Hodnocení hráčů

Arsenal 0:0 Middlesbrough –

Brankář

 • 8,0

  MAN OF THE MATCH

  MOTM, což je v takovém zápase smutná zpráva. Především v první půli vytáhl zákroky, které udržely nerozhodný stav. V těchhle situacích on chodit umí.

Obrana

 • 5,5

  Místy mi přišel lehkovážný, Gaston na jeho straně hrál energicky a Bellerin s tím místy měl potíže. Jednou ho tam ošklivě vycvičil Traore, po jehož centru mělo Boro největší gólovku. Jednou naopak předvedl dobrý skluz v nebezpečné situaci. V takovém zápase se ale projevuje Hectorova momentálně asi největší slabina, jeho centry. I když má čas, centry lítají špatně, většinou dlouhé, když ne dlouhé, tak ještě horší svíce, než jsme viděli za dob Sagny. Naši fullbeci jsou v tomto slabí. Dnes slabší, ostatně jako celá obrana.

 • 6,0

  Stopeři byli podivní už v minulém ligovém zápase a i dnes jsme od nich viděli dobré a horší momenty. Mustafi obecně zajímavě vyvezl pár míčů, na druhou stranu žlutej zákrok po chybné rozehrávce, pár prohraných hlaviček s Negredem. Celým zápasem proplouval tak nějak zvláštně.

 • 6,5

  Laurent začal hrozně, ta chyba po které Traore šel na branku se stávat nesmí, ale poté šel jeho výkon dost nahoru, dvakrát ve druhé půli vysloveně hasil obranným zákrokem. Víceméně ok, jistější ze stoperské dvojice.

 • 4,5

  Pro mě začínají být jeho výkony alarmující. Dozadu absolutně nic, jeden na jednoho jako by ztratil veškerou kvalitu, kterou kdy disponoval, v každé situaci je předčen, neni aktivní, není agresivní. Dopředu neskutečně pomalý v rozhodování. Dobře, umí si najít pozici, ve druhé půli dostal pár dobrých křižných pasů, po kterých šel k vápnu, ale co potom? Ani jednou nenacentroval, vždy trefil prvního hráče, trvalo mu to dlouho. Pro mě další špatný výkon, nejhorší z obránců, nemám se prostě čeho dobrého chytnout.

Záloha

 • 6,0

  Takový neutrální výkon, chvilku byl hodně vysoko a snažil se kombinovat, chvilku vypomáhal vzadu, i když je pravda, že Boro hrozilo jen z brejků a místy jsme prostě nebránili v dostatečném počtu. Místy předvedl výborný skluz díky němuž vybojoval míč, místy zas předvedl skluz, který se do toho momentu naprosto nehodil a přestože míč skluzem získal, soupeř si ten míč hned mohl vzít zpátky. V soubojích ok, vyhrál pár hlav, celkově jak jsem řekl na začátku neutrální. Nedalo se tam moc hodnotit.

 • Mohamed Elneny

  6,0

  Hlavně v první půli mi přišel dopředu ok. Míče si ho nacházely a on je hezky rozdával, víceméně i svižně a přesně, přenášel hru a v tomto to od něj bylo ok. Ve druhé půli už nebyl viditelný, víceméně pouze posouval, a tak bylo dobře, že šel dolů. V čem je ale rozdíl oproti Santimu je statičnost v pohybu po hřišti, nedovolí si se odhodlat dopředu, odvážná přihrávka středem ani jedna, což v takovém zápase zkrátka představuje problém. Vrátím se k tomu v závěrečném hodnocení, ale prakticky díky dvojici Coq-Elneny jsme se nemohli dostat do výraznějšího tlaku, protože jsme byli nalajnovaný v čáře jako za starých časů.

 • 5,0

  Nevím, žádný výrazný moment od něj dneska. Na začátku zahrával standardku, minul před prázdnou bránou nabídku od Walcotta. Problém pro něj v tomhle systému je, že v momentu, kdy se Sanchez stáhne hlouběji, musí se někdo posunout na hrot. Většinou se z toho vyvrbí Mesut na vápně a Theo vedle něj nebo na křídle, zkrátka tihle dva jsou v takové situaci nejvýš. Z toho pramení nula asistencí pro Mesuta, zato pár vstřelených gólů. Všímám si jedné věci. Mesut není příliš odvážný v pasech dopředu středem hřiště proti většímu počtu soupeřovic hráčů před vápnem. Fans většinou roztávaj z Mesutových super pasů z kraje vápna do vápna, ale středem se k tomu nedostává, nemá na to odvahu. Taky mi přijde, že je jeho hra v tomto systému hrozně závislá na tom, jak správně se rozhoduje Alexis, pokud udrží balon, pokud se driblingem prosadí a otevírá obranu. A to dnes dělal Alexis úplně špatně. Mesut dnes nula nula v každém aspektu, dribling, křižné pasy do pro soupeře nebezpečného prostoru, bohužel nic.

