Hodnocení zápasu Olympiacos – Arsenal

Hodnocení včerejšího zápasu CHL Olympiacos vs. Arsenal

Fabianski: 7 Pokračuje v solidních výkonech. Za inkasovaný gól nemůže. Pochytal ještě dvě stoprocentní šance Olympiakosu. Doufám, že bude dostávat příležitost častěji.


Gilbert: 4
Snažil se podporovat naší ofenzívu, což bylo zapříčiněno především tím, že Řekové utočili hlavně po pravé straně. V obraně zaváhal při gólů Leonarda a šanci Mitrogloa, kterou chytil skvěle Fabianski.

Bartley: 4 V prvním zápase za Arsenal si nedělal žádný problém. Když se dostal do úzkých, neváhal míč zakopnout do autu. Prohrál souboj při druhé šanci Mitrogloa.Všiml jsem si, že umí pěkně zajet. Uvidíme jestli se kapitán rezervy dokáže v Arsenalu prosadit.

Silvestre: 6 Odehrál dobrý zápas. Vyhnul se tradičním minelám. Při gólu bych mu vytkl, že společně s Gilbertem nezajistili dobře prostor, který uvolnil Bartley.

Cruise: 3 Nelíbil se mi, když hrál za U-18 a nelíbil se mi ani ve včerejším zápase. Přišel mi pomalý, statický, špatně přistupoval k hráčům Olympiakosu. Galletti mu dělal velké problémy. Byl to sice jeho první zápas za Arsenal, ale v konkurenci Clichyho, Gibbse, Traoreho nemá příliš mnoho šancí prosadit se.

Song 7
Tradiční výkon. Kvalita. Vytknout se mu může pouze několik zkažených přihrávek a větší počet faulů.

Ramsey:  5 První poločas byl v jeho provedení velmi  špatný. Přišlo mi, že má stejný problém jako třeba Bendtner. Když nastoupil od začátku stálo to taky většinou za ho*no. V druhém  poločase se jeho výkon zlepšil . Na hřišti byl více vidět, méně kazil. Vypracoval supr šanci Velovi.

Merida: 5 Přesný opak Ramseyho. Velmi dobrý první poločas, ve druhém už kromě jedné přihrávky do šance Velovi, nebyl tak vidět.

Wilshere 4 Arséne, honem ho pošli někam na hostování, kde bude pravidelně hrát. Přišlo mi, že jeho kreativita se smrkla pouze na to, jak obejít co nejvíce protihráčů a nasadit někomu housle. Snaha mu nejde upřít, ale včera byl opět slaboučký.

Walcott: 4 Vrací se po zranění, letos pořádně nehrál, proto na něj nebudu moc krutý. Svou hru zakládá na rychlosti, ale stačí, aby se mu do cesty postavili zkušení borci Mellberg a Bravo a Theo končí. Přišlo mi to, že vidím opět Walcotta, kterému je 18 a ne 20 let. Doufám, že už nikdy nebude zahrávat standartky, to že nosí na dresu číslo 14 ho k tomu zatím nějak neopravňuje. Myslím, že by se ve včerejší sestavě našlo několik jiných hráčů, kteří by je zahrávali mnohem lépe.

Vela 4 
Když jsem po City chválil, tak dnes ho musím pokárat. První poločas, kromě dvou momentů neviditelný. V poločase druhém zazdil naše jediné dvě pořádné šance. Hlavně ta první se musí proměnit.

Celkově: Řekové potřebovali na postup jeden bod, uhráli tři. Přišlo mi, že se nemuseli moc snažit, protože náš mladý tým je příliš neprověřil. Byl to takový náš klasický výkon z posledních dnů nebo týdnů. Máme územní převahu, ale naše kreativita končí před šestnáctkou, kde stojí devět sloupů, které nedokážeme překonat, a  když už si nějakou šanci vypracujeme, tak ji pro změnu neproměníme. Tradičně chyběla střelba za střední vzdálenosti.