Hodnocení hráčů před sezónou – obránci

 

Do výkopu na Anfield Road zbývají 3 dny, představení útočných možností  a záložníků máme za sebou, na řadě je obrana a zbývají brankáři, ale kdoví, co s nimi udělám…

 

Part III : obránci

 

Třetí část na rozdíl od předchozích dvou se bude psát velmi těžce. Obrana The Gunners je ve špatném stavu, hlavně ve středu. Nevím, jaké eso má Boss v rukávu, ale měl by ho vytáhnout co nejdříve, než nám to Tevéz, Drogba, Moneybayor nebo někdo jiný vysvětlí.

 

Obránce začnu hráčem, který je v meziprostoru mezi zálohou a obranou, Emmanuelem Eboue.

 

Emmanuel Eboue

Poslední sezóna : 24 zápasů od začátku, 12 nástupů z lavičky, 3 branky

Náchylnost na zranění : byl snad někdy Manu zraněný tak, že by musel vynechat několik kol po sobě? Nevzpomínám si. Prostě jako ze žuly. Tak ať mu to vydrží.

Potenciál : když ho nahradil Bac, zdál se ztracený, dlouho se hledal, nevěřil Bossovi, že by z něj mohl být univerzál napravo, dokonce chtěl odejít, aby mohl hrát beka. Snad až to vypískání, tak nespravedlivé, od fanoušků na ES ho správně nakoplo a narodil se druhý Manu. Lepší se v technice, rychlosti, poziční hře, už ani tolik nesimuluje a nezlobí se na rozhodčí. Myslím, že pro ofenzivu je lepší, když nastupuje z lavičky, pro obranu vždy, když je potřeba.

Pozitiva : univerzálnost, takového pravého hráče, obránce a záložníka, nám můžou ostatní týmy závidět. Nikdy jsem nebyl zastáncem „předělání“ hráče a nevěřil jsem Bossovi, že mu to vyjde, ale smekám, povedlo se. Tak Manu, jen hlavně zůstaň.

Osobnost : silně věřící člověk. Věčný smíšek, dává náboj v kabině. Miluje Arsenal a jeho fanoušky, stačí zajet na jeden den do BW či na jeden zápas a přesvědčit se.

Popularita u fanoušků : fanoušci byli k němu až do kontroverzního zápasu v předminulé sezóně neutrální, spíš mu nevěřili, že to na kraji zálohy zvládne. Nebyl pro ně ničím mimořádným. Postupně si je však získává svou skromností, pokorou, láskou k fanouškům. Málokterý hráč se tak emotivně zdraví a loučí s fanoušky, skoro žádného hráče pak fanoušci nevítají na ploše jako Manua. Zůstane a stane se legendou, má dobře nakročeno.

 

 

Thomas Vermaelen

Poslední sezóna : 45 zápasů od začátku, 0 z lavičky, 8 gólů

Náchylnost na zranění : ne příliš velká, ale i na něm se podepsal maratón EPL, s únavou přišlo v závěru sezóny zranění. Musí mít kvalitní substituci, aby si občas odpočinul.

Potenciál : obrovský, bojovník, který by raději bradou ryl trávu, než by ustoupil. Ohromný fyzický fond, sprinty, hra tělem, výskok, hlavička a střelba. A to má jenom 25 let. Budoucnost Arsenalu ve středu obrany.

Pozitiva : hlavním jeho pozitivem je spíš negativum, za které ale nemůže. Není kým ho nahradit. Tak je výborný.

Osobnost : distingovaný, milý, výborné vyjadřovací schopnosti. Sportsman i duchem, soudíc podle modelu Audi, kterým jezdí.

Popularita u fanoušků : bez kompromisu oblíbený u všech.

 

 

Kierran Gibbs

Poslední sezóna : 7 zápasů od začátku, 0 z lavičky, 0 gólů

Náchylnost na zranění : zlomenina kůstky ho vyřadila v listopadu do konce sezóny, ale to byl jediný vážný úraz, co podepsal profesionální smlouvu.

Potenciál : má předpoklady stát se dobrým fotbalistou, je mu 21 let a již je pozván do reprezentace Synů Albionu. Je v prvním týmu Arsenalu. Pokud ho novináři neuštvou, má v příštích letech týmu co dát.

Pozitiva :  když budou všichni zdraví, může počítat jen s nominacemi na pohárové zápasy, snad na konci sezóny v EPL, když bude rozhodnuté o titulu. Možná by se více hodil do zálohy.

Osobnost : co říct, nikdo o něm neslyšel nic špatného, klidný mladík.

Popularita mezi fanoušky : je Angličan, fanoušci ho budou mít vždy rádi.

 

 

Gael Clichy

Poslední sezóna : 32 zápasů od začátku, 1 nástup z lavičky, 0 gólů

Náchylnost na zranění : občas mívá zranění a po vyléčení se těžko vrací do dobré formy. Když se mu to ale podaří, je k nezadržení.

Potenciál : svůj potenciál prokázal hned po příchodu v roce 2003, kdy od zápasu s Leicesterem šlapal Coleovi na paty. Nemá v týmu příliš velkou konkurenci, takže odehraje celou sezónu.

