faulu, byly směšné. Bez důrazu, nasazení, takhle se nemůže hrát ani proti soupeři z třetí ligy.

4,5 Co čekat od hráče, který dva zápasy hraje a tři týdny marodí. Je pochopitelné, že se bude obtížně dostávat do optimální formy. Ale Abou si v dnešním zápase svým stylem několikrát zbytečně zkomplimoval život. Někdy je lépe dát balón rychleji od nohy. Spousty nevynucených ztrát a nepřesných přihrávek, kdy se nedostal pod tlak soupeře. Prohrál hlavičkový souboj, po kterém jsme dostali gól. V jeho případě to nebylo poprvé. Pro Diabyho bude nejdůležitější, aby zůstal zdravý. Do formy se určitě vrátí a bude v závěru sezóny pro zálohu AFC určitě přínosem.

6 Tak nejdůležitější bude, aby zranění Nasriho nebylo vážné. Ztráta klíčového hráče AFC, by byla pro nás v závěru sezóny velmi citelná. Za 30 minut rozdal několik paradích přihrávek.
6 Na Emirates Stadium musel přijet třetiligový soupeř, abychom viděli nebezpečného Aršavina. Do zápasu nastoupil s velkou chuťi,dostal se do několika střeleckých pokusů, ale v případě Andreje platí, že i kdyby brána byla velká jako vrata od stodoly, stejně by do saka netrefil. Dokázal připravit super šanci pro Bendtnera. Blýskl se i jedním parádním obranným zákrokem. V druhém poločase se ze zápasu vytratil.
4 Pokud by se měl Wenger rozhodovat, kterého ze středních útočníků do zápasu nominuje, tak Chamakh podle současné formy drží černého Petra.  V průběhu prvního poločasu absolutně neviditelný. Chybí mi u něj i příkladná bojovnost, kterou prezentoval v průběhu první poloviny sezóny. Jediným pozitivem byla asistence na gól Niklase.

  7 Dnešní hráč zápasu. Dal šťastný gól, pískla se na něj pentle a dostal se do několika slibných šancí. Dokázal se většinou vyvarovat zbytečných ztrát, které mi u něj vadily v minulých zápasech. Snažil se zapojit do kombinace, dával míč rychleji od nohy a především ho na hrotu udržel.  Škioda, že prováhal zakončení po přihrávce Aršavina. Povedený výkon.

Náhradnící:

5,5 Do zápasu naskočil přímo z lavičky, což bylo na jeho výkonu v prvním poločase poznat. V druhém poločase se snažil, často ho hráči Huddersfieldu zastavili faulem, rozdal několik výborných přihrávek, ale bylo vidět, že bude potřebovat určitý čas, aby se dostal do herního rytmu.

6 Nastoupil do druhého poločasu a odvedl solidně svojí práci. Menším negativem je, že prohrál jeden nebo dva důležité hlavičkové souboje v naší šestnástce. Proti EFC snad opět na postu defenzivního záložníka.

Nehodnocen Přišel a opět z penalty rozhodl. Naštěstí 🙂

Celkově:

Štastně jsme postoupili do dalšího kola. V 17.10 se můžeme těšit na los 🙂 ale výkon, který jsme podali, nebyl hodný takového klubu, jakým Arsenal je. 

DAN