Hodnocení sezóny: záloha

 

Druhý díl hodnocení sezóny je zde. Hodnocení je opět pouze přeloženo z Arseblogu.

 Abou Diaby – 4/10

Chvíli to vypadalo, že zlomil své prokletí co se týče zranění, když nastoupil 7x před koncem září, a nejen to – hrál také dobře. Poté se zranil při střele proti Chelsea na další 3 měsíce. V zápětí si opět poranil koleno a vrátí se až někdy kolem začátku roku 2014.

Dobrý moment sezóny: Výkon na Liverpoolu, kterým ukázal, že by mohl být dobrou spojkou mezi defenzivní a ofenzivní částí naší zálohy.

Špatný moment sezóny: Zranění.

Drobnost: Ani výlet do USA za proslulým konzultantem vážných zranění Stevem Austinem mu nepomohl odehrát sezónu bez zranění.

Příští sezóna: Ať se vám to líbí nebo ne, bude stále tu. Nemůžeme se zbavit někoho, kdo má kontrakt, a nikdo si zraněného hráče nekoupí. Dostal ale šancí dost, takže je na čase, aby Arsene Wenger přiznal, že trochu ‚močíme proti větru‘, co se týče Diabyho. Je to smutné, ale je to tak.

 

 Mikel Arteta – 7.5/10


Pan Konzistentní dodával záloze zkušenosti, vůdcovství a kvalitu téměř každý zápas. Trochu upadal ke konci sezóny, ale to je pochopitelné, když toho odehrál tolik. Vytvořil nejvíc přihrávek v PL a asi i ve všech top ligách, a i když se budou někteří pošklebovat, že to nejsou všechno 60metrové superpassy za obranu, nejlepší taktika je většinou v jednoduchosti.

Dobrý moment sezóny: Většinou udržel nervy na uzdě při kopání penalt.

Špatný moment sezóny: Výjimkou byla penalta proti Fulhamu, kdy mohl zařídit 3 body.

Drobnost: Lukasz Fabianski se měl vrátit v říjnu, ale když si byl jednou vyrazit ven s ostatními, chtěl Artetovi rozcuchat vlasy a zlomil si přitom zápěstí jako větvičku.

Příští sezóna: Očividně se mu v Arsenalu líbí a možná bude příští sezónu kapitán. Možná se jeho role trochu propadne, pokud přijde někdo nový do zálohy, ale pravděpodobně bude stále důležitou součástí týmu.

 

 Aaron Ramsey – 7/10

Rozpůlená sezóna pro Velšana. Faktem je, že ta první byla špatná. Chyběla mu forma a stavění na jiné posty tomu nepomáhalo, ale nejde přehlídnout příspěvek týmy v druhé půli. Dal týmu energii a tvrdě makal, když to bylo potřeba, zaskočil i na krajním bekovi a postupně mu rostlo sebevědomí. Určitě udělal pokrok.

Dobrý moment sezóny: Skóroval krásný gól v Lize Mistrů, ale pro mě to vyhrálo 30 minut na pravém bekovi proti Sunderlandu, kde ukázal jeho obětavost a vůli pro tým.

Špatný moment sezóny: Výkony, když hrál vepředu – sice to nebyla jeho pozice, ale i tak mohl hrát líp hlavně s míčem.

Drobnost: Vždycky je první na tréninku, ale odchází poslední, protože mu ostatní schovávají auto.

Příští sezóna: Ukázal všem, kteří ho odepisovali, co v něm je, ale musí pokračovat ve vývoji. Každý tým potřebuje hráče jako Ramseyho, a pokud se bude dále zlepšovat, bude nedílnou součástí týmu.

 

 Francis Coquelin – 5/10

Hraje čistě, efektivně, energicky a výbušně, ale i přes zranění Diabyho a Wilshera nedostal moc prostotu. Od ledna po květen odehrál pouze 60 minut ligového fotbalu a zvěsti o jeho odchodu se zdají být pravdivé.

Dobrý moment sezóny: Hrál celých 120 okouzlujících minut při výhře 7:5 proti Readingu.

Špatný moment sezóny: V podstatě žádný, ale když ho Arséne Wenger poslal na hřiště při remíze 0:0 na Villa Parku, vyprovokoval negativní reakce fanoušků, protože šel za jediného útočníka, Oliviera Girouda.