Pozitiva : bojovník, jednička na svém postu. Když je ve formě, nelze se přes něj prokopat. Když zlepší centry, bude dokonalý.

Osobnost : pan málomluvný, zamlklý, až nesmělý. O jeho soukromí se ví velmi málo.

Popularita mezi fanoušky : byly doby, co po pár nevydařených zápasech bylo slyšet z tribun přání fanoušků, aby ho vyhodili.  Dnes ale zdá se, že si získal zpět jejich důvěru. Respektují a váží si ho, protože je nejdéle sloužícím hráčem.

 

 

Laurent Koscielny

Poslední sezóna : 40 zápasů ve všech soutěžích

Náchylnost na zranění : zatím o žádném zranění kolem něj nebylo slyšet

Potenciál : v očích Wengera obrovský, jinak by za něj nevydal takovou sumu. Nejlepší hráč Ligue 2 v sezóně 2008/2009. V dresu Arsenalu mu zatím vše vychází. Uvidíme na Anfield Road.

Pozitiva : rychlý, výborný ve hře hlavou, slušná míčová technika a střela. Dobře se aklimatizoval. Ale je to velká neznámá.

Osobnost : neznám

Popularita mezi fanoušky : nelze soudit, sezóna ještě nezačala, ale je fakt, že řada fanoušků s ním spojuje velké naděje, že vytvoří spolu s TV5 v naší obraně skutečný Hadriánův val.

 

 

Johan Djourou

Poslední sezóna : pro zranění nastoupil pouze jednou v závěru ročníku z lavičky

Náchylnost na zranění : minulou sezónu kvůli zranění vůbec nehrál, a předtím, to už je vše strašně dávno…….

Potenciál : bezpochyby velký, vždyť odehrál za Arsenal více než 70 zápasů, musí získat sebedůvěru a vše zase půjde

Pozitiva : pokud se dostane do formy a získá potřebnou herní praxi, bude bezpochyby třetím stoperem a bude muset být stále připravený zastoupit jednoho ze základní dvojice.

Osobnost : v rozhovorech pro Arsenal TV působí dojmem velmi milého a kultivovaného člověka.

Popularita u fanoušků : klesla po dobu zranění, fanoušci mají přeci jenom raději hráče, kteří se objevují na hřišti. Inu světská sláva, polní tráva.

 

 

Armand Traore

Poslední sezóna : 12 zápasů od začátku, 0 nástupů z lavičky, 0 gólů

Náchylnost na zranění : těžko říci, zatím neodehrál tolik zápasů, aby bylo možné posuzovat

Potenciál : neměl moc příležitostí, ke konci sezóny zahrál s Blackburnem, ale neupoutal a v sestavě na Fulham již chyběl. Myslím, že by měl jít hostovat, za Gaelem a Kierranem to bude mít strašně těžké.

Pozitiva : spíš bych je hledal v záloze

Osobnost : neznám

Popularita u fanoušků : těžko hodnotit, málo hraje a do Colney se fanoušci nedostanou.

 

 

Bacary Sagna

Poslední sezóna : 44 zápasů od začátku, 0 gólů

Náchylnost na zranění : skoro žádná zranění, jen si něco občas přinese z reprezentace

Potenciál : pan nenápadně pracovitý, lepší dozadu než dopředu a tohle se už asi nezmění.

Pozitiva : tvrdý obránce, důsledný v osobních soubojích. Prostě starý dobrý „Bac“, jak důležitý byl zjistíme, až za nás hrát nebude.

Osobnost : spíš zamlklý, viděl ho někdo někdy bez sluchátek?

Popularita u fanoušků : snad nejen kvůli vlasům jeden z nejoblíbenějších a nejžádanějších o společné foto.

 

 

A další :

 

Havard Nordveit, ten bude bojovat o prodloužení smlouvy a na základ zatím nemá, Boss ho vidí zatím na pravé straně, i když umí na stoperu i na DM.

Craig Eastmond, stejně jak Nordveit může hrát napravo i na defenzivním štítu. V uplynulé sezóně příjemně překvapil, v přípravě na novou moc vidět nebyl.

Kyle Bartley, odešel na hostování do Sheffield United, myslím, že je to pro něj to nejlepší, v současnosti.

 

A nevím jak Vám, ale mně tady dvě jména scházejí. Jedno mohlo být Sol Campbell, možná, kdyby nebyl takový paličák a nebo kdyby se neoženil, manželka ho pak donutila k přestupu do míst, odkud ona pochází. Odešel ale William, nakonec i Sol, Mikael i Philippe a s třemi stopery se o titul nedá hrát.

 

A tak se nyní Boss musí porozhlédnout hodně rychle po Evropě či ostrovech a hledat dva stopery, kteří se i třeba smíří s tím, že v Arsenalu budou občas sedět na lavičce náhradníků a přitom budou na úrovni, kterou EPL vyžaduje. Těžké řešení, zvláště když sezóna už klepe na dveře a všichni vědí, že kanonýrům teče tak nějak do bot..

 

 

Závěr bude možná patřit příště brankářům, jestli to do neděle stihnu.

 

 

 

/Patrickův blog/

(článek vyjadřuje osobní názory autora)