Hodnocení hráčů

Arsenal 2:0 Tottenh*m –

Brankář

 • 8,5

  Petr dnes předvedl asi nejlepší výkon v sezoně. Měl několik skvělých zákroků. V 1. půli dvakrát vychytal obávaného Kanea. To nejlepší si ale schoval až na 81. minutu kdy fantasticky vytáhl hlavičku Diera. Odměnou za jeho výkon mu bylo čisté konto.

Obrana

 • 9,0

  Fantastický zápas jak od našeho kapitána, tak od celé obrany. V zápase udělal snad jedinou chybu, a to ve 4. minutě, kdy špatně nahrál rozeběhlému Bellerínovi. Od té doby byl jako skála. Vyhrával osobní souboje, dobře rozehrával, čistě odebíral míče. Skvělý výkon.

 • 9,0

  Shkhodran předvedl stejně jako jeho kolega fantastický výkon. Ten navíc okořenil vítězným gólem, který byl sice z těsného ofsajdu, nicméně hlavička to byla perfektní. Několikrát skvěle zblokoval nebezpečně vzhlížející střely a uchránil tak naší bránu před nebezpečím. Rozhodování o titulu MOTM dnes bylo opravdu nesmírně těžké, bylo zde několik adeptů, kromě Mustafiho ještě Čech,Koscielny,Mesut a Alexis. Nakonec jsem se však rozhodl právě pro Mustafiho, jelikož jeho gól byl vítězný a navíc byl předtím dlouhou dobu mimo hru. Návrat mu však vyšel skvěle.

 • 8,0

  Z naší obranné trojice byl asi nejméně nápadný, o to víc ale důsledný. Kolašinac často podporoval ofenzivu a tak se Monreal pohyboval více u postranní čáry než Koscielny a Mustafi. Většinu akcí však zastavil, nebo alespoň zbrzdil a dodal tak čas ostatním hráčům na vrácení se do defenzivy. Spolehlivý výkon.

Záloha

 • 8,0

  Héctor dnes velmi podporoval ofenzivu. V 19. minutě ho dělily decimetry od asistence, když poslal do malého pokutového území střílený centr, na který však Lacazette těsně nedosáhl. Ve 2. poločase uhasil 2 nebezpečné brejky hostí. Sám se mohl ke konci trefit, ale jeho střela byla zblokována.

 • 6,5

  V 1. poločase narýsoval krásnou průnikovku na Bellerína, gólemvšak tato akce neskončila. Byla na něm vidět velká snaha, ale občas to bylo spíše kontraproduktivní. Ve 2. poločase zapříčinil svým podklouznutím velkou šanci Spurs, tu však naštěstí hosté nevyužili. Byl velmi aktivní, ale dnes to byl zřejmě náš nejslabší článek.

 • 6,5

  Granit dnes nebyl tolik na míči jako obvykle. Ani jeho úspěšnost přihrávek nebyla na jeho poměry nijak oslňující (76%). To všechno však vynahradil velice disciplinovaným výkonem směrem dozadu. Poté co ve 32. minutě obdržel žlutou jsem se trošku obával aby nepřišla druhá, ale Granit to zvládl a dokázal nefaulovat.

 • 8,0

  V určitých chvílích to vypadalo, jakoby hrál na stejné úrovni s Alexisem. Vyhrál několik vzdušných soubojů a dokázal si poradit i na zemi. Častokrát kombinoval s Alexisem a vyslal do pokutového území několik centrů. Dobrý výkon.

Útok

 • 9,0

  Mesut dnes potvrdil, že umí zahrát i v těch nejtěžších zápasech. Připsal si gólovou asistenci a vytvořil jeětě další vyložené šance mimo jiné pro Alexise a Bellerina. Neustále tvořil, nabízel se, ba co víc dokonce i pomáhal defenzivě, což byl atribut, za který byl několikrát kritizován. Dnes podal excelentní výkon a ne nadarmo mu byl udělen titul MOTM ( v mém hodnocení však tento pomyslný boj těsně prohrál :) ).

