Hodnocení hráčů

Arsenal 1:0 Newcastle –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

Předem se omlouvám, že z důvodu špatné komunikace mezi námi hodnotiteli nakonec nikdo hodnocení nenapsal. Tak se tedy pokusím napsat zpětně pár věcí, co si myslím o včerejším, z mého pohledu poměrně nudném utkání.

Na Emirates přijel jeden ze soupeřů, kterému se v letošním ročníku příliš nedaří, navíc vzájemná bilance s tímto soupeřem hovořila jasně pro nás. Zápas jsme s velkými obtížemi zvládli a nakonec získali tři body. Pojďme se podívat na výkony našich hráčů.

Brankář

 • 8,0

  MAN OF THE MATCH

  Jistota v bráně, v zápase polapil minimálně dvě tutové šance a dalších několik velmi nebezpečných zakončení. Nebýt jeho, včerejší výsledek by byl pro nás další hořkou pilulkou. Při zakončení soupeře hlavou jako by míče přitahoval. Opravdu je obrovsky platným hráčem a zejména díky němu se momentálně vyhříváme na prvním místě. Pro mě jasný MOTM.

Obrana

 • 6,0

  Do zápasu vletěl jako uragán a soupeř si s ním nevěděl rady. Jeho slabinou je zatím nedostatečná kvalita centrů, které často lítají hodně daleko od míst, kam by měly směřovat. Přesto na něm oceňuji, jak dokáže využívat svých předností, dokáže vycítit okamžik, kdy podpořit útok. Až k tomu přidá kvalitnější centry, bude postrachem každého týmu. V defenzivní činnosti si nepamatuju nějaké výraznější chyby, možná budu vyveden z omylu, ale bohužel píšu bez poznámek.

 • 5,5

  Už klasicky nebyl v tolika soubojích jako jeho kolegové (Gabriel nebo Kos), ale svoje si uhrál stejně jako v posledních zápasech. Vyhrál pár hlavičkových soubojů, párkrát se osmělil ke složitější kolmé přihrávce. Trošku mi na něm vadí, při útočných standartních situacích, absence snahy se porvat o míč. Jinak si myslím, že podal slušný výkon.

 • 6,5

  Z Laurenta jsem měl včera rozporuplné pocity. Působil na mě nějakým divným dojmem. Dokázal vyrobit několik chybiček, ale hlavně jsem měl pocit, že chodí do soubojů až na hranici rizika. Nevím, možná je jen můj pocit. Prostě to nebyl typický Kosův výkon, ale neříkám, že byl špatný. Naopak myslím, že podal dobrý výkon, ale né jeho typický. Navíc přidal po velké snaze Ollieho gól, a stejného spoluhráče poslal svojí přihrávkou do jeho největší šance.

 • 6,0

  V defenzivě myslím, že takřka bezproblémový výkon. V prvním poločase většina útočných akcí vedle přes pravou stranu nebo středem a Nacho se tudíž nezapojoval do útočných situací. Ve druhém poločase svoji útočnou aktivitu zvýšil a několikrát velmi pěkně odcentroval. Rozdíl mezi Nachem a Héctorem je v tom, že Nacho má za zápas dva nebezpečné téměř gólové centry a Héctor jich má 6, ale z toho je jich 5 úplně k ničemu.

Záloha

 • 5,5

  Výkon tak trochu jako na houpačce. V některých činnostech byl velmi dobrý a pomáhal svým spoluhráčům, konkrétně mám na mysli zastupování krajních beků, několikrát výborně zakročil při brejcích. Když se dostane se soupeřem do kontaktu, dokáže ho obrat o míč, nebo alespoň zastavit. Co se mi na něm včera nepozdávalo, byla jeho poziční hra a hlavně úplná neschopnost společně s Aaronem vykrývat střed pole. Často se stávalo, že před stopery se objevila opravdu obrovská dálnice. V druhém případě hráli zase moc hluboko společně s Aaronem a kombinace Newcastlu na naší polovině byla opravdu snadná.

