Hodnocení hráčů

Arsenal 0:0 Liverpool –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnes nás čekal první zápas s týmem, který patří do dávno zapomenuté Big4. Byl to zápas rozdílných poločasů, kdy v prvním byl lepší soupeř, naopak Arsenal často zmatkoval a jen s velkým štěstím neprohrával. Ve druhém poločase na hřišti Arsenal dominoval, vytvořil si mnoho příležitosti, ale také našim oblíbencům se nepodařilo rozvlnit síť. Pojďme se podívat na výkony jednotlivých hráčů.

Brankář

• 9,0

MAN OF THE MATCH

Minule jsem psal, že stále čekám, kdy týmu přidá něco extra. Petr si pospíšil a hned následujícím zápasem mě přesvědčil o jeho kvalitách. Předváděl skvělé a jisté zákroky. Bentekemu sebral 1000% šanci, střelu Coutinha vytěsnil konečky prstů na tyčku. K tomu přidal bezpočet dalších těžkých i lehčích zákroků. Dnes byl mnohem jistější i při hře nohou. Petr se dnes obrovským dílem zasloužil o alespoň získaný bod. Měl jen jednoho hráče na hřišti, který mu svým výkonem mohl konkurovat, ale přeci jen Petrovi zákroky mě přesvědčili o tom, že dnes si titul MOTM zaslouží.

Obrana

• 5,5

Musel bych se opakovat, v prvním poločase slabota. Dopředu nulový, vzadu horší než obvykle. Coutinho ho jednou poslal na párek. Měl pár dobrých obranných zákroků, jednou hezky vyvezl míč po rohu. Ve druhém poločase se párkrát ocitl i v útočné fázi, ale dnes se mu příliš nechtělo. Jednou krásně ustál kličky Coutinha a po jeho centru vznikla největší šance zápasu.

• Calum Chambers

4,5

Po roce opět v lize na stoperu. Po hodně dlouhé době opět hrát ostrý soutěžní zápas. Bylo to na něm znát, místy neskutečně zmatkoval. Nemůžu ho pochválit za jeho velice nepřesné rozehrávky, kdy jednou totálně namazal Coutinhovi a vše hasil na poslední chvíli Francis. Ve druhém poločase nebyla naše obrana tolik pod tlakem, a tak i jeho výkon působil lépe. Věřím, že s větší zápasovou praxí by odehrál lepší zápas, dnes byl bohužel nejhorším hráčem na hřišti.

• 5,0

Druhý ze stoperské dvojice byl o něco lepší, ale také nerozehraný, místy nejistý a zmatkující. V prvním poločase si připsal pár dobrých zákroků, ale udělal i chyby. Ve druhém poločase byl málo prověřen, ale myslím, že i on se trochu uklidnil. Svůj vliv na tom měla určitě i poločasová pauza a rozprava s trenéry. Ke konci zápasu se dostal do dvou příležitostí, bohužel v obou případech minul bránu.

• 6,0

V prvním poločase to prostě nebylo ono u všech čtyř obránců. Mám pro to nějaké pochopení, musí to být obrovská změna mít najednou kolem sebe jiné hráče, se kterými člověk zaťuká bago na tréninku. Najednou musíte jít do ostrého zápasu proti silnému Poolu s napůl změněnou obranou. Nervozita našich stoperů se projevovala i na výkonu krajních obránců. Nacho v prvním poločase několikrát zaváhal, nedokázal podpořit útok. Ve druhém se jeho hra rapidně zvedla, samozřejmě to bylo způsobeno i zlepšenými výkony dalších hráčů. Nacho poslal pár hezkých centrů, dobře kombinoval u lajny a svou defenzivní činnost zvládal v mnohem lepším duchu než v poločase prvním.

Záloha

• 8,5

Jediný, kdo mohl dnes svým výkonem konkurovat Čechovi. Totální zápal do hry, nevypuštěný jediný souboj, milimetrové skluzy. V patnácté minutě hasil hrubku Chamberse z opakovaného záběru zřetelně čistým skluzem. Vybojoval spoustu míčů, ustál mnoho soubojů, byl všude tam, kde měl být. Jeho výkon byl dnes hodně podobný jeho prvotřídnímu výkonu na City loňskou sezónu. V 70. minutě nádherně přenesl hru na Mesuta. Dnes to z jeho strany byla velká paráda a může se společně s Petrem plácat po rameni za nulu na našem kontě obdržených gólů.

• 5,5

V prvním poločase neviditelný, absolutně nefungoval a tím pádem nefungovala naše mezihra. Dostávali jsme se po tlak a nebyli schopní udržet míč na svých kopačkách a smysluplně zaútočit. Ve druhém poločase šel jeho výkon rapidně nahoru. Jeho málo viditelná práce měla za následek naši dominanci ve druhém poločase. K tomu přidal ve druhém poločase pár vyhraných soubojů, ukázal nám něco ze svého fotbalového umění a vyslal jednu střelu vysoko nad. Dnes bylo patrné, jak je extrémně důležitý pro náš tým, pokud se nedařilo jemu, najednou se nedařilo celému týmu, protože se nám totálně rozpadl systém útočné hry.