 • 9,0

  Alexis byl opět fantastický. Připsal si svůj první gól na ES v této sezoně. Nemuselo však zůstat jen u jednoho, zejména na konci utkání, kdy už byla obrana Slepic znařčně otevřená se pustil do několika úniků. Dvakrát ho však skvěle vychytal Lloris. UIž předtím však byl, jak je ho zyvkem, aktivní a kreativní. Nebál se hrát ani pod tlakem hostujících hráčů. Na Alexise se opravdu krásně kouká.

 • 8,5

  Alex se dnes netrefil, to ho však nemusí mrzet, protože se přece jen na jedné brance podílel. Ve 42. minutě našel Alexise a ten už vědel co s míčem. Mimo to se Lacazette dostal do 2 šancí. V 1. šanci vypálil nad a ve 2. ho dělily centimetry od lehkého šťouchnutí do balonu a tím pádem nasměrolvání ho do Llorisovy branky. Skvěle kombinoval zejména s Mesutem a Alexisem. Jeho 1. severolondýnské derby dopadlo skvěle.

Střídající

 • 0,0

  Coq přišel na hřiště v 73. minutě místo Lacazetta aby vystužil střed hřiště. Svůj úkol spnil a pomohl tak Arsenalui ke 3 bodům.

 • -

  Přišel na hřiště na zhruba 10 minut a stihl 2 střely. Ani jedna se však neujala.

Arsenal dnes v bitvě o severní Londýn zvítězil. To je hlavní a nejdůležitější zpráva. Téměř všichni borci v červených dresech odehráli skvělé utkání. Již od začátku bylo vidět, že si za vítězstvím jdeme víc než soupeř. Soudě dle komentátora NBC a ruchových mikrofonů panovala na ES neskutečná atmosféra a hráče jakoby to nabudilo o to víc. Není nic lepšího než výhra v derby nad odvěkým rivalem, ale již za týden cestujeme na půdu Burnley, které má letos mimořádnou formu a je za námi jen o skóre. Právě v tomto zápase musíme potrdit 3 body z derby jinak vyjdou v niveč. Věřím, že to zvládneme.

#COYG

#LondonIsRed

podzim4

Komentáře

 1. Radek (karma: 3100) #1

  Za výhru jsem šťastný. Všechno parádní. Hlavně jsme nedali soupeři šanci se nadechnout k náporu. Vyhráli jsme 11 ligových zápasů doma v řadě, to není zase špatné.
  Sousedi akorát nebudou po dnešku spokojení s mým výkonem, ale naštěstí tu bývám jen jednou za čtrnáct dní, tak občas to přežijou 😀

 2. Japanas (karma: 3713) #1

  Díky za hodnocení. Přidal bych Aaronovi, první poločas hrál podle mě výtečně, potom trošku odcházel, ale i tak. Jinak se mi hodnocení líbilo.
  Co se týká Motm, to je komfortní situace, když se dá vybírat z výtečného výkonu minimálně 4-5 hráčů a ostatní byli jen o fous za nimi…..
  Loni i letos jsem často kritický k AW (protože loňské „vedení“ týmu ve mně asi definitivně zlomilo schopnost ho vnímat jako muže na svém místě), ale dnes musím napsat, že sestava, připravenost hráčů, namotivování týmu, střídání….prostě vše bylo tak, jak má být. Dnes to byl snad první zápas, kde mi nechyběl Santi, protože ostatní ho dokázali společně zastoupit.
  Spolehlivý golman, který podrží ostatní, skvělá obrana, záloha, která se konečně nenechala přehrávat a super spolupráce top hráčů v ofenzívě…..to vše dohromady vyústilo ve výkon týmu, který se může měřit s kýmkoliv.
  Tak proč, jak jsem psal už po utkání….proč jsme se tohoto výkonu dočkali po čtvrtině soutěže ?
  Proč jsou mezitím šiťáci v mlze před námi ?
  Proč musíme mít obavy už z dalšího utkání s Burnley ?
  Proč takové zápasy nejsou naše norma…nebo aspoň zásadní většina z nich ?
  Proč jsme kdysi neprohráli ani jednou za sezónu a teď už 4x z prvních 12 zápasů a to nehrajeme LM ?
  Proč už z tolika zápasů bolely oči ?
  Dnes mám obrovskou radost, klobouk dolů, ale…..