Drobnost: Stráví léto cestováním po nočních klubech v Řecku se skupinou DeBarge tribute band, kde hrají jeho bratři Jaques a Long-Jean.

Příští sezóna: Těžko říct, jakou má u nás budoucnost, jestli je navíc pravda podpis hráče jako Gonalons. Tohle byla sezóna, ve které měl ukázat, že na to má, ale asi o tom dostatečně nepřesvědčil. Očekáváme přestup.

 

 Tomáš Rosický: 7/10

Další případ dlouhodobých zranění v první půli sezóny, ale od té doby, co nastoupil v Mnichově, vybojoval si něco z jeho nejlepší formy. Sice v Premier League nastoupil jen do 7 zápasů, ale v 6 z nich od konce března se stal důležitou součástí týmu.

Dobrý moment sezóny: Zařídil výhru 2:1 proti West Bromu.

Špatný moment sezóny: Hrál pouze necelých 90 minut od srpna do začátku ledna kvůli zraněním.

Drobnost: Tomáš je tak náchylný ke zranění, že si nechal v posledních 2 letech dokonce 3x odstranit mandle.

Příští sezóna: Bude se snažit opět hrát v základu, učit novou generaci záložníků a udržet se fit.

 

 Jack Wilshere: 7/10

Po nekonečném 15měsíčním čekání dostal šanci hrát proti QPR v listopadu a postupně nabíral síly až do jeho zranění kotníku v březnu. Příští sezónu by mohl spolu s Artetou a Cazorlou rozvinout slibný ‚tiki-taka‘ vztah.

Dobrý moment sezóny: Klinicky přesný zásah zároveň s jeho MOTM výkonem proti Swansea v FA Cupu.

Špatný moment sezóny: Vyloučení na Old Traffordu, ale také jeho bolest v kotníku, kvůli které musí jít v létě odstranit šrouby.

Drobnost: Pokud jeho syn Archie udělá debut za Arsenal také v 16 letech, bude mít Jack ‚teprv‘ 35 let a může tak vzniknout šance, aby tito dva hráli spolu. To je Arsenal DNA.

Příští sezóna: Rychle se zbrchat po malé operaci v létě, dovést Arsenal k triplu a Anglii k výhře na Mistrovství světa v Brazílii. Žádný velký tlak.

 

 Santi Cazorla: 8.5 /10

Arsenal sice neuspěl při podpisu Cazorly po odchodu Fabregase, ale nakonec tento drobný Španěl přišel a rozhodně nezklamal. Má nejvíc (49) startů z celého týmu a jako jediný také hrál každý zápas v Premier League. 12 gólů a 11 asistencí v lize značí, že jeho debutová sezóna se vydařila. Není fanoušek, který by nebyl ohromen.

Dobrý moment sezóny: Gól proti West Hamu byl fantastický, stejně jako zakončení při výhře 5:2 proti Spurs. Těžko lze také přehlédnout hattrick proti Readingu.

Špatný moment sezóny: Hrál celých 120 minut při prohře proti Bradfordu.

Drobnost: Dělal hrb v kostýmu velbouda Pera Mertesackera na vánoční párty.

Příští sezóna: Už nemůže hrát víc zápasů v lize, takže doufejme jen ve více gólů a asistencí.

 

 Alex Oxlade-Chamberlain: 6.5/10

Udělal dojem na konci minulé sezóny a na Euru 2012, ale před Vánoci trochu zaostával za očekáváním. Poté se ale projevil jako dobrý člen sestavy. 3 asistence a jeden gól ve 25 představeních v PL byl se mohly zlepšit, ale je mu stále teprve 19 let a hodně si z tohoto roku vezme.

Dobrý moment sezóny: Krásná střela u výhry 7:3 proti Newcastlu a jeho první gól za Anglii proti San Marinu ve Wembley v říjnu.

Špatný moment szeóny: Byl obětován po vyloučení Koscielnyho proti Manchesteru City.

Drobnost: Téměř skončil s reprezentační kariérou v polovině Eura 2012, když byl nucen být na pokoji se Stuartem Downingem.

Příští sezóna: Má technickou i psychickou kvalitu na to být stálým členem sestavy. Musí hrát beze strachu, ovládat hru a jít ve stopách Walcotta.

 

/news.arseblog.com/