Hodnocení hráčů po zápase s Blackpoolem

Dobře jsme si zatrénovali, ale Blackburn venku bude tvrdší oříšek. Ze 30 střel šlo 6 na branku, padlo 6 gólů, ale 12x jsme pálili mimo a šestkrát byla střela zblokovaná. Převyšovali jsme v osobních soubojích, střelbě, fyzičce, tento soupeř prostě dnes na Arsenal neměl.

  4

A to snad jen za to, že ve 12 ´založil přes Songa gól Thea a v 18 ´dobře vyběhl. Kryl snad jen dvě střely a nedal zapomenout na své „kvality“ ve 14 ´, kdy neopomenul při centru zleva udělat dva kroky vpřed a pak zase jeden zpět a ztvrdnout uprostřed branky. Levou tyč nechal úplně volnou, ta šance byla ložená, měli jsme štěstí.

  8

Ani nevím, kdy jsem mu dal naposledy tak vysokou známku, ale kvůli gólové přihrávce to není, i když byla exkluzivní. Dokonce se před přihrávkou podíval a bylo to. Osmičku má za pohyb a útočnou aktivitu. Jeho pohyb po autové čáře byl vynikající, stejně tak jeho přistupování k hráčům. Nechyboval, a to šla většina útočných akcí soupeře přes jeho stranu.

  7

Přehled, užíval si klid a pohodu, co měl, to vyřešil s nadhledem. Jen jednou za něj Song musel zaskočit, v 89 ´při centru zprava zaspal někde před vápnem. Stoprocentní spolehlivost v přihrávkách, jistota v osobních soubojích. Dobrá poziční hra. Sice zpočátku vázla komunikace se Songem, ale nehráli jsme proti Villans, tak to prošlo.

  6

Neurčitý dojem, dobře bránil, ale v útoku vyjma 43 ´a polovysokému centru na Chamakha nic moc. Vlastně to byla jediná nahrávka do vápna soupeře. Jako vždy ale v poli pilný a pracovitý, hodně přihrávek, hodně pohybu.  Zkušenosti se projevují, výborně četl hru a často mařil soupeřovy přihrávky.

  6

Na stoperu už ne, pane Wenger. Trápil se on i já. Znatelná nerozehranost, z počátku nejistota. V závěru si dovolil výlety přes půlku, asi zapomínal na svou roli 🙂 Úspěšný v osobních soubojích, i když tolik přes něj zase nešlo. Skvělý blok střeleckého pokusu v 52 ´.

  6

Hra ve druhé „vlně“ mu asi sedí víc, zklamal mne vypuštěním druhé čtvrthodiny. Měl by vzpomenout na minulý rok, kdy dával góly i levou. Tak jak soupeř fyzicky odpadal, Diaby ožíval ofenzivně, jeho střela z první po centru Sagny byla exkluzivní, ale Fletcher by mu tolik prostoru nedal.

  9

Kdyby nedal Theo první hattrick za Arsenal, byl by MOTM Tomáš. Dal zapomenout na uplynulé dva roky a všechny nás vrátil do doby před zraněním. 58 přihrávek a z toho jen 5 na vlastní půlce. Inteligentní, tvrdě pracující, nezastavil se. Jeho přihrávky do stran či na kolmo přiváděly soupeře k zoufalství. S Jackem se sice chvilku hledal, ale pak ukázali Bossovi jednu z možných variant sestavy. Pravý opak Samira, oči nahoře, míč na jeden dotek od nohy, náběh do volného prostoru, když bylo zapotřebí i dlouhý sprint. Po příchodu Cesca nedal šanci vyniknout ani jemu.

  7

Ještě to není ono, ale jde správným směrem. Zase jeden faul na oplátku. Vysoká úspěšnost přihrávek, určitě se zlepšuje v osobních soubojích a odebírání míče soupeři. Platný člen zálohy, při krizi Diabiho v  prvním poločase běhal za dva. V jeho věku zcela obdivuhodný výkon. Hezký střelecký pokus na začátku druhého poločasu a škoda šance v nastavení.

  7

Tak jako ostatní v útoku se dobře pohyboval, nabízel se, nahrával i centroval. Prostě jiný Andrei, kdo koukal na Liverpool, nevěřil svým očím. I když ve druhé polovině ten žár nějak vychládal. Chodily mu kolmice, záloha se zapojovala a běhala, když nebyl utopený a sám, bylo vidět, že se hrou baví. Jeho střela ve 23´ z první mě potěšila. Působil jak „žiletka“, skutečně ostře se zařezával do obrany. Penaltu si zasloužil za tu pěknou nahrávku Theovi na gól.

9

MOTM, dnes prostě zářil, na co sáhl, to mu vyšlo. Nechci to zakřiknout, ale první ucelená letní příprava snad přináší plody. Při otočce v 38 ´celý pub zařval : „Henry is back!“ Krásná přihrávka Chamakhovi ve 24 ´, dokázal všem, kteří si o něm myslí, že je pouze sprinter, jak moc se pletou. Aktivní ve střelbě, přesný v přihrávkách, vítězný v osobních soubojích. Jen častěji, Theo!

  8

Běhal, napadal, na rozdíl od jiných při napadání dobíhá až k obráncům a nekončí v obloučku 3 metry před nimi. Chybí mu trochu důraznější střela a dnes i štěstí. Jednou těsně vedle tyče, podruhé do nohy brankáře, dvakrát Gilks zachraňoval se štěstím. Vybojoval penaltu. Skvěle vedl útočnou řadu, pouze jedna nepřesná přihrávka. Ten výskok a hlavička byly exkluzivní. Zlepšení v osobních soubojích.

Střídající hráči:

  6

Měl krátkou přípravu a nestačil natrénovat levou nohu 🙂 běhal, ale do vápna se moc nedostával. Pěkný roh, ze kterého dal Chamakh gól.

  6

V 81 ´dal všem jasně najevo, že když bude dostávat důvěru, bude ji oplácet kvalitním fotbalem. Techniku a pohyb na to má. Platný pro hru, dostal se 18x k míči, to je na střídajícího hráče obdivuhodné.

  6

Byla vidět lehká nervozita, ale díky bohu taky velká snaha ukázat fanouškům, že patří na sever Londýna.  Sice byl zastíněn Mozartem, ale přesto se hned zapojil do hry a jeho přesné přihrávky podporovaly útok. Vítej zpět, kapitáne.

/Patrick/