Hodnocení zápasu Arsenal – Aston Villa

Hodnocení dnešního zápasu Arsenal vs. Aston Villa aneb pozdě býka honiti 🙁

Už ať je konec….určitě všichni hráči, realizační tým a fanoušci si nic jiného nepřejí. První poločas v našem podání byl pouze pro opravdové masochisty a nedivil bych se, kdyby hodně lidí přepnulo na hokej.Valná většina hráčů by si za první polovinu zasloužila „pořádně nakopat do prdele“. Koukat na takovou „sračku“ v jejich provedení si opravdu fanoušci nezaslouží.

Druhý poločas byl z naší strany v pořádku, ale jako v zápasech proti Blackburnu, Sunderland atd…musíme z nějakých sedmi šancí, dát prostě více gólu. Je škoda, že z největší pravděpodobnosti se v létě budeme muset o účast v CHL poprat v předkole. Zkomplikuje to celou naši letní přípravu.

  Szczesny 6  Při fantastickém zakončení Benta neměl šanci. Při druhém gólu ho Bent zkušeně prostřelil. Po většinu zápasu se musel nudit. Podržel při střele Downinga a Younga. Těším se na souboj o golmanskou jedničku AFC Szczesny – Fabianski.

  Sagna 5 První gól Squillaciho, druhý Sagny. S Youngem si po většinu zápasu v pohodě poradil. Hodně toho naběhal, nacentroval, ale celkově to byl průměrný výkon

  Squillaci 4 Odehrál pouze první poločas. První gól je jasná jeho chyba, když nedokázal udržet ofsajdovou lajnu. Jinak tradiční šedý průměr.

Vermaelen 6  Kdo umí, umí. Jeho nasazení  a bojovnost nám celou sezónu výrazně chybělo. Solidní v obraně, nebezpečný při standartkách. Přes léto pořádně potrénovat a můžeme se těšit na starého dobrého Vermaelena.

  Gibbs 5,5 Celkem dobrý zápas v podání Gibbse. Rychlý Downing ho kromě jedné nebo dvou situací příliš nedělal. Nedokázal proměnit šanci, kterou mu parádně připravil Van Persie.

  Song 4,5 Velmi vlažný výkon. Nedá se mu upřít snaha, ale těch nepřesných přihrávek a ztrát bylo na můj vkus příliš hodně.

  Wilshere 4,5 Jacku, poslechni Wengera a nejezdi na nějaký mistrovství U-21. Zajeť si na pořádnou dovolenou, načerpej nové síly. Je na něm vidět, že mu dochází na konci sezóny šťáva, těch zápasu odehrál opravu hodně.

  Ramsey 4,5 Po United ho někteří fanoušci už viděli na místě Fabregase, ale zápasy proti Stoke a Ville, ukázali, že Aaron se bude potřebovat nějaký čas a pořádnou porci zápasu, aby se vykopal na úroveň Fabregase. V prvním poločase se dostal do naší jediné pořádně šance, penaltový zákrok Dunna bohužel neviděl pouze rozhodčí.

Aršavin 2 Rozhodně jsem proto, abychom Aršavina prodali. Wenger by asi argumentoval tím, že jeho statistiky nejsou špatné, ale koukat se na něj další sezónu, už asi nezvládnu. Určitě se najde několik ruských klubů, kteří nabídnou balík, aby Andreje přivedli zpět do vlasti. Po celých 60 minut nevýrazný, když se náhodou potkal s balónem, tak ho rychle zkazil. Jeho rohové kopy skončili v  rukavicích Friedela.

Van Persie 7 Pouze díky střelecké potenci van Persieho budeme hrát CHL nebo jeho předkolo. Dneska byl opět nadprůměrný. Dal gól, několik šancí dokázal připravit. Opravdový kapitán. Na konci zápasu byla na něm vidět pořádná frustrace, asi ho jako jednoho z mála hráčů, s*alo, že jsme prohráli.

  Walcott 4  Hrál Walcott první poločas nebo nastoupil až do druhého ??? První poločas neviditelný, ve druhém to bylo mnohem lepší. Nelze upřít snahu, ale nebyl to dobrý výkon. Kromě jedné šance a několika centrů, to byla bída.

Náhradníci:

    Chamakh 6  – Bendtner 6,5 Oba naši dlouháni naši hru znatelně oživili, ale každý hráč z lavičky by byl lepší než Aršavin. Chamakh dal gól, který mu sudí nepochopitelně neuznal. Jsme v Anglii, kdyby pískali každý takový souboj, tak Crouch by nedal v sezóně gola. Nick vybojoval gól pro van Persieho a připravil šanci pro Walcotta. Solidní výkon, i když nastoupil na levém křídle. Příští zápas by ho měl Wenger nasadit od úvodních minut.

Tým: 4,5 To, že máme druhý poločas výraznou převahu, rozhodčí je slepá vrána, na to se nedá vymlouvat. Fotbal se hraje na góly, a ty dala Aston Villa dva. Chápu, že hráči jsou z průběhu sezóny pořádně frustrovaní, ale s takovým přístupem, jako prvních 45 minut, bohužel nic nevyhrajeme ani v příštích sezónách.

Přežijme Fulham, užijme si dovolenou a v srpnu opět v plné zbroji….

DAN