Útok

 • 6,0

  Byl nejvýraznější z našich ofenzivních hráčů, asi i nejnebezpečnější. Bohužel ani jeho hra nestačila na něco průlomovýho. Měl pár špatných zpracování, na což u něj člověk musí být zvyklý, pak měl ale naopak pár výborných zpracování a zase špatných pasů. I on bídný, ale lepší, výraznější a snaživější než zbytek.

 • 5,5

  V takovém zápase Arsenal musí spoléhat na vysokou kvalitu driblingu a výjimečnost svých největších individualit. Bohužel Alexis dnes ztratil skoro každý míč, když už neztratil míč, tak jeho rozhodování bylo špatné. Když si zpracoval míč a měl ho někam vést, šel na druhou stranu než jeho spoluhráči a taková situace se stávala pořád a pořád dokola. Vyřešit z té řady takových situací, kdy měl Alexis míč na kopačce a tlačili jsme se dopředu, alespoň dvě dobře, věřím, že z toho alespoň jeden gól dáme. Alexis ale opravdu dnes nevyřešil ani jednu situaci s míčem správně, vždy dělal kličku do špatného prostoru. Nechápejme se špatně, on to od něj nebyl špatný výkon, střelba dobrá, přímáky dobré, ale v takovém zápase jsme závislí na individualitách, jindy si tvoříme šance jen díky tomu, že Alexis zpracuje, udělá správnou kličku a najednou otevíráme obranu, to se ale dneska nemohlo stát, protože tohle Alexisovi nešlo, bohužel.

 • 5,0

  Víceméně celý zápas nic stejně jako Ozil. Opět jsem si všimnul jednoho momentu, kdy se vracel jen z povinnosti a vzhledem k tomu, že tam zaspal i Coquelin, tak soupeř naši levou stranu zase přečísloval. Dopředu bohužel jeho pasy dnes nemohly do přehuštěného prostoru nic moc znamenat, také zaslouženě vystřídán.

Střídající

 • -

  Správné střídání, rozhýbal to, byl odvážnější než Elneny.

 • -

  Víceméně nic, přitom to mohl být zápas pro něj. Ale tým po jeho příchodu nevěděl, co má hrát. Chvilku jsme centrovali, po zemi jsme si dávali většinou špeky.

Chtěl bych se vyjádřit k jedné věci. Nerozumim těm, kteří říkají, že nám tolik nechyběl Cazorla. Chyběl nám a chyběl nám moc. Vysvětlím proč, i když se částečně budu opakovat s tím, co jsem říkal už dříve. Cazorla je především ten, který od té doby, co hraje ve dvojici s Coquelinem, diktuje tempo hry. Cazorla je ten, kdo se stará o to, aby střed naší zálohy nestál staticky v řadě, což bylo dneska k vidění opravdu výrazně, nesmí se stávat, aby tři střeďáci stáli vedle sebe 30m od vápna a balón se posouval, to se dělo loni při té dlouhé absenci Cazorly a Coquelina a všichni si pamatujeme, jaký fotbal tehdy Arsenal hrál. A především Cazorla (a ještě Xhaka) je ten, kdo se nebojí dát pas středem k vápnu, zkrátka vymyslet jiné než očekávané řešení. Snad každý dnes musel vidět to, jak nám chyběl odvážný pas středem, jak nám scházelo alespoň pár seběhnutí středové dvojice k vápnu, pomoct Alexisovi, možná získat nějaký odražený balon hned vysoko před vápnem, ne jen posouvat těžiště hry ze strany na stranu. Elneny tohle umí a umí to dobře, ale je to spolehlivý hráč, který týmu pomůže být kvalitní na míči v momentě, když je tým ve vedení, partnerství s Coquelinem nemůže fungovat, pokud jeden z nich nepřevezme roli odvážnějšího střeďáka. O Alexisovi a jeho dopadu na naši hru jsem se vyjadřoval už u jeho hodnocení, ale beru to jako druhý problém po statickém středu, díky kterýmu jsme dnes nedali gól. Bohužel nemohu ani souhlasit s tím, že jsme se měli snažit hrát více po křídlech. Obranný blok soupeře obalený kolem vápna se ale nerozbije tím, že postavíme Oxe na křídlo. Chápu myšlenku, ale řešení je daleko obtížnější a soupeř dnes nebyl ochoten vylézt z kompletního bloku v momentě, kdy jsme přešli půlku. Takže bychom je z bloku nevytáhli ani tím, kdybychom postavili někoho na křídlo. Zapotřebí byla odvaha v passingu, klid při zpracování a rychlejší posun míče, ani jedno se ale nedělo, nedařilo se klíčovým individualitám.

