Hodnocení hráčů

Arsenal 0:2 Barcelona –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnes nás čekal další zápas nabitého programu, kdy jsme na domácím stadionu přivítali Barcelonu. Zápas jsme opět, jak bývá zvykem v Lize Mistrů, nezvládli, působili zakřiknutě a vinou vlastních chyb prohráli. Do odvety jsme téměř bez naděje, proto věřím, že se důstojně rozloučíme s letošním ročníkem Ligy Mistrů a budeme se soustředit na domácí soutěže. Pojďme se podívat na výkony našich hráčů.

Brankář

 • 6,5

  Ačkoliv proti nám hrál neustále opěvovaný hvězdný útok, Petr neměl moc práce. Přesto vytáhl dva fantastické zákroky, které zabránili velké ostudě. Působil na rozdíl od většiny svých spoluhráčů nebojácně a sebevědomě. Patřil k nejlepším hráčům na hřišti.

Obrana

 • 5,5

  Svůj kraj hřiště dokázal velice spolehlivě pokrýt. Nezaznamenal jsem v zápase žádnou větší chybu. Jednou mu Neymar utekl, ale bylo to v situaci, kdy si Laurent nepohlídal offsidovou past. V ofenzivní činnosti byl aktivnější než jeho kolega, ovšem bez tíženého efektu.

 • 4,5

  V zápase nebyl moc vidět, přesto zastávám názor, že jeho výkon byl poměrně kvalitní. Bohužel ve dvou důležitých okamžicích opět selhal. První gól asi nebyl úplně na jeho vrub, ale byl to Perův klasický problém, jakmile opustí svou pozici, musí prostě za každou cenu zastavit míč, nebo alespoň zastavit protihráče. To se ovšem nestalo a po Perovi zůstala obrovská díra. Při druhé situaci prostě musí zahrát lépe, nemůže se od něj míč odrazit jako od zdi.

 • 6,0

  Dnes byl nejlepším obráncem našeho týmu. Zastavoval spoustu míčů, počínal si velice dobře v osobních soubojích, zkoušel dlouhé přihrávky. Několikrát dobře vystoupil proti míči a zastavil rozvíjející se útok. Nejslabší chvilku v zápase si vybral při šanci Neymara, kdy se zapomněl vzadu a neudržel offsidovou linii.

 • 5,0

  Hned v úvodu dostal relativně zbytečnou žlutou kartu a od té doby hrál hodně na jistotu. Držel se více vzadu, aby za sebou nenechal volnou díru. Několikrát se pokusil podpořit útok, ovšem dnešní kombinace byly šíleně nepřesné, tak z toho většinou nic nebylo. Několik centrů zkusil, ovšem ke gólu to nevedlo.

Záloha

 • 5,5

  Myslím, že se velkou měrou podílel na velké bezmocnosti útočné fáze Barcelony. Góly jsme si tak nějak vstřelili sami. Dobře vykrýval svoje prostory a znemožnil soupeři hru středem hřiště. Předvedl pár tvrdších zákroků, skluzů. Souboj s Alvesem dle mého maximálně na žlutou, v opakovaném záběru bylo vidět, jak měl staženou druhou nohu. Vyzkoušel taky jeden dlouhý pas, bohužel nepřesný. Každopádně patřil k hráčům, kteří dokázali v utkání odvést minimálně svůj standart.

 • 4,0

  Klasický Aaron velice aktivní, snaživý, ale velice nepřesný a neefektivní. Chybí mu střelecké kopačky z minulých let, jeho zakončení a dorážky končí téměř vždy velikým nezdarem. Dnes bych mu vytýkal jeho velkou nepřesnost, kdy kazil opravdu snadné přihrávky, stejně jako zbytek týmu. Ocitl se ve dvou pološancích, ze kterých nedokázal nic vytěžit. Můj názor je, že Aaron pokračuje v horších výkonech a nezvládá Santiho pozici, čímž trpí nejen on, ale celý Arsenal.

 • 4,0

  Dnes se mu vůbec nedařilo, nedostával se moc na míč. Jen jednou v zápase dokázal se spoluhráči delší dobu zakombinovat, jinak se většinou nepřesně zbavoval míčů. Jeho centry od rohového praporku nebo ze standartních situací byly dnes hrubě nepovedené. Byla na něm vidět celková frustrace z toho, že se nedaří jemu ani jeho spoluhráčům.

Útok

 • 3,5

  Oxe mám strašně rád, ale prostě zdá se mi horší a horší. V jeho dorážce z malého vápna se na něm projevila velká nevyspělost, kdy místo aby zamířil, jen tak zbrkle míč plácl přímo do Ter Stegenovi náruče. V další velké příležitosti zazdil totálně protiútok a ještě si s největší pravděpodobnosti přivodil zranění. Ještě jsem ho zahlédl při pokusu o centr, jinak byl nevýrazný a týmu málo prospěšný.

 • 4,0

  Dnes se výrazněji nedokázal prosadit ve vzdušných soubojích. Jedinou nebezpečnou hlavičku si připsal v 60. minutě, kdy ho vychytal brankář hostí. Nedostával se moc do útočné fáze, tak se alespoň snažil vypomáhat vzadu. V 68. minutě si totálně neporozuměl s Theem, kdy poslal míč úplně na opačnou stranu. Dnes mu chybělo sebevědomí, v jiných zápasech by tuto situaci vzal na sebe a rozvlnil síť.

 • 4,5

  Nechybí mu píle, snaha a bojovnost. Chybí mu efektivnost, herní pohoda a prostě mu to tam nepadá. Snaží se, ale nevychází mu jeho fotbalové kousky, často frustrován rozhazuje rukama, je nervózní z neodpískání faulu na jeho osobu. Prostě celkově nepředvádí moc povedené výkony. V ofenzívě dnes nevýrazný stejně jako spoluhráči, defenzivní činnost zvládal velice dobře, pouze jednou neuhlídal Alvese, který centroval nebezpečně před bránu v závěru prvního poločasu.

Střídající

 • 3,5

  Jedna vyhraná hlavička, jedno neporozumění s Olliem, hotovo vymalováno. Klasický matný výkon Thea, čekal jsem, že se v dosti jalové obraně Barcelony prosadí více. Nedokázal to však ani on ani žádný z jeho spoluhráčů.

 • 6,0

  Hráč, který přijde po deseti měsících, nastoupí do třetího zápasu a za pár minut stihne víc, než většina kolegů dohromady za celý zápas hovoří za vše. Působil na rozdíl od Ollieho nebojácně, drze a přímočaře. Myslím, že je příslibem do dalších zápasů, vrátil se ve velké pohodě.

 • 4,5

  Smolař večera, přišel, sundal Messiho, a to bylo vše. Snažil se pouze napravit chybu Pera, v souboji byl ale o chlup pomaleji a o penaltě nemohlo být sporu.

MOTM dnes neudělím, opravdu nevím koho, nejvíc by zasloužil asi Petr.

Co dodat na závěr? Dneska asi nic, upřímně píšu hodnocení přes zkaženou náladu a nechápu, jak jsme mohli prohrát s tak „slabou“ Barcelonou, která evidentně nevěděla, co hrát. Góly jsme jim darovali dvěma chybami sami a do odvety na Nou Campu jedem s mizivou šancí.

Brbci

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.