Hodnocení hráčů

Arsenal 0:2 Southampton –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

v dnešním zápase jsme na Emirates přivítali Southampton, abychom se vzájemně poprali o postupové místo v semifinále Ligového poháru. Zápas jsem bohužel nesledoval z časových důvodů příliš důkladně, tak dnes jen velmi stručně. Celkově lze říci, že nám zápas prohrál nepovedený první poločas, v tom druhém jsme nad všechnu snahu nedokázali s výsledkem již nic udělat.

Brankář

 • 6,0

  Góly byly až nešťastně dobře umístěny a Damien neměl velké šance uspět. V několika zákrocích nás podržel, zejména při chybné rozehře Coquelina v závěru. Dnes mu velmi nepomáhali jeho spoluhráči a nechali ho několikrát pěkně vykoupat.

Obrana

 • 3,5

  Špatné, dva góly z jeho strany, navíc ten druhý po jeho evidentní ztrátě. Celý zápas dost nestíhal, ztrácel míče a špatně pracoval ve stísněném prostoru. Očekával bych s jeho herní zkušeností více klidu. Každopádně i Jeffův pobyt na hřišti mu dnes zápas příliš neusnadnil. Celkově za mě velmi špatný výkon.

 • 5,5

  Myslím, že u stoperů to bylo v pořádku. Stopeři svoji úlohu docela zvládali, ovšem nezvládali napravovat chyby kolegů kolem. Gabriel několikrát obětavě zastavil rozvíjející se šance, při útočných hlavičkách se bohužel dnes vůbec neprosadil.

 • 6,0

  MAN OF THE MATCH

  To příjemnější překvapení dnešního zápasu. V defenzivě zvládal svoji práci docela pohodlně. V průběhu zápasu na mě působil sympatickým dravým dojmem. Nebál se po vzoru Laurenta nastartovat tým svojí ofenzivní snahou. Při útočných standarkách byl tím, který se dostával nejvíce ke slovu. Dnes za poctivost a statečnost MOTM.

 • 5,0

  Kieran předvedl svůj standart, v defenzivě docela jistý a pozičně dobrý. V ofenzivě téměř celý zápas nepříliš viditelný. V závěru se osměloval více a více, škoda, že žádné z jeho zakončení nedošlo alespoň k brankáři. Každopádně mám pocit, že jsme nastoupili ke druhému zápasu s Kieranem jako kapitánem a ani jednou nám to nešlo. Asi se mu příště bude kapitánská páska navlékat těžko.

Záloha

 • 5,0

  Právě on s Elnenym chyběli několikrát v druhé vlně střílejících hráčů Southamtonu. Dnes to nebyl žádný slavný výkon, vzadu spoustu volného místa, málo vyhraných soubojů, velké množství nezastavených protiútoků. Nečekaně se však dostával do útočných akcí a opravdu se snažil s výsledkem něco udělat, bohužel on žádný velký střelec není.

 • Mohamed Elneny

  4,5

  Asi mu to příliš s Coqem nesedí. Těžko říct, ale dnes mu to nešlo. Měl být, troufám si tvrdit, tím ofenzivnějším, bohužel ničím výrazným nepřispěl. Nutno podotknout, že pohyb našeho týmu byl v prvním poločase přímo žalostný. Společně s Coqem však měli být schopni zastavit více protiútoků.

 • 4,0

  Velmi nepovedený zápas. V prvním poločase vypadal, že vůbec nepochopil, co po něm Arséne chce. Pohyboval se utopený kdesi na úrovni Lucase bez vetší snahy dojít si pro míč a bez reálné šance najít si místo pro obdržení přihrávky. V poločase druhém se začal více stahovat pro míče, více se zapojil do kombinace, ale nepřispěl téměř k ničemu. Mám pocit, že špatně vyhodnocuje situace. V okamžiku, kdy byla šance na rychlé zaútočení míč zasekl a vrátil, v jiném okamžiku se snažil o polonereálnou přihrávku. Při kontaktech s míčem mi přišel nesvůj, míč mu odskakoval, střely byly tradičně nepřesné. Za mě hodně nepovedený výkon.

Útok

 • 4,5

  Pamatuji si, jak jsem jej minule chválil. Dnes se vůbec nepředvedl, ztrácel dost míčů, nevěděl kam přihrát. Bohužel opět musím podotknout, že často to byl nadlidský výkon najít pohyblivého spoluhráče jinde než za sebou v podobě stoperů.

 • 4,0

  Dlouho nehrál a bylo to vidět, po jeho čtvrté nepřesné přihrávce začal být netrpělivý i celý stadion. Měl to těžké, Southampton bránil v bloku, nebylo skoro žádné místo se prosadit. Sporadicky se zapojoval do kombinace a nebyl pro soupeře příliš nebezpečný.

 • 5,5

  Z Alexe mám pocit, že dnes opravdu chtěl a snažil se. Bral to na sebe, stahoval se pro míče a vymýšlel na úkor Aarona. Opět se nevyvaroval naivním pokusům projit 5 hráčů, nebo nepřesnostem. Byl však nejodvážnějším a nejsnaživějším ofenzivním hráčem. Bohužel je v současné době dost mimo formu, navíc kombinace s Alexisem a Mesutem je přeci jen jiná než s Jeffem a Aaronem či Lucasem. Často prováhal nejvhodnější okamžiky akci zakončit nebo přihrát.

Střídající

 • 5,5

  Granit pár vteřin po příchodu ukázal svoji sílu v kolmých průnikových přihrávkách. Problém byl v tom, že hráči jeho přihrávku, kterou překonali první obranný val Southamptonu nedokázali využít a vždy nechali zase zpátky zacouvat všechny hráče až ke svému vápnu. Granit měl pěkné přihrávky, má lví podíl na našem o mnoho lepším výkonu v druhém poločase, místy na mě však působil trošku lajdáckým dojmem v defenzivě. Bohužel, to není hráč, který by nám dnešní zápas vyhrál. Chyběl nám Olie a to dnes opravdu hodně.

 • 5,0

  Přicházel jako velká naděje, ale neprosadil se. Rohy kopal obstojně a nebezpečně, ovšem ve veliké šanci, která ještě mohla zamíchat kartami opět selhal a poslal míč metr nad bránu. Dostal se k jednomu centru a pár kombinacím, nic slavného však nepředvedl.

 • 5,0

  Přišel za žalostného Carla, čekal jsem, že se více zapojí do ofenzívy. V defenzívě si svoje odehrál.