Hodnocení hráčů

Arsenal 0:1 Chelsea –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

Dnes nás čekal velmi důležitý zápas, ve kterém jsme museli zareagovat na včerejší výhru Leicestru a pokusit se o výhru a tím udržení čela Premier League. Bohužel nám v cestě stál snad nejméně oblíbený soupeř, se kterým se nám dlouhodobě nedaří. Zápas dopadl, tak jak dopadl, tak se pojďme podívat, jak se s ním poprali naši hráči.

Brankář

 • 6,0

  I přesto, že jsme většinu zápasu hráli o jednoho muže v poli méně, Petr neměl skoro žádnou práci. Připsal si několik pohodových zákroků, dorážka Williama mu padla přímo do náruče. S gólem nemohl nic dělat, z takové blízkosti se nedá reagovat. Bohužel opět se kyvadla vah přiklonila na stranu Chelsea, která z h*vna opět upletla bič. Petra chválím, zápas proti svému bývalému týmu odehrál soustředěně a profesionálně.

Obrana

 • 6,5

  MAN OF THE MATCH

  Myslím, že odehrál velice podařený zápas. Je to divné říkat taková slova při prohře, ale Héctor opravdu zahrál dobře. V defenzivě byl velice pozorný a svoji stranu si velice solidně hlídal. Občas má problémy s odhadem výšky míče, kdy dokáže hlavičky podskočit nebo špatně zasáhnout. Chválím ho za jeho útočnou snahu, kdy věděl, že musí přidat něco navíc a snažil se velice intenzivně podporovat útok. Využíval své rychlosti a několikrát se osmělil k velice pěkným průnikům. Bohužel nebylo na koho centrovat… Vzhledem k jeho snaze a nebojácnosti si myslím, že moje rozhodnutí udělit mu titul muž zápasu je oprávněné. V defenzivní činnosti spolehlivý, v ofenzivní paradoxně jeden z nejaktivnějších.

 • 3,0

  Per toho dnes moc nestihl, ale po dlouhé době se musím proti jeho výkonu ohradit. Začal nejistou rozehrávkou, poté nechtěně, ale troufám si tvrdit, dost neobratně namazal do loženky Williamovi. O několik minut později opět vynikla jeho největší slabina, dnes s fatálními následky. Nejen, že mu Costa s přehledem pláchl, Per se rozhodl pro asi to nejhorší řešení, kdy vletěl Costovi pod nohy a ať už ho zasáhl nebo ne, prostě tady to nemohlo dopadnout jinak než předčasným odchodem do sprch. Veliká škoda, zabilo to zápas, zabilo to naše šance na úspěch.

 • 6,0

  V mých očích byl Laurent vážným adeptem na muže zápasu, ano jedinou chybu předvedl při obdrženém gólu, jaký podíl na tom má on, jaký Gabriel si netroufám tvrdit, ale asi měl on odvracet míč, jelikož byl blíž centrujícímu hráči. Tím končí jeho dnešní výčet chyb. Laurent byl v dalším průběhu naprosto dominantní, agresivní, nekompromisní a přesně takový jakého ho známe. Působil až strašidelným dojmem a měl jsem pocit, že si brzo vydobyl na hřišti opravdu velký respekt. K tomu přidal dnes neohroženou podporu útoku, spoustu založených akcí. Prostě se rval jako kůň, jeho náběh do vápna v závěru je dosti úsměvný, když se kolem něj motají takoví hráči a nikdo není schopný si takovým způsobem naběhnout. Prostě až na jednu chybu výborně a skvěle, bohužel jediná chyba nás stála všechny body.

 • 5,5

  Přesně si nevybavuju ten gól, ale reakci spoluhráčů, kteří mu odcentrování dost vyčítali. Nevím, opět těžko posuzovat, byl tam dost pozdě, míč přes něj prostě prošel. V dalším průběhu bezproblémový výkon vzadu, dopředu vymýšlel hezkou kolmou přihrávku na Thea, dral se dopředu, snažil se centrovat, ale na koho? Jeho gesto po jednom zblokovaném centru bylo všeříkající… Bohužel to je Ollieho pozice. Nemám mu co vytknout, nemám úplně co vypíchnout, průměrný zápas s nešťastným výsledkem.