S Readingem si všichni odpočinou a na Sunderlandu je povinnost vyhrát. Věřím, že venkovní zápas může být paradoxně nápomocný, nicméně doufám, že střed zálohy bude vyřešen daleko lépe než dnes.

Tenista

Komentáře

 1. kucka (karma: 1328) #1

  V posledních dvou zápasech se bohužel potvrdilo ‚účel světí prostředky ve fotbalovém prostředí‘. Arsenal doma čekali dva, řekněme, srovnatelní soupeři. Razgrad přijel hrát otevřenou partii a i přes pár slušných šancí dostal nářez 6:0. Boro zaparkovalo bus, ze kterého se občas jako zjevení vyřítil Adama Traoré. Výsledkem této taktiky je ale, bohužel, 0:0 a bod do tabulky. 🙁 Ne že by nebylo známo, co Arsenalu nesvědčí, ale tady je ten kontrast evidentní.

 2. Leito CZ (karma: 1233) #1

  Tenisto velice pěkné hodnocení s Cazorlou souhlas, jen doufám, že do dalších ligových zápasů bude fit, jinak to s námi půjde s kopce. Dnes nám chyběl jiný typ útočníka Giroudem se to nějak vleče, bohuže Boro ukázalo jak na nás a tahle ztráta mrzí mnhem víc že byla doma.
  AW nic nevyčítám, jelikož na lavičce prostě neměl hráče který by změníl naši hru, tak nějak jsem začal doufat, že tahle sezona by mohla být jiná, ale vše je odvyslé od zranění klíčových hráčů, jakmile se zraní jeden s trojice Cazorla, Alexis, Mesut máme v útoku problémy.
  Čekají nás relativně lehčí zápasy a nemůžeme si dovolit ztráty bodů, Livecu se začínám trochu bát oni mají jednu výhodu nehrají CHL a klidně můžou vyhrát celou PL i když já za hlavního favorita vidím hlavě City ale je jsem favorizoval i v loni a jak nakonec dopadli.

 3. Daemon Allburn (karma: 55) #1

  Uplne suhlasim s hodnotenim absencie Santiho. On je mozno menej vyrazny ako Mesut a Alexis, ale prave on je tvorcom hry, skutocnym mozgom timu. Presne ako pise Tenista, dnes nam chybal rychly a prekvapivy prechod stredom pola – kolmica, narazacka alebo priamy beh smerom k brane – teda to, co ponuka na najvyssej urovni prave Santi. Ked sa lopta dostala k Mesutovi alebo Alexisovi, boli takmer vzdy v obkluceni, takze vzdy bud nasledovala prihravka spat alebo Alexisove beznadejne klucky a strata lopty.
  Podla mna nam vsak rovnako chybal aj Oli. Toto bol zapas prenho, pre „targetmana“, ktory dokaze vyhrat suboj, podrzat loptu, viazat na seba obrancov a vytvarat priestor pre spoluhracov. Zaujimala by ma statistika vyhratych a prehratych subojov Alexisa, ale asi bude dost tragicka. A samozrejme, pri zaverecnom tlaku prave Oli mohol byt hracom, co by vedel rozhodnut, pretoze centrov a rohov sme mali pozehnane, no bez efektu. No ale co uz, ked nebol dnes k dispozicii.
  Takze klasicky bruchabol po hostine, nastastie sme vsak (najma vdaka Cechovi) neprisli o seriu bez prehry. Cim skor treba zabudnut, cim skor treba, aby sa vratili Santi, Oli a Aaron a v utorok sa dufam vratime na vitaznu vlnu.

 4. Kubikula (karma: 30) #1

  Výborné hodnocení a velký slouhlas se Santim ten rozdíl snim a bez něho je opravdu velký, dneska nám chyběla jakákoliv myšlenka navíc, a asi bych začal davat šanci Gibbsovi protože Nacho na tom začína byt čím dal huř jenom vrací míce zpátky a když příjde centr tak trefí prvního bránicího hřáče i když dneska to nešlo celému týmu kromě Petra nelze vinit jednotlivce

