Hodnocení hráčů: AZ Alkmaar – Arsenal

Zápas, ve kterém jsme ztratili dva body vlastní vinou.

 

Mannone: 6 Dnes nepředvedl skoro nic. Nemyslím tím, že měl špatné zákroky to ne, on totiž žádné neměl. V první půli ho vystrašila jen střela nad bránu. V druhé půli jsem trnul po jeho nejistých výbězích z brány. Gól mu přičítat nelze.

Sagna: 5,5 No, jeden z jeho nejhorších výkonů tuto sezonu, hledal se. Obecně naše pravá strana neměla to na co jsme zvyklí, rychlou kombinaci, průniky a chytré přihrávky. Pořád to však byl od Baca lepší výkon než od Clichyho. Nicméně pro něj i pro Gaela platí, že na sobě musí tuto sezonu dost máknout.

Gallas: 6 Dnes horší ze stoperů. Připadal mi, že není ve své kůži, občas trochu zazmatkoval a zahnal sám sebe do kouta. Pokud vyrazil dopředu, zbytečně ztrácel míč

Vermaelen: 7 Dnes po Songovi náš druhý nejlepší výkon. Celý zápas takřka hrál stabilně svoji hru. Dobrý ve vzduchu i po zemi, skvělě vystavoval hráče do ofsajdu, jde vidět že si naše stoperská dvojice sedla. Tak trochu mi dnes chyběly jeho výlety do útoku.

Clichy: 5 Tragédie. Náš nejhorší hráč zápasu. Nevím co se s ním děje. Předminulou sezonou famózní. Minulou průměrný. Tuto podprůměrný. Ztrácel míče, nepřihrál, chyběla mu rychlost, nelétaly centry do vápna… zkrátka to nebyl jeho den. Pokud takhle míní hrát, vůbec bych nebyl proti dát šanci Gibbsovi.

Song: 7,5 Jasný MOTM. Song je zkrátka zvíře. Jeho zlepšení je neuvěřitelné. Před dvěma, třemi lety jsem se bál při každém jeho kontaktu s míčem, dnes je to naopak. Když má míč, vím že si poradí. Má velmi dobrou hru tělem, málo hráčů si ho odstaví, dobře dribluje pod tlakem, už zlepšil i své přihrávky, famózní. Navíc pokaždé když ztratí míč, snaží se ho vybojovat zpět, což se mu daří s velkou úspěšností. Takové DM potřebujeme.

Cesc: 6 První poločas, až na gól špatný výkon. Nepřihrál málem ani jednu přihrávku kloudně, byl také dobře bráněn, ovšem hráč jeho kalibru by si s tím měl poradit. S druhým poločasem jeho výkon stoupal. Jediné čím mě dnes kromě gólu potěšil, byla právě oslava, která po něm následovala. Kdyby nedal gól, známka by byla nižší.

 

Diaby: 5,5 Znáte hráče, který má více nevyrovnané výkony? Já ne. Diaby včera předvedl svůj typický „Diabovský“ výkon. Nic moc nevymyslel, spíše kazil. Měl sice pár světlých momentů. kdy třeba zdolal dva protihráče, ale to by bylo asi tak všechno, a tona základ týmu jakým je Arsenal rozhodně nestačí. Málem bych zapomněl na druhý vlastní gól, který si málem dal.

Eboué: 5,5 Prvních 35 minut jsem nevěděl, že hraje. Svezl se s výkonem týmu. Až na pár světlých momentů kdy nechal vyniknout svou techniku nepředvedl nic. Zdál ose mi, že přímák trochu přifilmoval. Nevím jestli to je jen můj pocit, ale tohle by dělat rozhodně neměl.

Aršavin: 6 Bezesporu jeden z TOP 4 hráčů, které máme v kádru. Umí přemýšlet fotbalově a na hřišti je to znát. Občas mám však dojem jakoby se mu do zápasu nechtělo, ale to je asi jen můj pocit. Založil gól, spíše než svou chytrostí se na tom podílela velká hrubka obránce AZ. V druhém poločase měl tři možnosti, kdy místo střely mohl volit přihrávku na daleko lépe postaveného soupeře. Není to ten Andrej kterého známe.

Van Persie: 6,5
Jeden z těch lepších výkonů včerejška. Strašně se snažil, ale nešlo to. Velkou měrou se na tom podílela neschopnost našich záložníků mu dát dobrou přihrávku, přičemž si Robin sbíhal pro míče hluboko do pole. Pokárat ho můžeme za jasnou tutovku, hned zezačátku zápasu, kterou měl jasně proměnit. Naštěstí si to vynahradil parádní gólovou přihrávkou na Fabregase, kdy se nechrtil a hezky to dal na hráče pod sebou. Zdaleka však nenaplnil svůj potenciál.

Vela 6: Přišel na posledních 15 minut. A stihl toho dost. Dostal žlutou, a po zákroku obrácne AZ se na něj měla pískat jasná penalta. Bohužel, rozhodčí to viděl jinak.

 

Ramsey: Nehodnocen