Záloha

 • 6,0

  Opět to odedřel, snažil se, útočil. Předvedl několik tvrdých zákroků, ocitl se na jeho poměry, až mockrát ve vápně, bohužel pokaždé selhal. Dnes to nebylo o hraní typického defenzivního záložníka, ale o tom najít si své místo a pomoci tak oslabenému týmu. Myslím, že tuto roli zvládl obstojněji než třeba Aaron, který se místy dost ztrácel. Mathieu zahrál na svoje poměry výkon na hranici jeho současné výkonnosti, škoda jen, že žádná z jeho šancí neskončila gólem.

 • 4,5

  Jak jsem říkal, Aaron se v této hře dost ztrácel. Naběhá kilometry a kilometry, odmaká to na hranici svých možností, ale prostě již několikátý zápas není k tomuto výkonu schopen přidat něco, co se od něj očekává. Jeho kombinace jsou často směrem vzad, někdy mám pocit, že má příliš kontaktů s míčem, místo aby ho z jedné posunul dále. Střelba se mu nedaří, když už má střílet nahrává, když střílí, měl by nahrát, atd. Z výkonu Aarona mám smíšené pocity, ale začínám si být jistý, že pozice rozehrávače a mozku naší útočné snahy z hloubi pole není jeho šálkem čaje.

 • 6,0

  Chvíli jsem si říkal, jestli jsem to s šestkou trochu nenapálil, ale říkám si ne. Mesut byl opět tím, kdo vedl naši kombinaci a snažil se něco vymyslet. Nastal tu velký problém, Mesut poskakující na hranici šestnáctky hledající někoho, bohužel nikdo nikde. Zásadní problém, proč dnes Mesut nevynikal, byla absence hráčů, kteří by naběhli do vápna na jeho přihrávku. Po příchodu Alexise bylo vidět, že pokud má Mesut hráče, se kterým dokáže kombinovat, prosadí se i v takto přehuštěném prostoru. Ke konci mu scházeli síly, přesto stihl ještě pěkný pas na Oxe. Určitě to nebylo ideální, ale prostě nemůžete to uhrát sám, a pokud není komu dávat přihrávky je to zlé. Ještě bych chtěl k Mesutovi dodat, že jeho standartní situace dnes nebyly ideální, možná ani nevěděl na koho je kopat, jeho cíl je většinou totiž jasný.

Útok

 • 3,0

  Theo svých deset let s kanónem na hrudi moc neoslavil. Byl opět nejméně využívaným hráčem a nejméně viditelným, co se týká útočné snahy. V úvodu to ještě šlo, ale po vyloučení Pera bylo vymalováno i pro Thea. Chvíli se pohyboval na hrotu, poté se stáhl na kraj a do svého vystřídání předvedl jednu, maximálně dvě smysluplné kombinace, jednu šanci z ofsajdu, několik ztrát a nepřesností. Opět velice slabé od Thea.

 • 5,0

  I když se mu v úvodu nedařilo se Zoumou vyhrávat hlavičky, určitě měl na hřišti zůstat. V prvním 20 minutách stihl několik přihrávek, hezky zakombinoval s Joelem, v nouzi vystřelil z dálky. Nějak bych pod jeho jménem chtěl zhodnotit jeho vystřídání. Z počátku se mi to zdálo jako relativně reálný krok, kdy hraní na brejky s vysunutým Theem mi přišlo logické. Ovšem to by musel Theo být ve formě a opravdu se na tom hrotu nacházet. Po zbytek zápasu jsme byli bez hráče, který dokáže nejvíc hrozit ze standartních situací. K tomu přispívá ještě fakt, že Chelsea má letos velké problémy s bráněním těchto situací. Navíc naprosto vniveč vyšla snaha Nacha a Héctora o centry, v neposlední řadě stejně naprázdno vyznívala i ofenzivní snaha Mesuta. Ano, můžu s klidem na duši říct, že Arséne to relativně prokaučoval. Škoda, myslím, při množství standartek a při kiksech, co tam předváděl Courtois by se Olivier alespoň jednou prosadil.