 5. michalHE (karma: 331) #1

  Hodnotenie je dobré, ale neviem či by pomohlo len keby hral Santi. My máme vždy problémy hrať do plnej obrany. So Sotonom sme vyhrali gólom z nadstaveného času z penalty, s Burnley z poslednej z akcie z rohu, s Leicesterom bolo O:O. Ono taký zápas môžeš zlomiť nejakým šťastným gólom, to sa dalo aj včera napríklad 2 strely Alexisa, prvú dobre vyrazil brankár a druhú Alexis zakončil strašne slabo. Ale celkovo si myslím, že sme sa mali tlačiť viac cez krídla, snažiť sa rozbiť ich obranný val (pár nádejných akcií tam tiež bolo po jednom centri Thea na Ozila, pár centrov obrancov, ono je pravda, že centre obrancov neboli najpresnejšie, ale keď je len v šestnástke Alexis a málokto ho doplňuje tak sa nepresadíme.) Vždy si myslím, že skôr by sme sa presadili cez krídla, ale my sme všetko hrali stredom a posúvali si to a snažili sa dostať cez 9 hráčov v bloku. Ešte jedna poznámka k našim štandartkám pri rohoch chýbal Oli, ale myslím si, že pri našej kvalite hráčov by sme z 3 priamych kopov z dobrej vdialenosti mali dať aspoň gól rep. asdpoň ich zahrať oveľa lepšie. My sme túto sezónu už dostali koľko gólov z jedného súperového priameho kopu (Pool, Soton, dnes k tomu tiež nebolo ďaleko Boro s brvnom).

 6. Roman Weinlich (karma: 248) #1

  Alexis a Mesut. Jestliže oba chtějí novou smlouvu se 250k liber týdně, tak tomu musí odpovídat jejich výkony. Musí se od nich očekávat, že právě tyto zápasy dokážou rozhodnout. Oba jsou rozdílový hráči a někde to musí být vidět. Není umění dát hattrick soupeři při výhře 6:0, to neukazuje obrázek kvality, ale právě v zápase, kdy nutně potřebujeme 3 body by to měli zařídit. Jinak si podle mě takovou smlouvu nezaslouží. Bohužel takových zápasů bude v sezóně ještě řada, a jestliže se při nich na ně nedokážeme spolehnout, tak je něco špatně.

  • PETO1 (karma: 245) #1

   Roman toto bol len jeden nevydareny zapas z ich strany ak sa to bude opakovat castejsie to je ine…trosku rychlo zabudame kolko zapasov alexis s mesutom rozhodli,koko bodov nam ziskali a podla mna takych hracov sme uz dlho v arsenale nemali preto si ich musime udrzat nak to stoji co to stoji,LEN PRE ZAUJIMAVOST messi,neymar,suarez dokopy 800k, tyzdenne…..bale,ramos,ronaldo tiez podobne

 7. killerhammer (karma: 4343) #1

  Ja som ten, čo tvrdí, že strata Santiho pre nás nebola včera kľúčová.
  Ja samozrejme súhlasím s tým, čo píše Tenista, Santi je perfektný stredný záložník, naša hra s ním je lepšia.
  Ale včera ku nám neprišiel súper, ktorý nám mal herne robiť takéto problémy.
  Včera sme predsa mali na ihrisku ohromnú kreativitu aj bez Santiho.
  Ja pochopím, ak by sme hrali proti TOP teamu a mali by sme v strede zálohy problém vyvážať lopty z ťažkých situácií a tvoriť útoky (v čom je Santi úplne fantastický), povedal by som, jasne, OK, Santi ohromne chýba.
  Ale včera určite si team mal poradiť aj bez neho.
  To, že 90 minút hráme Wenger ball bez nápadu je chyba tých hráčov, čo sa majú starať o ofenzívu (aj Elneny mohol dostať inštrukcie a mohol hrať riskantnejšie dopredu, predsa tú kvalitu má, videli sme na Camp Nou).

 8. killerhammer (karma: 4343) #1

  Na záver:
  Po zápase proti Razgradu sa tu hovorilo niečo o nových The Invincibles.
  Prišiel ďalší „ľahší“ súper a vrátil nás na zem.
  Z môjho pohľadu, už dlhé roky existuje úspešná taktika proti Arsenalu, už veľa teamov ju predviedlo a stále funguje.
  Toto sa stalo presne aj včera.
  Ak nastúpime do zápasu s menšou koncentráciou (klasika, včera prvý polčas) a súper sa dobre pripraví a vypojí nám z hry pár kľúčových ofenzívnych hráčov, poctivo stráži priestory pred 16tkou (klasika, dobrý autobus), nie sme schopní reagovať.
  Už teraz viem, že takýto zápas príde zas a znova.
  Pokiaľ sa nepripravíme na týchto súperov a nebudeme mať inú hernú alternatívu, zasa neuspejeme.
  Recept je, podľa mňa, rýchla hra z krídel a centrované lopty, je fuk, že je tam len Alexis, góly by sme dali aj zo skrumáží, z odrazených lôpt. Aj včera najvážnejšie akcie z našej strany išli po krídelných akciách, cez stred neprešlo prakticky nič.
  Jediné pozitívum včera bolo, že sme aj so štaštím ubránili brejky, ešte pred rokom s Mertesackerom by sme takýto zápas určite prehrali.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.