Hodnocení hráčů před sezónou – útočníci

 

Do výkopu na Anfield Road zbývá 10 dní, zkusím ve zbývajícím čase zanalyzovat náš tým.

 


Part I : útočníci

 

Přiznám se, začínám od nejjednoduššího, tedy od útoku, tam, zdá se, ani není co zkazit. Boss posílil vhodně, trochu mne mrzí odchod Eduarda, ale pokud bude přát zdraví, nemám obavy, že neprolomíme „stovku“.  Myslím, že to bude sezóna Robina z Rotterdamu.

Nicklas Bendtner

Poslední sezóna : 21 zápasů od začátku, 10 nástupů z lavičky, 12 branek, 0,38 branek na zápas

Náchylnost na zranění : v poslední sezóně nezvykle vysoká, dosud nikdy neměl problémy s rehabilitací a rychlým návratem. Pokud bude jeho stávající zranění třísel latentní, může to být pro Bosse špatná zpráva, náhradou může být JET, a úspěšnou.

Potenciál : z mnoha zápasů Arsenalu (i s mou osobní účastí) se mohu domnívat, že fanoušci Nicklase nemají rádi a to je ještě slabé slovo, některá slova jsou neslučitelná s kodexem tohoto serveru. Někteří si ale myslí, že v něm spí velký potenciál. Je ale otázkou, kdo a kdy ho probudí. Je schopný nedat gól z metru a jindy spasit tři body gólem v 93. minutě. Na jeho omluvu patří, že nenajdete hráče, který by nikdy nespálil tutovku (třeba TR7).

Pozitiva : málo, Boss mu však věří, že se jeho talent projeví.

Osobnost : ještě nedávno byl dítětem nočních klubů, vzpomeňte na fotky s kalhotami na půli žerdi. Zdá se ale, že Boss a vážná známost ho usměrnily a nedávné výstřelky jsou již minulostí.

Střelecký potenciál : s jeho talentem a schopnostmi by mohl být schopen bojovat o titul krále střelců Premier League, chybí mu snad jen trochu pokory a sebeovládání. Měl by na sobě více pracovat, ani smlouva v Arsenalu není nekonečná.

Andrei Arshavin

Poslední sezóna : 32 zápasů od začátku, 7 nástupů z lavičky, 12 branek, 0,31 branek na zápas

Náchylnost na zranění :  v minulé sezóně jedno zranění, nehledě na něj přes bolest hrál

Potenciál : kouzelník, dokáže zázraky, míčový Copperfield. Tvrdý úder, absolutní orientace před brankou, střelba z každé pozice. Náladový, spojeno zřejmě s neúspěchem reprezentace a aklimatizací rodiny v Londýně. Bezpochyby stálice první jedenáctky, momentálně bez konkurence na svém postu.

Pozitiva : po nástupu do týmu předvedl své schopnosti, na hrotu či vedle Bendtnera je neprojevil. Ožil vedle Robina a nyní vedle Chamakha. Perspektivní v této kombinaci.  Hráč světové třídy, bez kompromisu. Projeví se.

Osobnost : zbožňován a ironizován. Milován svými fanoušky v Rusku. Vstřícný k fanklubu, málokterý hráč tak pracuje s webem. Má smysl pro humor, je vtipný při rozhovorech. V soukromí je ale jiný, často vulgární, sobecký. Miluje však rodinu, je velký patriot. Mnoho lidí zejména v Rusku ho zbožňuje, mnoho jinde proklíná.

Střelecký potenciál : když hraje nezraněný na svém postu vedle hráče, se kterým si rozumí, je to stroj na góly. Vzpomeňte na „čtyřku“ s Liverpoolem. Pokud má proti sobě „řezníky“, nepotěší, nebaví ho to.

 

 

Marouane Chamakh

Poslední sezóna : 38 odehraných zápasů, 10 gólů, 0,26 branek na zápas

Náchylnost na zranění : ví to vůbec někdo? Asi se to dá i vyhledat ve statistice Ligue 1, ale zdá se, že vážné zranění, které by ho vyřadilo na delší dobu, neměl.

Potenciál : Wenger o něj bojoval přes rok, takže vidí velký potenciál. Při náchylnosti Robina na zranění se může Marouane stát želízkem v ohni v plánech Bosse.

Pozitiva : když začínal, byl neznámý, nikdo v něm neviděl hvězdu, ale on se s tím dokázal vyrovnat. Obránci v EPL ho neznají, pokud dobře přečte jejich hru, může být úspěšný. Vynikající ve hře hlavou, což od útočníků Arsenalu zatím nikdo neočekával, tedy může překvapit.

Střelecký potenciál : nevěří si na levou, ale pracuje na ní. Pravá je vynikající i z první. Umí si najít střeleckou pozici, má cit pro pohyb stoperů, umí být před nimi a ve směru k míči, to je mimořádná schopnost. Rozhodnou první zápasy, které s určitostí odehraje v základu, pokud se mu podaří dát góly, podpoří to jeho psychiku a může být potom k nezastavení.

