Hodnocení hráčů: Blackpool – AFC

Hodnocení hráčů AFC po zápase na Bloomfield Road.

Po delším čase jsme si opět užili pocit vítězství, které se rozhodně nerodilo snadno. V prvním poločase jsme mohli klidně vést 5-0, ale v takové 65´minutě  2-3 prohrávat. Naštěstí jsme nedoplatili na občasné zkraty v obraně a tradiční zazdívání gólovek

Doufám, že se Blackpool, na úkor nějakých Wiganu, Birminghamu atd..,zachrání. Nejen z důvodu možností parádního away výjezdu, sympatického manažera, ale především jeho herního stylu, protože fotbal hned vypadá úplně jinak, když se o něj snaží oba kluby.

Jens Lehmann 7,5    Asi nebyl nejlepším hráčem na hřišti, ale i tak mu přidělím titul hráče zápasu.  Neuvěřitelný návrat. Vidět opět šíleného Jeníka v bráně AFC, bych si nepředstavil ani v těch nejbláznivějších snech 🙂 ale i přesto, že po svém comebacku odchytal pouze dva zápasy za rezervu, dokázal svou kvalitu, pochytal dvě super šance Blackpoolu, jistý ve výbězích i chytání centrů. Za obdržený gól nemohl.

Emmanuel Eboue 5,5   Po delším čase opět v základní sestavě i na listině střelců. Na jeho výkonu, především v druhém poločase, se podepsala nedostačující herní praxe. Při inkasovaném gólu si vůbec nerozuměl se Squillacim. Některé nebezpečné situace  pouze vyklusal. Jsem rád, že ve své gólovce, nehledal někoho dalšího, jak bývá jeho dobrým zvykem, ale zavřel oči a uklidil balón do saka.

Seb Squillaci 5  Na tohoto chlapa se snad hodnocení píše úplně nejhůř. Hra obou stoperu se mi příliš nelíbila. Jak už bývá u Seba klasika, nějaké věci udělal správně, některé vyřešil špatně. Především při tom gólu nemůžou s Koscielným nechat uprostřed obrany díru jako vrata.

Laurent Koscielny 5 Nemůžeme se divit, že Koscielny udělal v letošní sezóně několik penalt. Do soubojů v šestnáctce občas chodí na hranici maximálního rizika, někdy bych řekl, až na hranici naprosté soudnosti. Dneska mu sudí minimálně jednu odpustil, protože zákrok za stavu 1-2 na Taylora- Fletchera byl jasně penaltový. Při inkasovaném gólu měl proti hráči Blackpoolu vystoupit  z obranného bloku mnohem dříve  Dneska se mi jeho výkon příliš nelíbil.

Gael Clichy 6,5 Do 78. minuty pro mně jeden z  kandidátu na hráče zápasu. Dalo by se napsat klasický zápas Clichyho maximální nasazení, dobrá práce dozadu, snaha o podporu ofenzívy. Jeho zatmění je už taky klasika. Nechápu, co chtěl při této situaci vytvořit.. Ale i přes tuto minelu, suverénně náš nejlepší obránce.

Aboue Diaby 6,5  Povedený návrat Diabyho do základní sestavy. Měl podíl na prvním a třetím gólu Arsenalu. Několikrát svým zákrokem musel hasit závary před bránou Lehmanna. Na konci prvního poločasu dostal zbytečnou žlutou kartu. Doporučuji návštěvu u psychologa 🙂 Hlavně vydržet zdravý, forma určitě půjde nahoru. Dobrá alternace za zraněného Songa. Snad mu všichni jeho kritici, kteří volají po jeho odchodu z AFC, dají ještě šanci.

Jack Wilshere 6,5 Solidní Jack, jako vždy. Zápas nezačal dobře, několik zbytečných ztrát a nepřesnosti. Naštěstí se chytl, jeho přihrávka na gól Eboueho byla parádní. Zajímalo by mně, jakou kartu by dal hlavní sudí Wilsherovi, za jeho „sáně“ na Charlie Adama, kdyby Blackpool z této akce nedal gól. Myslím , že by to byla červená…..

Cesc Fabregas 7 Začnu negativem. Do své špičkové formy má ještě daleko, série zranění se na něm určitě podepsala, především při několika zbytečných ztrátách ve středu hřiště, které u něj nejsou zvykem. Ale jeho pasy za obranu, to je lahůdka. Dneska jich bylo několik, škoda, že jeho spoluhráči je nedokázali proměnit. Na konci prvního poločasu dokázal pomoct Lehmannovi, když vykopl balón s prázdné brány.

Andrej Aršavin  4,5 Po dnešním zápase si Aršavin na svém webu rozhodně nemůže stěžovat, že byl střídaný předčasně. Svou jedinou šanci neproměnil, netrefil prázdnou bránu. Po zbytek zápasu prakticky neviditelný. Zasloužené střídání.

Robin van Persie 7,5 Stále nebezpečí pro branku Blackpoolu. Výborný výkon holandského útočníka. První gól připravil pro Diabyho, třetí po příhrávce Walcotta dal.  Má smůlu, že  na hrotu působí sám, protože v některých situacích, neměl komu balón přihrát. Jediné, co by se mu dnes dalo vytknout je produktivita, protože těch šancí měl několik a mohl Seasiders dorazit mnohem dříve..

Samir Nasri  6 Dnes to rozhodně nebyl Nasriho zápas. První 30 minut se do zápasu příliš nedostal. Na konci prvního poločase měl během jedné minuty dvě dobré příležitosti dorazit Blackpool, těžkou Fabregasovou příhrávku ideálně zakončil, ale golman Kingston měl dobře postavenou bránu. Druhý poločas, po střídání Aršavina, se přesunul na levou stranu. Zodpovědně bránil, Clichymu se určitě ulevilo. Škoda, že jeho ofenzivní choutky skončily většinou někde u rohového praporku.

Náhradníci:

Theo Walcott 6,5 splnil úlohu žolíka. Dobré střídání Wengera ( co mu taky jiného zbývalo ). Tuhle akci, při třetím gólu AFC, jsem už viděl letos několikrát, a pořád se mi líbí :))

Nehodnoceni...Přišli nasbírat mistrovské starty 🙂

Zápas to byl více než koukatelný. Náš výkon nebyl špatný, ale nevím jestli by stačil na soupeře, kteří nás v příštích kolech čekají ( Liverpool, to*tenham, Bolton United atd…) Los je to opravdu těžký, ale pokud se vrátí Djourou a Szczesny, jsme dostatečně kvalitní na to, abychom koncovku sezóny zvládli a udrželi druhé místo. O mistrovském titulu se raději bavit nebudeme :))