Hodnocení hráčů

Arsenal 1:5 Bayern –

Chtěli jsme změnu? Už nás nebavilo, jak Arsenal pokaždé vypustí první dvojzápas a v druhém se téměř dotáhne, ale těsně nepostoupí? Měli jsme to mít, nakládačka v obou zápasech je naše.

Brankář

• 4,5

Opět dostal pětku, ale opět mu toho nelze moc vyčíst. Kromě špatné rozehrávky vedoucí k druhému gólu. Jeho závislostí je každý zápas velmi podivné vyběhnutí a ošetření. První splnil na jedničku, druhé tak za dva mínus. Nějaké střely i chytil, takže skoro čistý průměr.

Obrana

• 5,0

Už to začalo vypadat, že se Hector dostává do formy (jak jsem již kdysi zmínil, po jakékoliv pauze je to u něj dost problém). Byl rozhodně aktivnější, než Monreal, a nešlo toho přes něj tolik. Na druhou stranu častokrát ztratil míč a centry mu nešly už vůbec. V 90. minutě měl symbolickou příležitost vstřelit gól, střela šla jen těsně mimo.

• 3,0

K čemu je dobré, že v 34. minutě našel krásnou kolmicí Walcotta? Že ve 47. minutě prošel po křídle přes bránící hráče a nacentroval? K čemu je to dobré, když při druhém gólu stál asi deset metrů od místa činu a ani neměl snahu pomoct v situaci, kterou začal Ospina špatnou rozehrávkou, a u třetího se nechal vykoupat Costou jako žáček? K čemu to je, když při čtvrtém gólu nahraje přímo soupeři na kopačku, který následně vstřelí gól, a při pátém se raději hlásí o ofsajd, místo aby se snažil doběhnout útočníky? Ten chlap je ABSOLUTNĚ nepoužitelný na stoperské pozici. Možná by se hodil víc do zálohy, ale já už bych na jeho místě viděl snad raději Pera. A to si nedělám srandu, Pera Mertesackera. A to si moc dobře pamatuju, jakým hráčem Per Mertesacker je. A co teprve Gabriel - ano, dělá chyby, ale alespoň si nehraje na Messiho.

• 4,0

Do svého vyloučení hrál bez chyb. Byl dominantní a přesný. Stejně jako celý tým. Vyloučení bylo extrémně přísné, penalta dost sporná, i když velmi snadno pískatelná. To, že sudí nepískl penaltu na Walcotta, je věc druhá.

• 4,5

Lehce podprůměrný výkon. Přišlo mi, že příliš ustupoval Robbenovi - bohužel to je jeho styl bránění. Kromě problémů s plešatým Nizozemcem ale nic extrémně nepokazil, přidaná hodnota do útoku ale byla nulová.

Záloha

• 4,5

Začal docela dobře. Přesně přihrával, několikrát hledal Walcotta (bohužel do ofsajdu) a dokázal se vymanit z tlaku. Jenže pak přišel třetí gól, který jde absolutně na jeho vrub. A také jeho klasická žlutá karta, kdy se mu zatmí před očima a zajede borce hlava nehlava. S Mustafim se opravdu předvedli jako parádní nákupy.

• 7,5

MAN OF THE MATCH

S Walcottem jediný, který si zaslouží pochvalu. Předvedl několik parádních sól (30., 33., 60., 90. minuta - 10 dribbles, z čehož 10 bylo úspěšných), vytvořil několik šancí - hlavně ze začátku, ke konci sklepl Bellerinovi při jeho střele. Vracel se, bránil, burcoval spoluhráče - prostě si to odmakal. Je mi ho moc líto v situacích, kdy hvězdný Mesutek ztratí míč, povyskočí si a obrátí oči v sloup, zatímco Alex se kolem něj řítí zhatit započatý protiútok soupeře. Bravo, kolem něj prosím stavit tým, pokud si udrží takovou výkonnost.

• 5,5

Nevypadalo to úplně zle - úplně ze začátku lítal tam a zpět, napadal a dokonce se vracel (!) i přesto, že hrál AM. Myslím, že má lví podíl na dobrém pressingu, který tým ze začátku předváděl (a který už dlouho nebyl k nalezení). Poměrně brzy ale fyzicky odešel, jelikož to byl první zápas od konce ledna, a byl správně vystřídán.

Útok

• 4,5

Vlastně by se dal popsat podobně, jako Xhaka. Ze začátku krásně vyslal Walcotta do šance, dále ještě párkrát kvalitně nahrál, ale pohyboval se dost mimo svou pozici a dost tak rozbíjel formaci (často jsem vídal Girouda na křídle). Dále si toho moc neodbránil, čehož je těžké si všimnout, jelikož když je míč blízko u něj, běhá a maká. Jenže pokud se hraje v jiné části hřiště, Alexisovi to bylo dost jedno a zůstával někdy až za Giroudem. Korunu svému výkonu nasadil při druhém gólu, kdy se snažil jako poslední hráč vyvlíknout ze situace zaseknutím a sólováním, což ale je, přiznejme si, hloupost. Také byl správně stažen a jeho smích na lavičce při pátém gólu asi shrnul jeho aktuální pozici v týmu.

• 5,5

Ve 13. minutě se dostal k hlavičce přes Hummelse, v 36. minutě k voleji na hranici vápna a ve 48. minutě k další hlavičce. Ve všech situacích selhal, musí se ale nechat, že to byly pozice složité. Párkrát také dobře vypomohl obraně při standardce či sklepl vysoký míč.

• 7,0

Pro mě překvapivě dobrý výkon. Hrozil hned ze začátku, kdy v 10. minutě dobře zpracoval míč a před ním stál (teda vybíhal, jinak by akce možná skončila gólem) už jen Neuer. Dále se mu dařilo i přecházet přes hráče, což je událost vskutku výjimečná. Gól vstřelil s určitou dávkou štěstí, každopádně si zaslouží velkou pochvalu, takto prostřelit Neuera není jednoduché. Dále po zákroku na něj v 33. minutě pravděpodobně měla být pískána penalta, čehož si sudí bohužel nevšiml (vynahradil si to až moc dobře písknutou penaltou v 55. minutě). Fajn výkon, kéž by takto hrál pořád. A to říkám v zápase, který skončil porážkou 1:5.

Střídající

• -

Krom jeho tradičních usmrkaných móresů zmíněných u Oxe není co napsat. Vůbec nevím, na co tam chodil, mohl si sednout rovnou k outové čáře a výsledek by byl podobný.

• -

Přišel zalepit díru po Koscielnym, ale ničeho výrazného jsem si u něj nevšiml. Naštěstí.

• -

Motal se na hrotu, ale kromě jedné nepřehledné šance nebylo nic, co by stálo za zmínku.

První poločas byl jako z říše snů (a taky z každoroční kroniky odvetného zápasu osmifinále Ligy Mistrů). Hráči Arsenalu ovládali hru a téměř k ničemu Bayern nepustili, zato si vytvořili dost šancí a celý zápas vypadal nadějně. Vyzdvihl bych hlavně pressing, který z naší hry téměř vymizel, a který nutil soupeře dělat chyby. Dost pomohlo nahrazení Özila Ramseym, který i po zranění běhal. Po vyloučení Koscielnyho (nutno říct že přísném) šlo vše do kytek a můžeme tak jít spát s dalším debaklem v hlavě.