Hodnocení hráčů

Arsenal 2:0 Bayern –

Brankář

 • 8,0

  MAN OF THE MATCH

  Hned první muž hodnocení si s největší pravděpodobností zaslouží MOTM. Většinu jeho zákroků kromě toho úniku Lewandowskiho bych hodnotil jako rutinnějších, ale jeho level koncentrace, díky kterému nezaváhal ani v jediném okamžiku, to je to, co vyhrává takové zápasy, to je to, co motivuje obránce kolem něj. Perfektní výkon a opětovná ukázka, že se klub zachoval ambiciózně, když pustil lehce nadstandardního golmana a pořídil si top class.

Obrana

 • 7,5

  Nastoupil na něj Costa a to je hráč, který by cvičil leckoho. Prvních 35 minut zápasu se to taky dělo, Bellerin nebyl v některých momentech úplně stoprocentní a zleva létaly dost nebezpečné balony, ale obrana jako celek to vždy zvládla. Bellerin postupně šel nahoru, stával se stoprocentním a ten run na závěr a asistence u gólů Ozila, tohle je zdravé sebevědomí.

 • 7,5

  Rozhodl jsem se ho ohodnotit touto známkou především za ten precizní výkon v prvních 25 minutách, kdy jsme byli pod tlakem a nesměli jsme si dovolit inkasovat. Per byl fantastický ve vzduchu, při krosech ze strany se míče odrážely právě od něj. Poté dobře spolupracovali s Koscielnym, dobře mu pomáhali i spoluhráči, kteří ho v hloubce dobře doplňovali a nedovolili tak Bayernu využít jeho nedostatek rychlosti. Per byl tím hráčem, který mi dnes přišel lehce lepší ze stoperské dvojice, ale pouze kvůli tomu, že to byl on, kdo byl obecně zaměstnanějším.

 • 7,5

  Stejná známka pro druhého stopera v obraně, i když ho hodnotim o trošičku hůře slovně. Ostatní hráči Laurentovi tolik nepomáhali, a tak zůstával občas odkryt jeho prostor, ale individuálně si s většinou věcí poradil, a když už neporadil a obešel ho Lewa, stačil se dostat zpátky do hry, případně mu pomohl Čech. Další disciplinovaný výkon jen s mírnými záchvěvy, ale výbornými zotaveními.

 • 7,5

  Pan jistota v posledních měsících, možná déle. Ocenit nenápadnost možná zní divně, ale zde mě nenapadá výstižnější slovo. Nacho přesně ví, kdy si může dovolit vyběhnout dopředu, jinak kryje prostor vzadu bez jediné chybičky a to jakýmkoliv způsobem, po zemi i ve vzduchu byl opět silný. Při jednom výletu nacentroval fantastický balón přesně mezi stopery na Walcotta. Další z top výkonů nyní top left backa.

Záloha

 • 6,5

  Záloha ode mě rozhodně nedostane stejné známky jako obrana a gólman, i když Coquelin byl dle mě ještě jedním z lepších. Mnohokrát jsem totiž nechápal postavení ostatních hráčů v záloze co se defenzivy týče. Coquelin si dozadu odehrál víceméně svůj standard, i když dneska mi nepřišlo, že by sebral příliš mnoho míčů. Ale když se zbytek zálohy až nezdravě zatahoval, byl to často on, kdo vylézal trochu výše presovat, hýbat se proti soupeři, snažit se mu to až příliš neulehčovat. Měl tam i jednu hezkou střelu, já bych to ohodnotil jako víceméně solidní výkon.

 • 6,0

  Cazorla vyloženě nic moc nezkazil, ale byl dle mě ze zálohy nejvíce neviditelný, což na jednu stranu není na škodu, pokud by měl být viditelný tak jako dneska Alexis, na druhou stranu dnes se hodně odhalily jeho slabiny v obraně. Díky tomu, že jsme drželi míč naprostý zlomek zápasu, se Santi neměl moc jak dostat do hry, a musel tedy mnohem častěji bránit jako DLM. Santi bohužel neumí v takových situacích diktovat kompaktnost záložní řady, aby ta se nedostávala až příliš pod tlak svou pasivitou a přílišnou zatažeností až u obranné řady. Čili velmi často jsme se dostávali do situace, kterou jsem popisoval výše, že Coquelin se na to nemohl dívat a vytáhl záložní blok on sám. Pokud jsme se už dostali do brejku, tak Santi si víceméně věděl rady, ale k tomu dneska nebylo moc příležitostí, takže spíše vylezly na povrch jeho slabiny. Alespoň ten fantastický přímák před prvním golem mu vyšel moc hezky.

 • 6,5

  Stejně jako zbytek zálohy se mi nelíbil defenzivně, mohl tomu dát víc, mohl to být on, kdo bude víc presovat Alonsa, na druhou stranu když už jsme šli dopředu, tak Ozil prakticky vždy něco vymyslel, byl silný na míči, věci řešil včas a solidně. Tam se mi líbil. Nakonec přidal i druhý gól.

