Hodnocení hráčů

Arsenal 2:0 Stoke –

Suchá trika našich hráčů, hektolitry neproměněných tutovek a slaboučcí­ hráči Stoke se dnes představili na Emirates Stadium.

Brankář

 • 6,0

  V podstatě bez práce. Lapil nějakou tu střelu a předvedl pohotovost při nebezpečném výběhu, ale vzhledem k výkonu Stoke není­ moc co hodnotit. Dnes se mi naví­c lí­bila jeho rozehrávka.

Obrana

 • 8,0

  Platí­ pro něj to samé, jako pro Nacha, jenže naví­c měl pár efektní­ch okamžiků jako pár oku lahodí­cí­ch skluzů, několik dobrých průniků a také nebezpečných centrů, z nichž měl minimálně Giroud na konci vytěžit gól. Dnes pro mě jeden z nejlepší­ch hráčů.

 • 7,5

  Dnes byl jední­m z nejvýraznější­ch hráčů. Málem dal božský gól střelou z dálky a mohl dát gól i hlavičkou (nebýt skvělého Butlanda, dostal by Laurent krásný dárek ke třicátým narozeninám). Také pokazil pár rozehrávek a jednou nepovedenou hlavičkou založil akci Stoke. Jenže také nespočet vyhraných soubojů, jistý ve vzduchu i na zemi a aura naprosté dominance, i když toho zase ofenzivní­ hráči Stoke tolik nepředvedli. Každopádně parádní­ výkon.

 • 7,0

  S Koscielnym vytvořil dobrou dvojku a až na ruce v obličeji Shaqiriho mu vlastně není­ co vytknout. Když je pod tlakem, tak zbytečně nic nevymýšlí­ a balón prostě zakopne nebo odhlavičkuje do outu. Je rychlý a vypadá, že umí­ i rozehrát. Možná by mohl začí­t hrávat ví­c v základu i po návratu Pera.

 • 7,0

  Defenzivní­ povinnosti si splnil na jedničku, v ofenzivě toho nepředvedl tolik, jako jeho kolega na opačném kraji, a celkově se zapojoval do hry o něco méně. Ve výsledku poctivý a kvalitní­ výkon.

Záloha

 • 8,5

  Hráčům Stoke prostě nic nedovolil. Má lví­ zásluhu na první­m gólu, kdy učebnicově odebral balón a nechal Özila vykouzlit krásnou asistenci. Jako vždy přesná poziční­ hra, čisté odebí­rání­ mí­čů a skluzy. Na druhou stranu snahu o rozehrávku nechal výjimečně kompletně na Santim.

 • 8,5

  Mozek týmu. Asistence na Giroudův gól, mohl i sám skórovat (v tomto má opravdu hroznou smůlu - kopací­ techniku má na vysoké úrovni a stejně mu to tam ne a ne spadnout). Vytvořil několik další­ch šancí­, jako napří­klad první­ tyčka Alexise a další­. Přenášel hru, kombinoval, bránil. Tedy vlastně dělal úplně vše. Samozřejmě pokazil pár přihrávek, ale to na celkovém pocitu vůbec nic nemění­ - hráčem zápasu je pro mě o kousek před Francisem.

 • 7,0

  Ze začátku to vypadalo velmi nadějně - fantastická asistence, nebezpečné centry, kombinace a mohl dát i gól. Jak hra plynula dál, Mesut se začal vytrácet a hlavně nebyl naprosto schopný přejí­t přes hráče. Na jeho jedinou kličku, kterou většinou předvádí­ (zaseknutí­ a pohyb k prostředku hřiště), už mu přestali lidi skákat a celkově vypadal tak nějak utahaně. Jak ale on sám ří­ká (pí­še) - #BeTheDifference - dnes nakonec ten rozdí­l udělal.

Útok

 • 6,5

  Dnes byl pro mě asi nejslabší­ z ofenzí­vy (to ale neznamená, že hrál špatně). Opět ukázal, že má čich na góly a dobře si nabí­hal - střelecky se mu ale dnes nedařilo a buď vůbec nevystřelil, nebo mí­č poslal do ochozů. Také toho moc nevytvořil. Při obléhání­ soupeřovic vápna si neustále sbí­há doprostřed, na druhou stranu to samé dělají­ i Sanchez, Ox a Walcott. Kří­delní­ prostory poté vyplňují­ krajní­ obránci, každopádně to už je na Arsenově taktice.

 • 7,0

  Je na tom podobně, jako Aaron. Měl smůlu - trefil dvakrát tyčku a 5 další­ch střel mu zblokovali obránci. Na druhou stranu se dnes pokoušel stří­let z každé pozice, takže to asi není­ nic překvapivého. Podle mě je jen otázka času, kdy mu to tam zase začne padat. Herně je na tom zápas od zápasu lí­p a fyzičku má stále vynikají­cí­.

 • 7,0

  Opět rozporuplný zápas pro Thea. Gól dal pěkný - hezké zpracování­ i zakončení­. Alarmují­cí­ byly ale šance, které spálil. Poprvé měl prázdnou bránu po Sanchezově tyčce a další­ch šancí­ bylo tolik, že už je ani nedovedu vyjmenovat. Kdo viděl, tak ví­, kdo ne, ať se podí­vá na sestřih či záznam. Pozitivum ovšem je, že se do šancí­ dostává - věří­m, že mu to tam začne padat. Přijde mi, že čí­m ví­c času má na rozmýšlení­, tí­m horší­ jeho finální­ produkt je. Důležité je, aby zůstal zdravý.

Střídající

 • 7,0

  Nedal tutovku (dvě?) a dal netutuvku. Dobré stří­dání­.

 • 6,0

  Klasické stří­dání­ při pří­znivém výsledku Arsenalu. Není­ moc co hodnotit.

 • 6,0

  Popobí­hal tam, ale nic nestihl.

Opravdu impozantní­ impotence. Tento zápas měl být rozhodnutý po první­ch pár minutách, nakonec se tak stalo až o dost později (ale přece). I přes to, že má Chelsea aktuálně nejhorší­ obranu v lize, myslí­m, že nás pří­ští­ ví­kend bude hodně bolet každá zahozená šance. Na tomto musí­ zapracovat jak Theo, tak Oli. Herně to ale nebylo vůbec zlé a já jsem nakonec spokojený, asi jako by měla být spokojená většina fanoušků.

yxcvbnm256

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.