Hodnocení hráčů: Leicester City 2:0 Arsenal

Dnes bude hodnocení jiné. Nebude to ani tak o hodnocení jednotlivců, ale spíše o souhrnném hodnocení celého týmu a jeho výkonu, který byl předveden na King Power Stadium. Po dnešním zápase mě opravdu nenapadá moc věcí, které bych měl psát zvlášť k našim třinácti hráčům, kteří se dnes objevili na place.

Bez zbytečných vytáček je třeba hned na začátku napsat, že si Leicester výhru absolutně zasloužil. Tempo jejich hry se postupně zrychlovalo, což vyústilo ve dva míče v naší brance. Vypíchnout bych chtěl hlavně první gól, kdy Foxes předvedli v našem vápně krásný „ťukes“ a z naší obrany si udělali trhací kalendář.

Zápas by se také vyvíjel jinak, kdyby Laca trefil branku ve vyložené šanci na začátku zápasu. K ničemu dalšímu jsme se v útoku nedostali (když tedy pominu gól z ofsajdu). Ono je to vlastně těžké, když za celý zápas šla na branku soupeře pouhopouhá jedna střela (tzn. stejně jako v zápase s Guimaraes).

U statistik můžeme zůstat (i přestože nemají vždy tu nejlepší vypovídající schopnost). Například ve druhém poločase, kdy bychom se jako top klub měli nadechnout k náporu a snažit se vybojovat nějaký ten bod, jsme nevyslali ani jednu střelu na bránu. Vlastně jsme nevystřelili vůbec (ani mimo bránu). Ani v rámci přihrávek to nebylo terno – každou pátou jsme zkazili.

Kde však hledat chyby? Byl to špatný výběr hráčů do základní jedenáctky? Nemyslím si, vždyť jsme hráli v plné palbě. Bylo to nevhodně zvolené rozestavění 3-4-1-2? Možná jsme to chtěli vzadu zavřít – 8 z 11 hráčů byli defenzivně laděni – ale i tak to byl v naší obrané hře další z mnoha průvanů. Nebo byla špatně nastavena taktika, kdy místo obvyklého aktivního napadání jsme vyčkávali na půlce a hráli na protiútoky, jako kdybychom měli ve znaku racka a přijeli na Anfield? Ano, vše to směřuje do jednoho bodu, kterým není nikdo jiný, než Unai Emery. Sám si říkám, kde jinde hledat důvod našich neúspěchů a hrůzostrašné hry. Vždyť nemáme o nic horší hráče v porovnání s naším dnešním i předešlým soupeřem…

Pro náš milovaný klub je to velmi těžké období. Na čtvrté místo nyní ztrácíme propastných 8 bodů (pokud bude City bodovat s Liverpoolem, bude to bodů 9). Ano, na to vytoužené čtvrté místo, které bylo za pana Wengera vždy bráno jako z nouze cnost. S tím ale souvisí i další velký problém, a to neprodloužené smlouvy pro Aubu a Lacu. A nemůžeme se jim divit. Každý top hráč (kterými tito dva bez pochyby jsou) chce hrát Champions League, která je nyní pro Arsenal nedobytnou pevností.

Nelze dělat nic jiného, než věřit a doufat v nějaké změny. Velké změny.

MOTM: naši hlasití a loajální fanoušci, který byli celý zápas hodně slyšet. Vašeho hráče zápasu (stejně jako vaše hodnocení a známky pro hráče) samozřejmě můžete vepsat do komentářů pod příspěvkem.

Sestřih pro ty, kteří zápas neviděli, je ZDE.

Na závěr ještě jedna technická věc. Jistě jste si všimli, že hodnocení po zápasech často chybí. Je to velkým nedostatkem nadšenců, kteří pravidelně věnují pár hodin po zápase psaní. Pokud by tedy byl ve vašich řadách někdo, kdo by nám chtěl se psaním hodnocení hráčů pomáhat, nechť mě kontaktuje na FB. Často vídám v komentářích pod hodnoceními velmi zajímavé a trefné komentáře (a to někdy velmi rozsáhlé i se známkami pro hráče), tak to pojďte klidně zkusit. : )

COYG!

Ondřej