Hodnocení hráčů To*tenham – AFC

Hodnocení zápasu To*ttenham vs. Arsenal……

Psát hodnocení po takovém zápase je velmi obtížné. Jedním slovem bych tento zápas popsal jako „Klasika“. Je smutné, že nejsme schopni udržet, tak výborně rozehrané zápasy jako s to*thamem, Newcastle, Liverpoolem, to*tenhamem nebo nevím s kým ještě. Kluby jako United, Chelsea nebo City by stav 3-1 dokázaly udržet s prstem v nose. Pak nám ty body samozřejmě chybí a my můžeme pouze číst o tom, jak by všichni rádi o ten titul bojovali.

7,5 Pro mne asi nejlepší hráč zápasu. První dva góly mohl pouze fotit, na penaltu neměl nárok. Za stavu 3-3 dokázal chytit snad tři jasné góly. Díky jeho zákrokům jsme nakonec na SHL neprohráli. Pří penaltovém zákroku zaspal. Už asi neměl vybíhat, možná měl zkusit Lennona ustát. Všiml jsem si, že v  prvním poločase, v soubojích s Balem rovněž dvakrát pozdě vyběhl, měl štěstí, že to na poslední chvíli pořešil. Je to mladý kluk, dokáže se z chyb poučit.

7 Snad kromě jedné zásadní chyby, odehrál výborný zápas. Dokázal si poradit s nejlepším hráčem ligy Rory Delapem, pardon Garethem Balem ,v druhém poločase i s Aaronem Lennonem. Při penaltě nezachytil náběh Lennona.

5,5 Delší absence byla na jeho výkonu znát. Občas řešil situace, až příliš lajdácky viz. zbytečný faul na Pavluščenka. Správně udělena žlutá karta za zákrok na Modriče

5,5 Obdobný výkon jako Djourou. Těch důležitých hlavičkových soubojů, které prohrál v šestnáctce s Crouchem bylo až příliš. Tohle musí uskákat mnohem lépe. Dnes to vypadalo, jako by vedle Johana hrál nenapadný Squillaci.

6 Dneska to měl Gael velmi těžké, po pár měsících se dobře vyspal VdV a na ofenzivní hře To*tenhamu to bylo hned znát. Prohrané souboje s Crouchem mu nikdo vyčítat nemůže. V druhém poločase velmi špatně bránil při šanci Modriče. Z jeho strany do naší šestnáctky dorazilo několik nebezpečných centrů.

6 Lepší výkon v druhém poločase. Příliš mnoho ztrát a prohraných soubojů.

7 Určitě mu nelze upřít snachu, nasazení a chuť vyhrát, ale očekávám od něj, že v těžkých situacích to vezme více na sebe a bude schopen naši hru řídit daleko lépe. Měli jsme tam několik minut v zápase, kdy jsme si nepřihráli a pouze nakopávali dlouhé balóny na RvP. Jinak fantastická přihrávka na první gól Walcotta. V závěru několik dobrých střel ze střední vzdálenosti, bohužel Cescovi není letos přáno.

5,5 V zápasech proti Blackpoolu a Liverpoolu podal lepší výkon, ale ani dneska se za svůj výkon nemusí stydět. Výborná práce při našem prvním gólu, mizerná při prvním gólu Xaverova, když pozdě zareagoval na náběh Van Der Vaarta. Vyhrané souboje, příkladná bojovnost, ale i několik zbytečných ztrát. Určitě střídal pro zranění, takže doufám, že ho zase tři týdny neuvidíme.

6,5 Výborný začátek. Po delším čase se opět rozhodl vystřelit z dálky. Pro mně trošku nepochopitelně se v prvním poločase, po vstřeleném gólu, ze hřiště vytratil. V druhém poločase to bylo o něco lepší. Více střelby Samire !!!

7 Dneska to měl super těžké, musel absolvovat spousty hlavičkových soubojů, především v druhém poločase, valná většina přihrávek na něj letala vzduchem. Všechno si musel vybojovat. Když dostal balón do nohy byl ho schopen udržet a rozehrát. Pěkný gól, několik nebezpečných střel a výborná přihrávka do brejku Walcottovi.

7 Výborný poločas, velmi aktivní. Spoluhráči dokázali jeho náběhy využívat. První gól dal, na třetí dokázal přihrát van Persiemu (opět a zase). V druhém poločase si na něj dával Ekotto mnohem více pozor, nedostal pořádnou přihrávku a ze hřiště se vytratil.

6,5  Jack toho opět hodně oběhal. Asi bylo v pořádku, že dostal takové menší volno, těch odehraných zápasů bylo opravdu hodně. Snažil se rozhýbat naši ofenzívu, ale kromě jednoho špatného centru se k ničemu podstatnému nedostal. V obraně si svoje odvedl.

N/H  Nic podstatného v zápase nepředvedli.

Závěrem:

Fanoušci obou klubu si museli zápas užít, protože tohle byla reklama na pořádný fotbal. Derby se vším všudy, snad pouze nějaká červená karta nebo menší potyčka chyběla 🙂  Konečná remíza je pro oba ztráta. Posledních šest zápasu a máme pět křížů, i  když United nehrají nic moc, umí takové zápasy vyhrávat. O možnost zisku titulu jsme rozhodně nepřišli v zápase na SHL, ale mnohem dříve.

Musím pochválit hlavního rozhodčího Martina Atkinsona. Zápas odpískal výborně.