 • 5,0

  Aaron potřebuje oddych. Od zranění odehrál snad každou minutu a začíná na něm být znát, že toho má plné zuby. Chybí mu síla, kdy prohrává osobní souboje a ztrácí jednoduše míče, navíc pak svoji chybu napravuje a dalším těžkým sprintem přichází o další energii. Nestačil se stahovat pro míče při rozehrávce, při bránění byl moc zalezlý a velmi to usnadňoval soupeři. Prostě si myslím, že vzhledem k jeho vytíženosti nemohl ani podat o moc lepší výkon, standartně se snažil ze sebe vymáčknout co nejvíc, ale myslím, že už neměl žádnou rezervu. Jeho lahůdka na konci a strašlivé zakončení v totální šanci byla jen takovou hořkou pilulkou za jeho snaživým, ale ne příliš povedeným výkonem.

 • 6,0

  Myslím, že ze svých spoluhráčů dnes byl tak trochu zoufalý. Neustále jim ukazoval a křičel, aby se vysunuli, aby jeho pressing byl k něčemu. Bohužel po většinu zápasu mu nebylo vyhověno a tak byl soupeř často na míči a náš kouzelník naopak bez něj. Kdykoliv se ale k míči dostal, najednou přinesl do naší kombinace určitý klid. V závěru zápasu byl jediným vysunutým hráčem a velmi slušně soupeři motal hlavy. Jedno je jasné, Mesut bez podpory svých spoluhráčů nedokáže sám rozhodnout zápas a spoluhráči bez Mesuta nedokáží vytvořit tolik šancí.

Útok

 • 4,5

  Ve včerejším zápase nebyl pro soupeře prakticky žádnou hrozbou. Pohyboval se na hřišti nenápadně. Párkrát potáhl míč, rozehrál, ale na rozdíl od minulého zápasu se nedostal do zakončení. Ocením jeho zlepšenou defenzivní hru, kdy není líný udělat pár sprintů navíc a obrovsky tak vypomoci Nachovi, a spol.

 • 5,5

  I Ollie působí poslední zápasy dosti unaveně. Stejně jako Ramsey není tolik odolný v osobních soubojích a víc než je zvykem z nich odchází jako poražený. Nedostává se tolik do kombinace a často působí dosti odříznutě. V zápase měl několik zakončení hlavou, bohužel velmi nepřesných, jednu zblokovanou střelu po přihrávce Oxe. Nutno ho pochválit za vybojovaný gól pro Laurenta, kdy právě jeho vyhraná hlavička proti stoperu Newcastlu nám zařídila tři body. Věřím, že přes týden nabere sílu a na Anfield Road nám udělá radost.

 • 5,5

  V úvodu pravá strana šlapala a i Ox byl hodně aktivní, bohužel se mu prostě nedaří. Nemá takové to štěstíčko, kdy by mu tam něco spadlo, prošla by přihrávka nebo centr. Postupně se tímto nezdarem ubíjí a jeho výkon má sestupnou tendenci. V další fázi zápasu byl velmi nevýrazný, měl občasné problémy v defenzivě. Potřeboval by to protrhnout nějakou povedenou střelou, přihrávkou. Věřím, že v poháru se odrazí k lepším výkonům.

Střídající

 • 5,5

  Myslím, že se svým příspěvkem do utkání může být spokojen. Předvedl jeden drzý průnik, kdy se protáhl mezi dvěma hráči a předložil míč do velké šance Aaronovi. V defenzivě vše zvládal s přehledem, párkrát zakombinoval.

 • 5,0

  Opět si vyzkoušel hru v záloze, kdy přišel vyztužit prostor před Nachem. Několikrát se zapojil do kombinace, ale jinak nepředvedl nic, co bych si zapamatoval a musel vyzdvihnout.

 • Calum Chambers

  6,0

  Z Caluma mám poslední zápasy opravdu dobrý pocit. Nevím, jestli je to jen má domněnka, ale ihned po jeho příchodu jsme začali dominovat ve středu hřiště, vyhrávat souboje a Newcastle neměl prostor pro kombinaci. Vzhledem k tomu vlastně neexistoval žádný závěrečný tlak soupeře. Pokud bude předvádět takové výkony, myslím, že má šanci vytlačit Mathieua ze sestavy.

A na závěr? Nelze vyhrávat vždy hezkým způsobem a pokaždé se nedaří tolik, aby to bylo dokonalé.

Brbci

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.