Hodnocení zápasu Manchester City – Arsenal

Hodnocení dnešního pohárového zápasu.

 

Lukasz Fabianski: 6 Polský golman vracející se po zranění předvedl solidní výkon. Na inkasovaných gólech nenese vinu .Kromě toho dokázal chytit tutovku Bellamymu. V prvním poločase při rozích City dvakrát špatně načasoval vyběhnutí.

Emmanuel Eboue: 4 Manu si přijel zahrát fotbalek. Prvních 20 minut si z něj dělal Bellamy dobrý den. Většinu zápasu odehrál bez zájmu. K ofenzivní akci se v prvním poločase dostal jednou, ve druhém asi třikrát. Takovým výkonem Sagnu rozhodně ze sestavy nevytlačí.

Alex Song: 7 Opět nejlepší hráč Arsenalu. Spolehlivost sama. Snažil se hasit všechny problémy, které mu jeho spoluhráči připravili. Občas i podpořil naši zoufalou ofenzívu.

Mikael Silvestre: 4 Kromě jednoho zaváhání odehrál velmi dobrý první poločas. Po přestávce na svůj výkon nenavázal. Taková Mikaelova klasika – těžkopádný, špatná rozehrávka. Při druhém gólu SWP pouze stínoval.

Armand Traore: 3 Armand je nejrychlejší hráč v Arsenalu, tak přece nemůže s SWP prohrát většinu rychlostních soubojů. Občas mi přišlo, že se bojí hrát. Ve srovnání s Gibbsem je opravdu o krok vzadu.

Craig Eastmond: 2 Nejhorší hráč na hřišti. Nechápu, proč z pravého obránce děláme defenzivního záložníka, když na lavici sedí dva super talentovaní borci – Coquelin s Frimpongem. Absolutně nestíhal tempu zápasu, pomalý, nedůrazný. Dokázal vyhrát minimum osobních soubojů.

Tomáš Rosický: 5 Po delší době odehrál 90 minut, což je v jeho případě velmi pozitivní. Byl naším nejaktivnějším záložníkem, pokoušel se naší hru rozproudit. Marně. Měl podíl na prvním inkasovaném gólu. Nevyčítal bych mu, že ztratil míč v prostoru, kde se spíš má hrát na tutovku, ale jeho následnou reakci, kdy stojí a kouká jak akce City dopadne. Tohle by takový Tevez nebo Bellamy rozhodně neudělali.

Aaron Ramsey: 4
Pro mě osobně velké zklamání. Po jeho výkonu v zápase s Liverpoolem jsem od něj očekával mnohem více. Dneska, mimo několika nepřesných střeleckých pokusů, neviditelný.

Jack Wilshere: 4 Dnes se nám Jack pořádně celým zápasem protrápil. Spousty zkažených přihrávek, akci jeden na jednoho. Byla na něm vidět nerozehranost.

Fran Merida: 5 V zápase se snažil něco vymyslet, ale většinu jeho přihrávek zastavila dobře fungující obrana City. V závěru měl smůlu, když jeho střelu zastavilo břevno.

Carlos Vela: 6 Prvních šedesát minut se mi moc líbil. Chtěl hrát, nabízel se, proti Kolečkovi s Lescottem dokázal udržet balón. Což mi třeba u Eduarda v neděli chybělo. Škoda, že především v prvním poločase ho spoluhráči v ofenzívě příliš nepodpořili. V posledních 30 minutách se z hřiště vytratil.

Celkově: Kdo očekával, že táto omladina s několika zkušenými hráči dokáže City porazit je velký optimista. Výkon v prvním poločase nebyl špatný, pomohlo nám, že City zazdili několik gólovek. Škoda, že se Velovi nebo Ebouemu nepovedlo skórovat, možná by zápas vypadal jinak.

Druhý poločas byl z naší strany špatný. Dopředu jsme byli schopni vymyslet pouze kolmici na Velu, dozadu jsme začali kupit chyby. Bylo jenom otázkou času, kdy dostaneme gól. Soupeř postoupil do semifinále Carling Cupu zcela zaslouženě.

Otázka na závěr: “ To jako od teď už budeme pořád dostávat takový melty ?“ 🙂