Hodnocení hráčů po zápase Arsenal vs West Ham United

alt

 

Arsenal zvítězil ve velice těžkém utkání, kdy proti nám bojovalo nejen 11 hráčů z West Hamu, ale i dva ze tří rozhodčích (hlavní a pravý postranní). Tak slabý výkon, co předvedl pan Atkinson, musí podle mého vést k jeho suspendaci od FA na několik zápasů. Takový rozhodčí, respektive takový výkon, nemá v Premier League co dělat, obzvlášť v zápasech, které mohou rozhodnout titul. Vyloučení Thomase Vermaelena bylo zásadní a bohužel ne jedinou chybou rozhodcovské trojice.

 

Arsenal zaslouží absolutorium za bojovný, ale především vysoce kolektivní výkon. Při takových zápasech jako dnes mám pocit, že s tím, jak nám naši mladíci nejen fotbalově dospívají, se do týmu pomalu ale jistě vrací duch, kterým se do dějin zapsala generace „Invincibles“.

 

Boss dnes opět předvedl, že je fotbalovým géniem, a to nejen tím, jakou jedenáctku poslal do zápasu, ale i střídáním. Příchod Diabyho v 58.minutě byl podle mého jedním z rozhodujících momentů zápasu, stejně jako přesná Denilsonova střela z minuty páté a Almuniův penaltový zázrak.

 

 


Almunia : 8

Výši hodnocení rozhodně ovlivnila chycená penalta. Pár nepřesných výkopů, ale připadlo mi, že v porovnání s předchozími zápasy podal nadprůměrný výkon, chycená penalta před odchodem do šaten asi určitě rozhodla zápas. Připadal mi jistější,  střelu Colea do tyče by podle mého chytil.

 

Eboue : 8

Co ten člověk dnes odběhal, bylo neuvěřitelné. Bezproblémový dozadu, stál u akce, která předcházela Fabregasově penaltě. Velký akční rádius, velmi dobré přihrávky včetně kolmic, škoda, že AA23 nedosáhl na jeho křížnou přihrávku malým vápnem.

 

Campbell : 7

Sedmička za zbytečný faul a žlutou, jinak by zasloužil skoro absolutorium. Úžasný v poziční hře, prostě ty stovky zápasů v EPL mu nikdo nikdy nevezme. Skutečná opora obrany, i když byl limitován žlutou kartou. Přesto výborná práce tělem, podává vyrovnané výkony. Po odchodu Vermaelena bezchybně řídil obranu.

 

Vermaelen : 7

Až do svého vyloučení podal dobrý výkon, svědomitě bránil, vracel se, výborně se doplňoval s Clichym. Vyloučení bylo nespravedlivé, ke kontaktu sice došlo, ale nefauloval, útočník podle mého spadnul sám a rozhodčí měl trestat žlutou kartou simulování. Pokud Arsenal neuspěje s odvoláním, čeká ho vynucená jednozápasová přestávka.

 

Clichy : 7

Stále se lepší, myslím, že zápas v Portu ho „otočil“. Stejně ale nejslabší z celé obrany, ve hře dopředu zejména v první půli výborný, dobré a přesné centry, narážečky, horší to bylo s vracením, několikrát za něj musel zaskočit Song. Stále to ale není ten známý Clichy.

 

Song :  9

V záloze mu to sedí víc, než ve stoperské dvojici, oceňuji, že se bezproblémově zařadil vedle Campbella, hrál stopera velmi zodpovědně, neudělal vážnou chybu. Dobře vystupoval proti útočníkům. Jako záložník dobře rozehrával, jeho odebírání míčů zezadu přivádělo hráče West Hamu do stavu frustrace. Dvouzápasový distanc se na něm neprojevil. Devítka za dobře splněnou dvojroli. MOTM. Prostě „One Song“.

 

Denilson : 8

Mně se dnes líbil, hrál jako vyměněný, těch několik zápasů na lavičce s ním asi zapracovalo. Dobře hlavičkoval při výkopech Greena, jistý v rozehrávce, několik výborných kolmic. Zlepšil pohyb a zvětšil akční rádius. V prvním poločase mu to svědčilo, jistota Songa za zády mu dávala ofenzivní křídla. Opět se jako jeden z mála nebál vystřelit, gól si vlastně „vyrobil“ sám skvělým zpracováním míče a uvolněním po narážečce s Nicklasem. Začátkem druhého poločase začal jako DM nestíhat, Cesc byl příliš vepředu, Nasrimu se dnes tak nedařilo, Boss situaci postřehl a  dobře střídal Aboua.

 

Fabregas : 8

Osm, i když to dnes nebyl úplně jeho zápas. Kvalitní, jistý výkon, vstřelil pojišťující gól z penalty, kterou si sám vypracoval. Klid na „práci“ mu braly časté fauly na něj. Několik dobrých přihrávek do vápna, spousta dobrých přihrávek v poli, osvědčil i dnes obrovský herní přehled a chladnou hlavu nejen při penaltě.

 

Nasri : 6

Dnes se mu nedařilo, já se stále nemůžu zbavit dojmu, že na křídle nemá co dělat, navíc na pravém. Střídal dobré okamžiky se ztrátami míče, navíc soupeř mu toho v ofenzivě moc nedovolil. Někdy až příliš stažený, na jeho místě křídla se spíš častěji objevoval Cesc nebo Eboue. Ani jednou nevystřelil, pochvalu zaslouží tak jako vždy za přesné přihrávky. Vypadal unaveně.

 

Bendtner : 8

Stává se z něj týmový hráč. I přes nedostatky v míčové technice a akceleraci, dokáže přesně přihrát tak jako například Denilsonovi na první gól. Zlepšuje positioning, dnes odvedl hodně na hraně velkého vápna. Poměrně brzy střídal, stal se „obětí“ červené karty. Přesto i za „pouhých“ 58 minut má u mě vysoké ocenění, úspěšný v osobních soubojích. Nemůže dát pokaždé hattrick, ale pokud bude takto pracovat i ve zbytku sezóny, bude vždy v základu. Těžká pozice pro Eduarda. Obdiv Tenistovi za dlouhodobě kvalitní úsudek o tomto hráči.

 

Arshavin : 7

Dřel, běhal, bojoval, ale myslím, že obrana West Hamu na něj byla dobře připravená. Škoda, že nedosáhl na křížný centr Eboueho. Těžko ho dnes hodnotit, spíš dělal „černou“ práci, která nebyla moc vidět.

 


Subs.:

Diaby : 8

Vynikající střídání Bosse, Abou posílil zálohu po stažení Songa do stoperské dvojice. Působil sebejistě, dobře vedl míč, výborně bránil, úspěšný v osobních soubojích. Přesto že hrál jenom půl hodiny, výrazně ovlivnil průběh utkání.  S přehledem válcoval zálohu soupeře.

 

Eduardo, Sagna : nehodnoceni

 

 

Vedeme ligu a věřím, že nejen do zítra. Come on Arsenal!


/Patrick/