Hodnocení hráčů po zápase s ManCity

 

Přiznám se, že jsem očekával úplně jiný zápas. Ale na včerejším výkonu se asi příliš podepsala porážka Sp*ds na Old Trafford a tak oba týmy „bojovaly“ s jediným cílem : neprohrát.

 

Arsenal – 5 : za nudný a nezáživný výkon, sice jistý v obraně, ale bez myšlenky v ofenzivě

 

Fabianski – 6 :  V tomto zápase sa mohol nudiť asi tak, ako my pri obrazovkách. Mohli by sme mať v bráne aj metlu a asi by to vychytala, veď prvá strela naňho išla v 86 minúte, poradil si s ňou bez problémov. Ale Lukasz vie na rozdiel od metly (aj Manuela) presne rozohrávať, tých malých domov išlo naňho viac ako útokov olejárov a nepamätám si, že by nejakú poslal do autu. Možno mu práve takýto zápas psychicky pomôže.

 

Sagna – 7 : Obrana tentoraz fungovala takmer bezchybne, možno to bolo bezzubosťou súpera, ale zas Tevez či Bellamy nie sú žiadne béčka. Bac bol dozadu opäť spoľahlivý, už si takmer úplne odpustil v ostatných zápasoch tradičné chyby (dva krát síce nechal odkrytú svoju stranu, ale vždy tam bola istota v podobe jedného veľkého Angličana) dostal sa aj k podpore útoku, možno keby zlepšil súhru s Theom, bola by pravá strana ešte nebezpečnejšia.

 

Campbell – 9 –  MOTM : Sola už takmer ani nemá zmysel hodnotiť. Presný, dôrazný, tvrdý, vedel kedy čakať, čo spraví protivník, kedy ho predskočiť a kedy zvalcovať. Teveza vymazal z ihriska. Je to jednoducho stará dobrá anglická škola.

 

Silvestre – 6,5 : Je Mikael taký dobrý obranca, alebo olejári majú takých slabých útočníkov? Nech je, ako je, Mikael hral dobre, vyhrával hlavičky, vedel prerušiť akcie súpera. Pár krát síce zaplával, ale vždy to buď Sol alebo Gael dokázali vyriešiť. Keby mu takto vyšli aj nasledujúce zápasy, v ktorých sa podľa všetkého objaví, možno nebudeme naňho spomínať až tak v zlom.

 

Clichy – 7 : Pravá strana obrany mi síce pripadala nepriepustnejšia, ale myslím, že Gael už je v správnych koľajách. Nebol to síce barcelonský výkon, ale Gael predviedol niekoľko veľmi dôležitých zákrokov. Vpredu sa snažil podporovať Rosu a neskôr Samira, ale chýbalo mu to, čo na svoju hru potrebuje – priestor – veď skoro vždy mal pred sebou 2-3 protihráčov, takže sa k uvoľneniam a centrom takmer nedostal.

 

Song – 7 : Bojoval, niekedy pomaly zápasil… Najmä s Paddym to boli zábavné súboje (to platí aj o Abouovi). Väčšinu zápasu ovládal svoj priestor, v rozohrávke veľmi nechyboval, dokonca sa dostával aj do šestnástky súpera. Chýba mu len dobrá strela, keď toto zdokonalí, bude absolútna špička.

 

Theo Walcott – 5 : Dostal vzácnou příležitost začít v základní sestavě při domácím startu, nedokázal se prosadit proti obraně City, která mu odmítla poskytnout prostor pro jeho turbem osazené sprinty. Zdálo se mi to, nebo nedostal od našeho CM za celý zápas jedinou kloudnou přihrávku?

 

Abou Diaby – 5 : V ofenzivě lehce odevzdával míč. V defenzivě zase poměrně často fauloval. Přesto byl v bránění důležitým prvkem. Sotva se mu ale podařilo umlčet kritiky, kteří říkají, že se závěrem sezóny je bez formy. Záblesk bývalého Diabyho předvedl při umístěné střele, kterou však Given vytěsnil.

 

Samir Nasri – 5 : Je znát, že hrál dlouho na křídle a na středu se hledá. Prostě není  Cesc Fabregas. Ale kdo je? Pracoval, ale bez nápadu, nebo jste viděli od něj kolmici mezi stopery či oblouček za obranu? Robin se pak musel pro míče vracet. Chvílemi byl příliš vepředu. Myslím, že Song byl pro tým v rozehrávce včera platnější.

 

Tomas Rosicky – 5 : Snažil se něco vytvořit, ale od návratu ze zranění je pro soupeře málo nebezpečný. Prostě na křídle mu to nejde, když si seběhl do středu, byl platnějším. Jako na jediném jsem na něm viděl emoce, trápil ho výkon týmu, při střídání působil frustrovaně.

 

Robin van Persie – 7 : Měl daleko k zápasové kondici, ale hrál s adrenalinem většinu času a působil největší zmatky v obraně City. V úvodu utkání velice aktivní, pak vyhasl. Znovu se nastartoval po příchodu B52, škoda přímého kopu, gól by si zasloužil za svou práci. Jistý v odebírání míčů, ale většinu času strávil mimo vápno.

 

Střídání

 

Nicklas Bendtner – 7 : Jeho fyzická přítomnost a síla nabídla jinou hrozbu, dobré střídání. Za minutu předvedl to, co se Theovi nepovedlo za skoro 70 minut – přesný, prudký a tudíž nebezpečný centr do vápna. Včera mi dal naději, že by mu to mohlo s Robinem šlapat.

 

Emmanuel Eboue – 4 : Včera padal snadněji než batole, co se učí chodit. Získal sporný volný kop pro tým, ale nedokázal přesvědčit, že by měl být s tímto výkonem pravidelně v základu.

 

 

 

/Patrick & Daemon Allburn/