 • 4,0

  I on se možná trochu divil, že nešel dolů místo Gabriela. Rozhodně si myslím, že by to ustál lépe než Ollie. I když jeho výkony v posledních zápasech byly velmi dobré, asi to měl být on, kdo měl jít ze hřiště (Theo s kapitánskou páskou na ruce přece nemohl…). Celkově toho moc nevymyslel, jednou pohledně zakombinoval s Olliem, před koncem poločasu předvedl pár kliček, ale nic z toho nebylo. Ve druhém poločase jednou vypomohl skluzem obraně. Jeho dnešní výčet není opravdu bohatý, ale to se vzhledem k průběhu zápasu dalo čekat.

Střídající

 • 5,5

  Po svém příchodu pět minut opařený, naneštěstí to bylo rozhodujících pět minut zápasu. Poté působil jistým dojmem a zahrál slušně. Opět nutno podotknout, že nás Chelsea moc neprověřila. S klidem zvládal i střetnutí s Costou. Škoda, že se víc nedokázal prosadit při standartkách. V následujících zápasech může ukázat, co v něm je, než ho samozřejmě zase Per posadí na lavku.

 • 6,5

  Skoro už jsem zapomněl, jaký klenot čeká v medical centru. Ukázal obrovskou chuť hrát, bojovnost a ihned po svém příchodu byl cítit. Jeho schopnost vyvést míč, obejít hráče je nenahraditelná a spousta hráčů si na ni netroufne. Herní praxe mu trochu scházela při dlouhých přihrávkách, které dvakrát poslal do autu. Škoda, že nikdy nedostal od hráčů Chelsea prostor vystřelit. Přesto si myslím, že je obrovský příslib do dalších zápasů, ve kterých budeme muset dohánět, co jsme za posledních několik týdnů ztratili.

 • 5,5

  Alex platil svou rychlostí na Azpilicuetu, bohužel se moc do hry nedostal. Jednou vybojoval roh, podruhé faul. V nastavení předvedl skvělý návrat. Škoda, že i on se mohl několikrát dostat k centru, ale opět nebylo na koho. Dále zamrzelo jeho promáchnutí, kdy nechtěně posunul na Flaminiho.

Co dodat na závěr? Komplex Chelsea stále pokračuje. Pokaždé, když se utkáme s tímto soupeřem, něco se kazí. Nevím, čím to je způsobeno, ale už vím, že né Mourinhem. Děláme chyby, které Chelsea nekompromisně trestá, kolikrát se za sezónu stalo, že by šel míč přes Pera do brejku, kolikrát šel Per za sezonu do skluzu… Dnes to bylo o dvou chybách, které nás stály body. Naopak Chelsea dva kiksy Courtoise opět ustála. Věřím, že se jednou dočkám chvíle, kdy dokážeme Chelsea přejet tak, jako jsme přejeli United nebo většinu jiných soupeřů na domácí půdě.

A úplně na závěr… Na rozdíl od posledního zápasu na Stamford Bridge jsem měl pocit, že hráči Chelsea působí přátelštějším dojmem, nebylo to tak vyhrocené a Hiddink zdá se z těchto hráčů dělá hráče s určitou úctou k soupeři a fotbalu obecně. Nevím, co jim tlačil do hlavy José, ale každopádně to nebudou asi hezké věci a neunesli to nejen hráči Chelsea, ale třeba i Realu. Výjimku tvoří Costa, ten člověk je prostě ostuda fotbalu, jeho pošťuchování, pokoušení a vztekání se je prostě to, co kazí fotbal a upřímně se na takového hráče nedá dívat. Nechápu, jak může existovat tak zákeřný a nesympatický člověk.

Brbci

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.