Arsenal FC 5 : 0 Leyton Orient – Hodnocení hráčů

Fabregasovo zívání v průběhu prvního poločasu hovořilo za vše 🙂 Slaboučky soupeř, který si přijel pro co nejmenší příděl. Jediným pozitivem tohodle zápasu je, že si několik našich hráčů,. kteří nedostávají pravidelně příležitost mohlo opět zakopat. Taková sestava a takový výkon by asi na Old Traffordu k postupu nestačil. Ale nechme se překvapit, co Wenger po Barceloně  vymyslí. Aspoň, že si zápas několik tisíc fanoušku Leytonu užilo, od toho přece FA Cup je.

6  Za celý zápas na něj šla pouze jedna střela, pochytal několik centrů, neškodný soupeř ho pod tlak nedostal. V prvním poločase opět předvedl svoji specialitu – špatný výběh do rohu šestnástky. Tohle už jsem viděl několikrát, tentokrát měl Manuel štestí, že to gólem neskončilo. Nepoučitelný….

7 Leyton přes jeho stranu prakticky neutočil, proto se Kieran mohl naplno věnovat ofenzívě. Načepoval několik kvalitních centrů, jeden z nich dokázal proměnit Bendtner. V druhém poločase se blýskl pěkným průnikem, který skončil penaltou. Zajímavě vypadala jeho spolupráce s Gaelem Clichym.

6 Na začátku zápasu na mně příliš jistě nepůsobil. Prohrál několik soubojů, několikrát zazmatkoval a především se vykašlal na bránění při jediné šanci Leytonu. V průběhu zápasu nabýval na jistotě.  Potřebuje fyzicky zesílit a zlepšit hru hlavou. Je to mladý kluk, s odehranými zápasy se bude zlepšovat, ale takový Kyle Bartley na mně působil mnohem lépe.

Soupeř ho příliš neprověřil, dvakrát v prvním poločase nedokázal zabránit centru útočníka Leytonu, v druhém poločase se kolem něho prohnal rychlý Cox. Vyhrál několik hlavičkových soubojů, přihrávky na krátko nekazil, dobře se svými parťaky zahráli několik ofsajdových pastí. Po zápase se možná nemusel sprchovat.

5,5  Dneska náš nejslabší obránce, pokud byl Leyton nebezpečný, tak to bylo přes jeho stranu. Bendtner moc nebránil, Ebouemu se taky moc dozadu nechtělo. Několikrát ho musel zajistit Squillaci. Je to smutný pohled, když vidím jezdícího Sagnu a vyklusavajícího Eboueho. Dneska se snad pouze dvakrát dostal ke svému klasickému průniku, jeden z toho skončil Clichyho gólem. Očekávam od něj mnohem lepší výkony.

6 Klasický Deni. Spousty přihrávek dozadu, do strany, na krátko. Když měl podpořít ofenzívu, přečíslit soupeře kazil. Jeho defenzívní schopnosti soupeř příliš neprověřil. Na Old Traffordu to bude horší.

7,5 Byla chyba, že Wenger nechal celý zápas ve Wembley sedět Diabyho. Jeden z mála hráčů, který se nebojí jít do souboje 1-1 nebo 1-2. Je to jeden ze způsobu, jak překonat tu naši občasnou házenou. Včera mu to vycházelo, jeho akce na začátku druhého poločasu byla parádní, škoda jenom, že neskončila gólem.V práci v defenzívě bude muset trošku přitlačit na pilu. Doufám, že při zranění Cesca dostane příležitost v základní sestavě i proti Sunderlandu.

7 Zápas začal moc dobře. Dynamickým průnikem do šestnástky a přihrávkou na nabihajícího Chamakha, který míč uklidil do saka. Především v prvním poločase dirigoval hru Arsenalu, několikrát se pokusil o zakončení, bohužel mu není přáno. Na začátku druhého poločasu dostal úder loktem do hlavy a musel střídat. Snad nebude jeho zranění vážné.

6,5  Konečně dal gól, určitě ho potřeboval. Ale v prvním poločase to bylo všechno, co předvedl. Chybí mi u něj nasazení, které jsem u něj obdivoval na začátku letošní sezóny. V druhém poločase s příchodem Nasriho a Wilshera a díky odpadajícímu soupeři, ožil. Při zranění RvP bude dostávat určitě více příležitosti, bylo by super, kdyby se mu vrátila forma.

7,5 Když dá někdo tři góly, tak asi musí být hráčem zápasu. Je pro mně zvláštní, že se Nick daleko více prosazuje, když hraje na křídle než na jeho vysněné pozici středního útočníka. Jeho střela pravou nohou do pravého rohu branky začíná být klasikou. Ale v celém zápasu střídal dobré okamžiky s těmi hodně špatnými. Balón ho příliš neposlouchal, bylo vidět, že má občas problém se zpracováním. Do bránění se příliš nezapojoval. Zápas odehrál v suchém triku, ale hatrick se počítá.

5 První velký zápas pro Conora, podle toho taky jeho výkon vypadal. Příliš se do kombinace nezapojoval, když mu spoluhráči přihráli míč, raději ho rychle odevzdal, nejlépe dozadu. Na můj vkus trošku moc ustrašený. Ale po jednom zápasu ho nechci odepisovat. Uvidíme v dalších zápasech…

Střídající hráči: Nehodnoceni

Bylo vidět, že na hřiště přišla kvalita se, kterou si soupeř nevěděl rady. Kdyby kluci zapnuli ještě na větší obrátky, do sítě Leytonu by spadly další góly. Potěšil mně Clichy, konečně dal pořádný gól ( ten ze Sunderlandu byl vlastenec :))), čekal jsem na něj od začátku sezóny.