Hodnocení hráčů

Arsenal 1:2 Swansea –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

nejdřív bych se chtěl jménem nás hodnotitelů omluvit za nezvládnutí nedělního hodnocení. Ani jeden z nás třech hodnotitelů zápas nesledoval a vzhledem k tomu, že jsme vlivem špatné komunikace tuto skutečnost zjistili, až chvíli před zápasem, se nám nepodařilo sehnat náhradu. Vynasnažíme se, aby se podobná situace již příště neopakovala.

Zpátky k dnešnímu utrpení. Všechno nám dnes hrálo do karet, všichni soupeři ztráceli. Bohužel na nás leží obrovská deka, tlak přestávají ustávat nejen hráči, ale i náš manažer. Pojďme se tedy podívat, jak se v tomto nešťastném středečním večeru vedlo hráčům na hřišti.

Brankář

 • 5,0

  Prakticky bez práce celý zápas. Při prvním gólu byl absolutně bez šance, kdy Routledge zakončil přímo učebnicově. Při druhém gólu už si tak jistý nejsem. Možná ho zmátl pohyb útočícího hráče, který těsně minul míč. Zastávám však ten názor, že Petr měl reagovat lépe. Ovšem, co dělalo trio útočících hráčů Swansea osamoceno v malém vápně je mi záhadou.

Obrana

 • 6,0

  Centry, centry, centry. S Joelem mu to šlo parádně dopředu, ale jeho efektivita při centrovaných míčích je až žalostně malá. Jeho míč s pravidelnou přesností míjí všechny spoluhráče. Když dokáže zapracovat na této fázi, bude mít Mesut v asistencích velkou konkurenci, protože Héctor dokáže lajnu brousit velice hbitě. V defenzivní činnosti neměl problém, kromě obdrženého prvního gólu. Tam evidentně zaspal a otevřel prostor pro nabíhajícího hráče. Celkově dobrý výkon s jednou velkou kaňkou v podobě veliké neefektivity jeho centrovaných míčů.

 • 5,0

  Dnes na něm byla vidět větší zkušenost než Gabrielova. V soubojích na mě působil jistěji a vždy dokázal, nějak, i třeba krkolomně zakročit. V jedné situaci váhal až příliš dlouho s rozehrávkou a málem se mu to vymstilo. Celkově to byl pro stopery pohodový zápas a je opět na pováženou, jak jsme vlastně mohli dopustit takový výsledek.

 • 4,5

  Několikrát zaváhal, couvnul v situaci, kdy měl jít do souboje. Prostě předvedl několik drobných chyb, které zůstaly naštěstí nepotrestány. V soubojích 1 na 1 není tolik dominantní a tvrdý jako Laurent. Při tlaku hraje často velice na jistotu, což mu nemám vůbec za zlé. Na druhou stranu by při takovém stavu, pár minut před koncem, mohl klidně více zariskovat.

 • 4,5

  Na jeho poměry zůstala na jeho straně několikrát velká díra, kterou museli lepit stopeři společně s Francisem. V ofenzivní činnosti nebyl tolik aktivní, jako jeho kolega. Ale musím se již po několikáté za svou hodnotitelskou kariéru opakovat, markantní rozdíl je v efektivitě těchto centrů. Kdy i několik málo centrů z Nachovi kopačky dokáže způsobit větší rozruch ve vápně soupeře než x centrů z kopaček Héctora.

Záloha

 • 5,5

  Svůj standart si opět odehrál. V prvních fázích zápasu dvakrát špatně vystoupil a otevřel svůj prostor. Poté už si pozice pohlídal. Předvedl pár výborných zákroků, zastupoval svoje spoluhráče, kteří se zapomněli vepředu. Přesto mi v jeho výkonech schází taková nějaká větší bojovnost, nadrženost na zápas, rvavost (vybavuje se mi okamžik z Etihad Stadium z loňského roku, kdy seřval svoje spoluhráče za chybu ve středu hřiště). Něco mu dle mého schází, možná i relativní neohroženost jeho osoby v základní jedenáctce má na těchto „neúplných“ výkonech částečnou vinu. Nevím, rád bych, abyste se konkrétně k Francisovým výkonům vyjádřili v komentářích.

 • 4,5

  Působil živě, dokázal vymyslet hezké přihrávky, v úvodu dokonce poctivě spojoval obranu se středem pole a chodil si pro přihrávky. Postupem času ale opět na tuto povinnost zapomněl a zdržoval se spíše někde okolo Mesuta. Vybojoval pár míčů, stejné množství však velice snadno ztratil. Moc nemám, co psát, byl to ten klasický Aaron, kterého známe z posledních měsíců. Snažící se, bojující, nešetřící krokem, ale i málo efektivní, nepřesný, v zakončení zbrklý, atd.

