Hodnocení hráčů

Arsenal 2:0 Reading –

Klasický večer ligového poháru předplacený mladíky a méně využívanými hráči. Naštěstí dnes záložní tým proti outsiderovi nepropadl a očekávaně postoupil do dalšího kola.

Brankář

 • 7,0

  Reading nebyl nijak extra nebezpečný, ale Martinez podržel, kdy měl, jako například při střele z přímáku. Přijde mi, že je ho na trojku docela škoda, stejně jako dřív Mannoneho, jelikož působí velmi jistě a sebevědomě.

Obrana

 • 7,0

  Carl mohl hned ze začátku dát gól, což by byl krásný návrat. Bohužel neproměnil, ale i tak podal dobrý výkon. Měl to docela lehké, takže v obraně ani neměl prostor udělat nějakou hrubku. Chybí mu ale tak trochu to zapojení do útoku, které předvádí Hector.

 • 6,5

  Celá obrana měla docela pohodový zápas. Co mi ale na našich stoperech vadilo, byla poziční hra při šancích Readingu. Stávalo se, že hráči Readingu nebyli správně dostoupeni a tím pádem měli šance na zpracování a střelu či přihrávku. Naopak v některých případech Gabriel dostupuje až moc a vznikají tak nebezpečné situace po faulech.

 • 7,0

  Platí pro něj to samé, co pro Gabriela. Při jedné šanci Readingu například předvedl klasické bránění nikoho a vyklubala se z toho nebezpečná hlavička. Rob to ale nakonec vykompenzoval dobrým průnikem, ze kterého padl druhý gól. S tím souvisí to, že je velmi dobrý na míči a líbí se mi i jeho řešení situací, v tom je o něco lepší než Gabriel.

 • 6,5

  Dnes šel do zápasu jako kapitán a zas tolik práce neměl. Předvedl jednu hrubku, kdy poslal do šance hráče Readingu, což následně trochu omylem i uhasil.

Záloha

 • 6,0

  Lehce nadprůměrný výkon. Je to univerzál, což je na jednu stranu super, na druhou má typický problém, že umí vše a zároveň nic. Zachytil pár přihrávek, zkusil i ohrozit bránu, ale nevyhnul se zbytečným ztrátám a v druhém poločase se začal velmi rychle vytrácet - ke konci už ho bylo těžko zahlédnout a zálohu převzal Elneny. Také přispěl trochou do mlýna nepřesné finální fázi - nějaké úspěšné kolmice či dlouhé přihrávky jsme se od něj nedočkali.

 • Mohamed Elneny

  7,0

  Bylo vidět, že je na tom o něco líp, jako kolega ze zálohy. Klasicky oběhal, odbojoval a docela i odbránil vše, co měl. Bohužel nějaké tvorby hry jsme se zde také nedočkali a střely z dálky se mu nepovedly. Ke konci ale musel hrát i za odcházejícího Maitlanda-Nilese a suma sumárum z toho vzešel příjemný výkon.

 • 6,0

  Je vidět, že techniku má dobrou. Ze začátku skvěle kombinoval s Iwobim a Lucasem, pak už se mu tolik nedařilo. Jeho stylem hry jsou klasické narážečky a akce na jeden dotyk. Čekal jsem od něj ale trochu lepší finální fázi, stejně jako od zbytku týmu. A frajeřinky u vlastního rohového praporku by také nemusel dělat.

Útok

 • 6,0

  V posledních zápasech se mu úplně nedaří. Předvedl hodně podobný výkon, jako Reine-Adelaide. Škoda, že mu utekl míč po zpackané šanci Oxlade-Chamberlaina. Každopádně žádné zklamání.

 • 7,0

  Je velmi aktivní, dobře kombinuje a bojuje. Jen mi přijde, že je trochu pomalejší co se týče zakončení - v jedné šanci si například chystal míč tak dlouho, že mu střelu nakonec zblokoval obránce. Postupem času se dost izoloval od celého týmu, jelikož mu nikdo nedal pořádnou přihrávku, a tak bojoval o každý míč letící do outu a horlivě napadal. Snad nebude zranění vážné a dostane další šanci. Jinak jsem to jen já, nebo ještě někomu přijde jeho styl běhu úplně stejný, jako měl Poldi, když ještě běhával?

 • 7,5

  MAN OF THE MATCH

  Alex se vžil do role tahouna, který bral věci na sebe, a docela mu to vyšlo. Hned zkraje měl dobrou šanci, pozemní střelou ale trefil prostor vedle tyčky. Ukazoval svou rychlost a výbušnost a snažil se utíkat obráncům, jen centry opět nebyly nic moc. Gól byl hezký, následující tutovku připravenou Giroudem zazdil a přidal i druhý gól s pomocí teče. Doufám, že mu dnešní zápas trochu zvedl sebevědomí, jelikož je dost znát, že hodně ztrát, byť i velmi triviálních (kterých měl i dnes požehnaně), má na svědomí toto.

Střídající

 • 7,0

  Přišel a byl hned cítit. Gólovou hlavičku mu vyrazil gólman a připravil dobrou šanci pro Alexe. Jde hezky vidět mezi ním a Alexisem - když dostane míč jen trochu do pohybu, zastaví akci a hledá, komu přihrát či přiťuknout. Alexis s míčem utíká dopředu a snaží se buď o průnik, či kolmici. Při centrech a standardkách je ale výrazně vlivnější.

 • 6,0

  Moc toho nestihl. S míčem si rozumí a umí pěkně vybruslit z tlaku soupeře.

 • 6,0

  Až na jeden velmi nepovedený centr není moc co hodnotit.