• 6,5

V prvním poločase trápení, ve druhém paráda. Předvedl nám spoustu kombinací, jeho zmatení soupeře tělem je parádní, jeho technika, obratnost s míčem na top top úrovni. Škoda jen, že jeho sérii skvělých přihrávek nedokázali jeho spoluhráči přetavit v gól. V 80. minutě to zkusil hezky individuálně. Jen by měl začít střílet, pokud po něm chce Arséne letos více gólů. Věřím, že přijdou góly i další lahůdkové nahrávky. Mesut se za svůj výkon, zejména v druhém poločase vůbec nemusí stydět.

Útok

• 6,0

Pár náznaků v prvním poločase, nějaké přiklepnutí, hlava nad. Ke konci poločasu příkladný návrat. Druhý poločas poměrně dost aktivní, vyměňoval si přihrávky, výřil pohybem. Poslal hezký pas na Girouda, krásně uvolnil Nacha. Po hodině hry se dostal do výborné šance, bohužel nastřelil jen tyčku. V nastavení zkazil přihrávku a musel vyšvihnout sprint přes celé hřiště. Od sedmdesáté minuty na něm bylo vidět, že mu přeci jen ještě chybí fyzická kondice, aby mohl odmakat celý zápas na 100%.

• 5,5

Já nevím, na jednu stranu cítím, že Ox by na tom kraji hřišti byl lepší volbou. Na druhou stranu se mi stejně asi jako Arsénovi zdá pro náš tým velmi platný. V prvním poločase to byla tragédie, to ví i sám on, ale ve druhém byl všude, kde měl být. Dostával se do příležitostí, dokáže jako jeden z mála vzít míč a vystřelit, škoda jeho tečované střely. Posílal hezký přízemní pas do vápna. Pokusil se o důmyslný obstřel. Měnil pozice, nabízel se, kombinoval a společně s dalšími hráči motal hlavy Škrtělovi a spol. Mám pocit, že vždy velice vzroste jeho výkonnost po přesunutí se na Francisovu pozici. Zastávám ten názor, že střed hřiště je lepší volbou a raději aby odehrál 30 dobrých minut, než 60 slabých.

• 5,5

Takové zápasy jsou přesně o tom, dostaň jednu příležitost a rozhodni zápas. Uplácej z ničeho vítězný gól. To se bohužel Oliemu nedaří. Dokáže se zapojit do kombinace, protlačí se do zakončení, ale nedokáže rozvlnit síť. Dnes měl obrovitánskou šanci, míč mu ujel, ale přesto by měl být schopen překonat golmana. Svůj smysl pro kombinaci ukázal při krásném přiťuknutí Alexisovi do vyložené šance, z níž nastřelil tyčku. Něco tomu stále chybí, ještě neobul ty správné střelecké kopačky.

Střídající

• 5,0

Tady vlastně nemám za co hodnotit, tak dám průměrnou pětku. Na rozdíl od Olieho se Theo do kombinací nedokáže zapojit. Jeho jediný povedený kontakt s míčem bylo sklepnutí v 94. minutě. Téměř se k němu dostala přihrávka od Oxe, bohužel Škrtěl ji na poslední chvíli srazil několik centimetrů od tyčky. Mám pocit, že Theovi nesedí role náhradníka. Myslím, že vždy potřebuje takových 15-20 minut, aby se dokázal pořádně dostat do tempa a potom je velice nebezpečný. Doufám, že brzy dostane nějakou příležitost od začátku, ale vzhledem k jeho slabému výkonu se to nezdá moc pravděpodobné.

• 8,0

Už několikátý zápas ukazuje skvělou formu. Do zápasu vždy vletí jako uragán, nešetří krokem a opravdu se snaží. Hned po pár minutách na hřišti posílal do vápna lahůdkový přízemní pas, který jen s velkým štěstím neskončil v síti po sražení Škrtěla. Další z těch, kteří dokáží vzít míč a vystřelit. Na rozdíl od Aarona mají jeho střely mnohem větší razanci a jsou nebezpečnější. Doufám, že příští týden bude hrát, protože na mě zanechal za těch deset minut na hřišti velice dobrý dojem.

Co dodat na závěr? Myslím, že by Arséne mě udělat nějakou změnu v sestavě. Pohrávám si s myšlenkou s Oxem na hrotu, výborný jeden na jednoho, razantní střela, velká rychlost. Vím, že je to utopie, ale myslím, že by to nebylo zlé. Čtyři body po třech zápasech, jsou relativně málo. Naštěstí i další kandidáti na titul mají problémy. Doufejme, že brzy ztratí i City nějaké body. Tak zase za týden, kdy nás čeká zápas na St. James‘ Park.