Útok

 • 6,0

  Důkaz, že nejlepší vedení míče ještě nutně nemusí znamenat všechno. Přišel mi ze zálohy nejodvážnější, když už měl možnost, snažil se hrát, zkrátka nebyl alibista v momentě, když jsme byli na míči a soupeř nás presoval. Na druhou stranu mi dneska opravdu vadila defenzivní hra obou křídel. Jestliže střed zálohy byl na můj vkus až příliš zatažen, tak Ramsey byl nejspíš tak neskutečně podělaný z Costy, že ho radši zdvojoval i v době, kdy to vůbec nebylo nutné, a kdy naopak bylo nutné nenechat tolik prostoru hrát Bernata, jenž to společně s Lahmem na druhé straně a Alonsem ve středu, měli až příliš jednoduché. Naštěstí Bernat byl víceméně neškodný a nenapáchal tak Aaronovi žádnou škodu, to ho ale neomlouvá, protože i díky jeho positioningu jsme se dostávali pod tlak.

 • 5,5

  I top hráči si občas mohou dovolit takový zápas, i když škoda, že se mu to stalo zrovna v tomto zápase. Vedení míče jako vždy excelentní, na druhou stranu i u něj bylo až přílišné držení míče na škodu, pramenily z toho časté ztráty a vyloženě šokující přihrávky soupeři do brejku, které byly daleko bolestivější než to, co vytvořil dopředu. Stejně jako Ramsey i on měl velký problém s tím držet určitou formu jakou se má bránit v určitých situacích. Bylo na něm vidět, že by chtěl občas presovat, ale když to nepraktikuje celý tým, jde to těžko. I on tedy půosbil na můj vkus až příliš nízko a nechával Lahma v klidu dávat míče na Alonsa, tito tři hráči se měli zhostit toho volného prostoru daleko líp. Dopředu Alexis ale velmi slušný, jeden z mála nebezpečných a schopných vytvořit přechod nebo uvolnit spoluhráče do šance.

 • 6,0

  Vrcholem pro mě bylo, když se procházel hluboko v naší polovině a zbytek spoluhráčů bylo ještě za ním. Nicméně na obranu Bayernu platil, svou rychlostí jim dělal problémy, jeho touch už asi nebude lepší, i dnes často bylo potřeba pro výjimečný moment zakončit z prvního dotyku nebo si to prvním dotykem dokonale připravit, což se ale Theovi moc nedařilo a z dobrých šancí se tak stávaly pološance nebo střely k praporku. Nicméně tvrdil jsem to vždy a tvrdit to budu nadále, je to jeden z rozdílových hráčů v týmu, jsem rád, že teď hrává, protože naší hře dává dopředu tempo a má kolem sebe natolik inteligentní hráče, že se i přes slabý touch bude prosazovat díky své specifické zbrani, rychlosti. Mohl toho dle mě pro tým udělat víc, ale momenty tam od něj byly slušné, ač tu tutovku v první půli proměnit měl.

Střídající

 • -

  Neměl moc prostor k nějakým větším momentům, většinu času jsme bránili. Když už jsme vyjeli dopředu, tak si věděl s míčem rady, nebál se jít do hráčů, i když potom např. selhal jednoduchým pasem.

 • -

  Z lavičky je vždy lepší, preciznější, neztrácí míče, snad dostává zpátky sebevědomí. Klíčový první gól a dobrá práce po dobu co byl na hřišti.

 • -

  Nehodnocen.

Zvolili jsme osvědčenou taktiku, 10 minut jsme presovali a snažili se hrát a šlo to docela dobře, potom jsme se zatáhli a nechali hrát soupeře. Což není na škodu, protože presovat celý zápas se nedá, jak už jsem ale poznamenal výše, naše záloha se stáhla velmi hlubokom záloha netvořila naprosto žádný tlak na míč po dobré dvě třetiny zápasu. Nebyli jsme ochotni s tím vůbec nic dělat, což mi vadilo i vzhledem k faktu, že v momentě, když jsme v prvním poločase opět vytáhli aspoň 4 hráče hodně vysoko, Bayern ztrácel míče a my se dostali zpátky do hry a vytvořili si šance. Do druhé půle jsem čekal, že nastoupíme trochu aktivněji, protože jsem se domníval, že se nechceme nechat zatlačit hned od začátku půle, ale chceme třeba využít nějakého zaváhání Bayernu a dát gól, což by mělo být naším cílem, opět se tak ale nestalo, i když alespoň je pravda, že křídla nepůsobila až tak defenzivně. Abych ale nebyl jen přehnaně kritický, na tomto zápase se dala najít i řada pozitivních věcí. Opět jsme si otestovali, že když se všichni maximálně koncentrují, dokážeme až na pár šancí eliminovat i tým jako je Bayern. Nutno říci, že brejky v určitých fázích zápasu fungovaly skvěle, ofenzivní hráči hledali volné prostory, kombinovali na hranici svých možností. Arsenal ukazuje, že je mnohem vyspělejší než v předchozích letech. 2-0 je dobrý výsledek a kdo ví, třeba se při maximálním výkonu na nás usměje štěstí i v Allianz Areně.

See Ya

Tenista

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.