Hodnocení hráčů

1.FC Köln 1:0 Arsenal –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

po nějaké době jsem opět zasedl k hodnocení hráčů, abych se s Vámi podělil o své dojmy z dnešního zápasu. Arsenal měl celý zápas herní převahu, avšak nedokázal si vytvořit žádnou pořádnou šanci, kterou by přetavil v gól. A tak o výsledku rozhodl z penalty kolínský útočník, díky čemuž vykřesal naděje na postup německého týmu. Arsenal díky remízovému zápasu mezi Bate Borisov a CZ Bělehrad nemusí smutnit, protože si dnešní prohrou „zajistil“ postup z prvního místa do jarní části soutěže.

Brankář

• 5,0

Celý zápas se spíše přidával k divákům sledujícím dění na hřišti. V jednom případě pokryl slaboučkou střelu mladého útočníka Kolína, který ho několik minut předtím překonal z pokutového kopu. Tady opravdu není co hodnotit, nebýt penalty došel by si David pro snadnou nulu.

Obrana

• 6,0

Poklidný výkon našeho mladého beka. S dvojicí spoluhráčů defenzivní činnost zvládal s přehledem. Vyvaroval se svých ojedinělých zmatků, kterých už jsme několikrát byli svědky. Jednou skvěle zakřižoval nebezpečný protiútok Kolína. Rozehrávku volil na jistotu posíláním do stran na svoje spoluhráče.

• 6,0

BFG má za sebou také poklidný zápas. Vyhrál několik hlaviček, zbytek odehrál dobře pozičně. V ofenzívě pozlobil jednou nebezpečnou hlavičkou a v závěru dostal trošku od cesty od nahecovaného Guirassyho. Vlastně defenzíva dnes neudělala žádnou chybu, přesto jsme prohráli.

• 5,5

Mathieu dnes velmi velmi slušný zápas s jedinou kaňkou na výkonu. V prvním poločase předvedl skvělý výkon. Neprohrál snad jediný souboj, vyhrával hlavičkové souboje, s přehledem a chutí předskakoval soupeře a obíral je o přihrávky na ně směřující. V druhém poločase pokračoval v dobrém výkonu, nepustil za sebe nic. Bohužel namotal se do penaltového zákroku, který rozhodl o naší prohře a proto mu logicky musím srazit hodnocení. Penaltový zákrok? Za mě asi ne, co myslíte ?

Záloha

• 7,0

MAN OF THE MATCH

Tomu říkám výkon mladého hráče, který má ambice posunout se v kariéře výše, tomu říkám výkon hráče hrajícího na pozici křídla. Neustále aktivní, nebezpečný, nebojácný něco vymyslet nebo zkusit obejít soupeře 1 na 1. Poslal nespočet centrů do vápna a i když jejich kvalita nebyla úplně perfektní, byl nejaktivnějším ofenzivním hráčem. Dle mého nejlepší výkon na hřišti - MOTM.

• Mohamed Elneny

5,0

Téměř neviditelný mužík dnešního zápasu. Sem tam se snažil zakombinovat, něco vymyslet, ale prostě to nemá dle mého příliš v sobě. V defenzivní činnosti nemusel dnes předvádět kdovíjaké schopnosti. Proto po většinu zápasu ve stínu všech ostatních hráčů. Připomínal se jen dost bídně zahranými standartkami. Po třetím rohu na prvního bránícího hráče jsem myslel, že ho přes monitor uškrtím. Jeden z horších hráčů na hřišti.

• 7,0

Myslím, že Francis dnes prožil nejofenzivnější zápas ve svém dosavadním působení v dresu Arsenalu. Po většinu zápasu v ofenzivních choutkách překonával většinu svých spoluhráčů k této činnosti určených. V jeho podání jsme mohli vidět střely, přenesení hry, průnikové přihrávky. Byl opravdu velmi aktivní a v první půli jediný, kdo byl schopen ze středu hřiště něco vytvořit. Problém nastal asi od 70. minuty, kdy najednou úplně zmizel ze hřiště. I přesto jeho výkon hodnotím velmi pozitivně, aspirant na MOTM, avšak Ainsley ho dnes předčil.

• Calum Chambers

5,0

Calumovi se v prvním poločase vůbec nechtělo dopředu. Z jeho strany téměř nulová podpora ofenzívy, snad ani nevěděl, že hraje křídlo. Na rozdíl od skvěle fungující levé strany ta pravá nefungovala vůbec. V poločase mu někdo vysvětlil, že musí i útočit a tak se několikrát snažil něco vymyslet, v jednom případě odcentroval. Myslím, že se na tuto pozici příliš nehodí a má rád svůj komfort v defenzívě s minimem ofenzivních úkolů. Slabý výkon.

Útok

• 6,5

Slušný výkon, byl rozhodně vidět. Několikrát se pokusil o svoje typické průniky, často je ale zazdívá dlouhým držením míče nebo neschopností vybrat si adresáta přihrávky. V jeho případě mám také pocit, že někdy hraje příliš na krásu a jeho desetkrát nepovedené naražení s Oliem bylo do očí bijící. Neuškodilo by mu sem tam do toho prásknout (hned z toho bylo nebezpečí) a nebo vystřelit z první (po sklepnutí Olieho). Od 70. minuty konečně převzal dirigentskou hůlku ofenzívy a v závěrečných 20 minutách byl nejlepším hráčem na hřišti.

• 5,5

Snažil se, kombinovat, vymýšlet se spoluhráči. Bohužel nenacházeli ho centrované míče, popřípadě byl on centrujícím hráčem. Strašně moc míčů zpracovával zády k bráně, což není příliš efektivní. To jsou důvody proč se dnes Olie nedokázal prosadit. V 76. minutě ho krásně našel Jack, bohužel nepodařilo se mu po rychlém zpracování nasměrovat míč do brány, a to i díky obětavému zákroku kolínského obránce.

• 5,0

Náš marod se po nějaké době ukázal zase v dresu Arsenalu. Na rozjezd průměrný výkon, nikdo nemohl čekat zázraky. Několikrát zakombinoval, jednou vystřelil. Chválím ho za jeho průnik a zvednutí se po faulu. Jinak v ofenzívě ničím výrazným nepřispěl. Věřím, že jeho střídání bylo jen z důvodu návratu po zranění a ne z důvodu dalšího zranění.

Střídající

• 5,5

Nijak výrazně naši hru neoživil. Byla na něm vidět snaha hrát více přímočaře. Několikrát se pokusil o průnik skrz bránící hráče, nikdy však nedokázal vytěžit z této situace slibnější šanci.

• Reiss Nelson

6,0

Nevím, jestli ho nenadhodnocuji, ale dle mého slušný výkon tohoto mladíka. Jediný se dokázal proháčkovat přes obránce a bodlem prověřil brankáře Kolína. Tato situace mi utkvěla v paměti a nejsem schopen vybavit si nic dalšího. Škoda jeho šance, mohl být hrdinou.

• -

Eddie Nketiah - to druhého mladíka (hrdinu) tu ani nemáme. Přišel na posledních pár minut a stejně jako v zápase s CZ nás měl spasit a ukončit naše trápení v koncovce. Bohužel při jedné šanci netrefil bránu. Více toho nestihl. Asi si ostré náboje schovává zase na pohár :)

Co dodat na závěr? Musím říct, že v Evropské lize nám slušně zvlhl střelný prach. Už třetí zápas jsme nebyli schopni vytvářet si šance a bez šancí prostě gól nedáme. Avšak postup máme jistý takže na poslední domácí zápas očekávám extrémně mladou sestavu a krásné představení mnoha talentů naší akademie.