 • 5,0

  Rozhodně ani Mesut není v pohodě. Buď se mu v Arsenalu opravdu příliš nelíbí, nebo se trošku veze na těch bulvárních drbech o nevůli podepsat novou smlouvu. Prostě místy působí až moc naštvaně na svoje spoluhráče, což na jednu stranu chápu, na druhou mu to ubírá nesmírně na energii a pohodě. Měl spoustu skvělých kombinací, přihrávek, centry byly nebezpečné, ovšem naše střelecká impotence posledních už né týdnů, ale měsíců je neuvěřitelná. Škoda netrefeného voleje, nebo zblokované střely po zpětné přihrávce.

Útok

 • 6,0

  MAN OF THE MATCH

  Nemůžu si pomoc, ale opět si hlasitým slovem řekl o míst v základní jedenáctce. Nejen, že vstřelil gól, působil velice nebezpečně. Ano, ztratil několik míčů, špatně nahrál, troufám si ovšem tvrdit, že takových 90% jeho kontaktů s míčem bylo vždy pro náš tým prospěšných. Má velké fotbalové vidění, dokáže časovat ideálně přihrávky, využít své techniky. Prostě většina akcí, se kterými měl, co dočinění Joel byly nebezpečné. Navíc si nešlo nevšimnout skvělého porozumnění s Héctorem, který běhal nahoru dolů. Za mě nejlepší hráč na hřišti.

 • 4,0

  Jeho střelecká forma je opět žalostná. Nedaří se mu a nemůže to protrhnout, nastřelené břevno tomu bylo důkazem. Nechybí mu však píle ani snaha. Opravdu velice příkladně vypomáhá v obraně, vrací se, bojuje. Zastávám však názor, že tým bojující o titul nemůže mít jednoho gólového útočníka, kterého navíc letos nedokáží doplnit krajní hráči, ani ti středoví.

 • 5,5

  Dvakrát orazítkovaná konstrukce dnes podtrhla jeho střeleckou smůlu a trápení. V úvodu byl aktivní, posílal hezké přihrávky, z nichž se ujal dloubáček přes obranu na Joela. Později se na něm projevovala jeho neforma, kdy ztrácel míče, neřešil situace správně a celkově né a né tu smůlu protrhnout. Měl i světlé momenty, ovšem ani on nespasil naši trápící se ofenzívu.

Střídající

 • 4,0

  Nevím, jak zahrál proti United. Ale ve dvou utkáních, co jsem měl možnost ho vidět, vždy přinesl oživení. Dnes se mu nepodařilo se vůbec, za dobu pobytu na hřišti, dostat do utkání.

 • 3,5

  Snad ještě méně podařené střídání než v případě Dannyho. Měl snad tři kontakty s míčem, z toho jednu slabou hlavičku.

A co na závěr? Dnes to ze sebe musím dostat.

Nejprve bych chtěl zmínit, že Arséne vystřídáním nejlepšího muže na hřišti totálně zabil naši ofenzivní snahu, navíc po příchodu Dannyho šla aktivita Héctora rapidně dolů. Nechápu, že Arséne nedokáže reagovat na průběh hry. Prostě střídá, jak kdyby si to napsal večer před spaním a striktně to dodržel. Nedokážu si vysvětlit, jak může vystřídat našeho nejnebezpečnějšího hráče na hřišti. Neříkám, že Joel měl 10 střel na bránu a 4 průnikové přihrávky, ale jeho kombinace, narážečky byly velice účinné. Prostě s vystřídáním Joela jsme již nedokázali vymyslet nic alespoň trochu nebezpečného.

Za druhé? Hrajeme jako ve Fifě, kdy se nám nechtějí střídat hráči. Tak hrajeme a hrajeme stále s tím jedním týmem dokola. Už dva měsíce nedáváme góly, ale nezkusili jsme vůbec nic. Ano na hrotu se objevil Theo, Danny i Ollie, ale stále hrajeme jak přes kopírák, spoléháme se na Mesutovi geniální pasy a vykombinování do prázdné brány. Už mě opravdu nadále ničí naše neschopnost měnit rytmus a styl hry v těchto situacích.

Proč stále dokola? Nedokážu si vysvětlit, proč stále selháváme ve stejných okamžicích a nedokážeme se na nejdůležitější zápasy připravit. Je to jak přes kopírák každý rok stále znovu, i zápasy začínají být stejné. Dostaneme vyrovnávací gól, poté 60 minut hrajeme do plných, za tu dobu nevystřelíme na bránu a na závěr dostaneme šmudlu a prohrajeme. Kolikrát se tento scénář již opakoval.

Máme opravdu tým nejlepší v Anglii? Nemyslím si, stále nám někdo schází. Nebo možná né někdo, ale něco, jiný styl, který dokáže z našich hráčů vymačkat více gólů, vyprodukovat více střel. Vítězná mentalita, kterou hráči ani s příchodem Petra nezískali. Vůdce? Další Gilberto, další opravdový kapitán s velkým K, kterému jednou bude před Emirates stát socha.

Je toho mnoho, možná na 4 blogy, které třeba jednou napíšu, až nebudu tak nasraný. Nebo o tom pokecáme na srazu u piva, to bude ještě lepší.

Brbci

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.