Hodnocení hráčů: Arsenal – Wolverhampton

Aneb komu dřív selže srdce

Almunia – 6,5 Dnes podstatně méně pod palbou než ve středu. Neznamená to však, že nám nezachránil gól. Kdyby nevyboxoval nebezpečný roh, který se točil přímo do branky, bylo by po oslavách. Podal solidní výkon, až na zbytečně zahozený míč v nastaveném čase.

Sagna – 7 Osobně jsem dnes nečekal, že nastoupí. Uvažoval jsem spíš o útočné variantě Eboué – Walcott, ale Boss rozhodl jinak. Co říct k dnešnímu výkonu. Svoje obranné povinnosti si plnil dobře, jako obvykle. V prvním poločase jsme mohli vidět málovídaný jev, kdy se Le Bac řítil sám na brankáře, ale neuspěl. Byla by to, myslím nejen pro nás, příjemná změna, kdyby si Bacary rozšířil gólový účet. Za necelé tři sezony dal jediný gól, zato proti Chelsea. Dnes zase střídal centry přesné, i ty, které svůj cíl nenašly. Bohudík centr, který nasměřoval na hlavičku Bendtnera v 95´ minutě byl z kategorie naprosto přesných.  

Campbell – 7,5 MOTM Myslím, že nikdo, dokonce ani Sol sám, nečekal, že dostane po svém příchodu tolik šancí. Nyní až můžeme v plném rozsahu docenit Wengerův geniální tah v podobě podepsání tohoto veterána zpět na půl roku. Sol hraje v naprosté pohodě, na svůj věk famózně, dává do zápasu všehcno. Pokud jste někdy viděli Solovu oslavu gólu, jak proti Stoke, tak dnes, můžete vidět, jak moc se za klub bije a chce se rvát o vítězství až do konce. Dnes asi jeho nejlepší zápas v této sezoně, doufejme, že to půjde ještě lépe. Třeba hned proti Barceloně.  

Vermaelen – 6,5
Co naplat, že už to není nejlepší střelec týmu jak na začátku sezony. Góly už moc nestřílí, ale obranné povinnosti si plní na maximum a to je to, co se od stopera žádá. Sice tam dnes byly občas malé momenty, kdy se mi zdálo, že to Thomas nemá tak pod kontrolou. Pár minut poté si to však vyžehlil, když buď přerušil svým vystoupením z obrany útok soupeře nebo vyhrál vzdušný souboj.

Silvestre – 5,5 Další překvapivý člen dnešní sestavy. Kvůli Clichyho problémům se zády jsem čekal spíše Traorého, opět byly plány jiné a v tomto případě bohužel. Silvestre sice začínal jako LB, ale všechnu svoji rychlost a výbušnost, který je na tomto postu v moderním fotbale požadována, ztratil. Dozadu podal jistý výkon, ovšem z jeho centrů jsem rostl. Buďme však solidární. Na to, že je to až naše čtvrtá možnost na LB, to mohlo být horší.

Song – 5 Alex se mi zdál dneš trochu mimo tempo. Řekl bych, že se na něm podepsal hektický zápas s Barcelonou. Dnes totiž nehrál na DM on, ale Denílson a bylo to znát. Centry častokrát nenacházely toho, koho měly. Párkrát jsem ho viděl zabojovat, ale nebylo to ono. Doufejme, že pošetří síly na úterý, protože moc zápasů, kde bychom ho mohli šetřit na lavičce, nezbývá.

Denílson – 7 Podruhé za sebou podal slušný výkon. Dnes zastoupil Songa v jeho roli a zhostil se jí nadmíru dobře. Jistý v odebírání míčů, pouštěl se do kombinace a především hrál velmi čistě. Nebýt Campbellova výkonu, byl by mužem zápasu on.

Rosický – 7 Po delší době v základu. Dnes měl prakticky zastoupit Cesca a ve větší míře se mu to dařilo. Neposílal sice takové přihrávky jako Cesc, spíše se více uvolňoval, roztahoval hru do křídel. Jeho výkon se mi dnes moc líbil, byl jistý, míč mu neutíkal, měl dvě šance. Ve zbývajicích zápasech sezony ho budeme vídat velmi často.

Walcott – 6 Hrdina minulého zápasu. V prvních minutách dnešního klání se zdálo, že dnes opět vstřelí gól. To by však musel rapidně zlepšit centry, přihrávky do vápna, kontrolu míče. První poločas byl z jeho strany výborný. V druhém poločase jsem z něj ale upřímně prákrát šílel, obzvláště v nastaveném čase, kdy spálil jasnou gólovku. Pokud nastoupí na Nou Campu, snad se potká s větší přesností.

Eduardo – 5,5 Stín hráče ze sezony 07/08. Nevím, co mám vůbec komentovat. Do šancí se stále dostat umí, ale totálně mu chybí sebevědomí. Například dnes byla pěkná šance, kdy se ocitl na malém vápně před brankářem. Jsem přesvědčen, že by před dvěma roky vystřelil z první a dal gól. Dnes se mu však zamotaly nohy a nebylo z toho nic. Raději přihrává, než střílí. Neříkám, že je to špatně, ale není to ten Eduardo na kterého jsme byli zvyklí. Řekl bych, že si musíme počkat na letní přípravu, kde musí pořádně nabrat kondici, zapracovat na sobě a v příští sezoně potvrdit svoji pověst střelce. Obávám se totiž, že v této sezoně už moc nezmůže.

Eboué – 5 Tohle jsem upřímně nepochopil. Eboué byl dnes na levém křídle neškodný. Osobně jsem se těšil, že v základu uvidím Velu, který si tuto sezonu moc nekopl. Bohužel jsem se mýlil. Jak jsme říkal, Eboué na své slabší straně moc nepředvedl, napravo mu to jde daleko lépe. Na druhou stranu obrázek, kdy oslavuje Nickův gól jen ukazuje, jak moc žije s týmem, i když je na lavičce.

Bendtner – 8 Přišel, vyskočil, zvítězil. Udělal to, co se čeká od každého náhradníka. Ovlivnil naši hru a vstřelil gól. Určitě by nám nevadilo kdyby si jeden schoval i pro Barcelonu.

Nasri – 7 Jeho příchod znamenal větší rozhýbní celé naší hry.Připravil pro Thea krásnou přihrávku, kterou však neproměnil. Chytil ke konci sezony formu. Pro jeho kariéru doufám, že to neunikne Domenechovi, který stále váha nad svým výběrem pro MS.

Vela – Nehodnocen.

Dnešní zápas jsem bral na lehčí váhu s tím, že budou jasné tři body. O to však bylo mé rozčarování větší, hlavně tedy z naší impotence ve finální části útoku. Vymýšlet akce by nám šlo, ovšem se zakončením je to horší. Tým, který hraje o titul, se zkrátka nemůže na domácím hřišti proti týmu, který hrál minulý ročník druhou ligu, navíc dnes v 10, třást o výsledek. Gól nesmírně potěšil, ovšem neschopnost přoměnovat šance nás může přijít draho. O šanci kdy jsme za vedení 1:0 šli pět na jednoho a zazdili to, ani nemluvím.
Tým si nicméně dnes za své odhodlání bojovat do posledních minut tři body zasloužil.