Hodnocení hráčů

Arsenal 2:0 Watford –

V dalším domácím zápase jsme přivítali, na začaátku sezony dobře hrající, Watford. Utkání bylo od začátku vyrovnané, ale opět jsme prokázali vůli a charakter a v posledních 10 minutách strhli vítězství na naši stranu.

Brankář

• Petr Cech

6,0

Petr musel řešit problémy nejen s útočniky soupeře, ale také s nepříjemným sluníčkem, které mu svítilo přímo do obličeje a několikrát mu ztížilo práci. Jinak si vedl dobře i při centrovaných míčích. Žádná přímá střela jeho branku neohrozila. V nastavení první půle si však nešťastně při odkopu od brány přivodil zranění a do druhé půle tak musel naskočit Leno. Věřme, že zranění nebude vážné a Petr bude zanedlouho fit.

Obrana

• Hector Bellerin

6,5

Hector byl dnes velmi aktivní. Hrál na nebezpečného Perreyru, který mu několikrát zle zatápěl, ale Hector si sním celkově poradil velmi dobře. Pokoušel se často o centry, ty mu však vycházely velmi nepravidelně. Celkově však dobrý výkon.

• Shkodran Mustafi

5,5

Shkodran byl dnes nejhorší z našich obránců. Udělal 2 naprosto zbytečné fauly, kterými daroval soupeři nebezpečnou standardku. Také za něj několikrát musel hasit požár Holding. Ani v soubojích proti Deeneymu nebyl často úspěšný ( méně než 50%).

• Rob Holding

7,5

MAN OF THE MATCH

Rob zahrál opravdu skvěle. Výborně četl hru a uhlídal rychlého Graye. Jistý byl i v rozehrávce. V 72. minutě skvěle zablokoval střelu Successe. Výborný výkon.

• Nacho Monreal

6,5

Nacho si odehrál svůj standard. Dozadu spolehlivý a dopředu nebezpečný. Ve 21. minutě vyslal do pokutového území nebezpečný centr, ze kterého resultoval pouze rohový kop. Hughes si přes něj téměř neškrtl.

Záloha

• Lucas Torreira

6,0

Lucasovi se dnes nedařilo tolik, jako v předešlých zápasech, ale nebylo to špatné. Připsal si 60 přihrávek a měl spolu s Granitem zásadní podíl ve výstavbě hry. Ve 45. minutě opět vyfasoval žlutou kartu. V soubojích se silově vybavenými hráči Hornets občas prohrával souboje. Jinak osvšdčil svoji skvělou poziční hru.

• Granit Xhaka

7,0

Granit odehrál velmi dobrý zápas. Byl naším nejpilnějším distributorem balonu. Připsal si 80 přihrávek. Ve 39. minutě vyslal jedovatou střelu, kterou ale Foster zneěkodnil. Neudělal téměř žádnou chybu směrem dozadu.

• Mesut Özil

7,0

Mesut nebyl v prvním poločase příliš ve hře. Pozice na křídle opravdu není pro něj, po odchodu Ramseyho a přesunu směrem doprostřed to bylo něco ůplně jiného. Najednou jakoby měl na naší hru větší vliv a posléze byl odměněn gólem na 2:0.

• Aaron Ramsey

5,0

Aaron se v posledních zápasech trápí. Snaží se, bojuje, ale fotbalově pomáhá málo. Jestli to je tím, že je na odchodu a neustále se mluví o jeho situaci ví asi jen on. Nicméně by teď dle mého názoru měl dostat šanci Iwobi, který vypadá ve skvělé formě a Mesutovi by jistě také prospělo, kdyby mohl hrát od začátku zápasu ve středu hřiště.

• Pierre-Emerick Aubameyang

5,0

Aubovi se na křídle moc nedařilo. Byl hodně utopený a nezapojovalm se moc do kombinací. V 54. minutě ovšem skvěle našel ve vápně Lacazetta, jehož hlavička prostor mezi třemi tyčemi nenašla. To, že nebyl ve hře dokumentuje fakt, že si připsal pouze 12 přihrávek.

Útok

• Alexandre Lacazette

7,0

Laca se velmi snažil, neúnavně presoval, ale gólu se nedočkal. I když na obou má svůj podíl. Při prvním si jeho strážce Cathcart srazil míč do vlastní brány, a na druhý Mesutovi přímo nahrál. Laca měl ovšem v zápase příležitostí několik. Tu první již v 5. minutě, kdy byl dle mého názorui faulován, ale chtěl sympaticky pokračovat ve hře a viditelně rozhozen pálil pouze do boční sítě. Druhou a největší šanci si vypracoval v 15. minutě kdy odebral míč stoperovi a řítil se sám na bránu, jeho lob však gólem neskončil.

Střídající

• Bernd Leno

7,0

Bernd zažil hodně ostrý vstup do Premier League. Hned jeho první rozehrávka se mu nepovedla a míč skončil v autu. To byla však jeho jhediná chyba. V 52. minutě vytasil fantastický zákrok a Deeneyho hlavičku vytěsnil na roh. Připsal si ješte 2 dobré zákroky.

• Alex Iwobi

7,0

Iwobiho přínos byl opět zásadní. Přihrál na vítězný gól a byl velmi aktivní.

Velmi těžký zápas a ne úplně přesvědčivý výkon, ale tři důležité body jsou doma. Nastartovali jsme teď dobrou šňůru a byla by škoda ji v domácím prostředí přerušit. V nadcházejícím týdnu nás čekají tripy do dalekého Ázerdbajžánu a blízkého Fulhamu. Věřím v 6 bodů.