 

 

Robin z Rotterdamu

Poslední sezóna : 10 zápasů v základu, 2 nástupy z lavičky, 10 gólů, 0,83 branek na zápas

Náchylnost na zranění : obrovská, bohužel, ubíjí jeho talent. Po příchodu Marouana nebude tolik vytěžován, což může být pozitivní. Bude větší čas na rehabilitace.

Potenciál : nezměřitelný pro Arsenal. Příkladem je jeho vliv po nástupu na White H*** Line na jaře. Pokud se mu vyhnou zranění, je schopen rozhodnout o celé sezóně, o titulu, o Lize Mistrů. Konkurence Chamakha mu může dodat uvolnění, že vše není jenom na něm.

Pozitiva :  pokud je na hřišti, má obrovský vliv na mladé hráče, vedle Gaela „služebně“ nejstarší hráč The Gunners. Pamatuje generaci Unbeaten. Již dnes je legenda kanonýrů. Podle mého morální kapitán The Gunners. Opravdový kanonýr.

Osobnost : už se vybouřil, ty tam jsou doby, kdy kopnul protihráče ve Feyenordu do tváře. Pryč jsou i hádky s Bossem. Manager s ním vydržel, protože v něm viděl charakter a dokázal ho změnit. Robin vydžel s Arsenalem, protože v něm viděl perspektivu. Robin dozrál, nikdo nepochybuje o tom, že Robin s „desítkou“ po Dennisovi zůstane na Ashburton Grove do konce kariéry a stane se legendou. Není nic krásnějšího, než slyšet celý Emirates po první brance v síti „slepic“ křičet ..Robin van Persieeeeeee“… a vidět Robina, jak se pak loučí po zápase snad 15 minut.

Střelecký potenciál : pokud se nezraní a dokáže odmítat přátelské zápasy reprezentace, bude bojovat o titul krále střelců EPL, o tom není pochyb. Musí si ale vzpomenout na doby, kdy to dal naposledy přes zeď.

 

 

Theo Walcott

Poslední sezóna : 15 zápasů od začátku, 15 nástupů z lavičky, 4 góly, 0,13 branek na zápas

Náchylnost na zranění : udělal chybu, že hrál současně v seniorské repre, výběru do 21 a v klubu a ještě mu nebylo dvacet let. Jeho organismus to prostě nezvládl. Nyní už je snad vše v pořádku, absolvoval přípravu kompletní.

Potenciál : na svém postu nemá přímou konkurenci, takže jeho význam pro tým je velký. Uplynulá nepovedená sezóna a pravděpodobné dílčí neshody s Bossem ho ale nemohou zastavit. Řešením by bylo hostování, ale Boss nemá náhradu, takže bude hrát v základu a musí se porvat, má schopnosti stát se nejlepším křidelníkem v EPL a na světě.

Pozitiva : rychlost, sprint, zrychlení. To je jeho přidaná hodnota, postupně přidává techniku, musí ale zlepšit přihrávky a centry. Zatím je příliš čitelný.

Osobnost : skromný, milý chlapec, občas ale je schopen na hřišti ztratit nervy, když mu někdo nenahraje. Přemíru motivace by měl kompenzovat smyslem pro týmovou práci, i on někdy nevidí lépe postaveného spoluhráče, nebo nepochopitelně nedokáže přihrát.

Střelecký potenciál : bude-li pravidelně hrát, začne brzy dávat góly. Umí se nabídnout, umí střídat křídlo za střed, díky rychlosti vykrývá více prostoru. Tvrdě pracuje na obou nohách, technice a střelbě z dálky. Měl jsem možnost vidět trénink v BW přímých kopů a úspěšných. Je to o odvaze, schopnost na střelbu má.

 

 

Carlos Vela

Poslední sezóna : 1 zápas od začátku, 10 nástupů z lavičky, 2 góly, 0,18 branek na zápas

Náchylnost na zranění : nevyzpytatelný. Někdy půl sezóny, někdy bez zranění.

Potenciál : perspektivně obdivuhodný, nikdo ale není schopen odhadnout. Musí prostě hrát.

Pozitiva : pokud bude mít štěstí a bude střídat Arshavina pravidelně, může se brzy stát skutečnou hvězdou, techniku a přehled na to bezesporu má.

Osobnost : na první pohled plachý, ale jinak prý šprýmař. Rychle se adaptoval v prvním týmu.

Střelecký potenciál : vedle Robina by bezpochyby vyrostl, jeho padáčky by mohly najít opakování.

 

 

Náhradníci

JET, Afobe, Murphy, Simpson, Sunu, Watt, prostě je z čeho vybírat, i když někteří určitě odejdou. Dobrá práce akademie, pane Wenger.

 

 

 

/Patrickův blog/

(článek vyjadřuje osobní názory autora)