  • Oggy (karma: 367) #1

   Tak ono není žádným tajemstvím, že Aaron tady není zrovna nejoblíbenější hráč. Ono se to pak odráží i na tom hodnocení -> furt podceňovaný. Jen pro zajímavost dávám přehled hodnocení pěti anglických plátků:
   Independent Daily Mail Mirror Daily star Express AVG
   Cech 7 6,5 7 8 6 6,9
   Kosc 7 7,5 8 8 7 7,5
   Must 8 9,0 8 8 8 8,2
   Monr 6 7,5 7 7 7 6,9
   Bell 7 8,0 8 7 6 7,2
   Rams 7 7,5 8 7 8 7,5
   Xhak 6 7,0 8 7 7 7
   Kola 7 7,0 7 7 6 6,8
   Ozil 9 8,0 7 8 9 8,2
   Sanc 8 7,5 8 8 8 7,9
   Laca 8 7,0 7 7 6 7
   Skoro ve všech má Aaron vyšší známku než Xhaka. V průměru to pak byl 4tý nejlépe hodnocený hráč…

 3. Boby (karma: 860) #1

  Som rád za výsledok a výkon, ktorý k nemu viedol,som rád za atmosféru na Emirates,a aj na týchto stránkach,som rád,že som sa konečne trafil predikciou do diania a výsledku zápasu ;o)…a preto nemôžem súhlasiť s hodnotením dvoch hráčov, ktorí zostali v tieni iných skvelých výkonov,no napriek tomu si zaslúžia rovnaké ocenenie…pod Injury som písal,že bude dôležité zastaviť ich wingbackov,a to sa aj stalo,Sead s Hectorom priam odrovnali Trippiera s Daviesom,klobúk dole,skvelý ťah zrušiť podporu ich ofenzíve…takže zostával stred poľa,a tu sme vyhrali na plnej čiare,ak si pamätáte,tak počas druhého polčasu sa objavili tabuľky s nabehanými kilometrami…Spurs-Eriksen,Alli,Kane…AFC-Ramsey,Xhaka,Özil…a to bol ten rozdiel, ktorý nám ukázal,že napriek väčšiemu držaniu lopty a počtu prihrávok súpera,náš stred makal viac ako ich,ovládol dianie na placi v strede poľa,kdežto súper si musel v útoku výrazne zbiehať po lopty, pretože ich záloha na našu nestíhala… napriek drobným chybám /Aaronovým pošmiknutiam,Granitovým núteným faulom/,odohrali skvelý zápas proti súperovi, ktorý rozobral Real,a zaslúžia si u mňa podobnú známku,ako wingbaci ;o)…
  To čo predviedla dnes obrana,bolo famózne,všetci sa predbiehali vo výborných zákrokoch,a vlastne celý tím hral bojovne,dravo,s chuťou,s agresívnym prejavom s loptou aj bez nej…za mňa MoTM tak isto Musti,dal rozhodujúci gól,a zároveň skvelým sklzom jednému asi v našej sieti zabránil…
  Áno,pochválim aj vynikajúcu Arsénovu prípravu na zápas,aj jej produkciu na placi,ale… napriek výhre,neopomeniem striedania…Coq mal znížiť riziko možnosti vylúčeného hráča,takže Xhaka out,a za Mesuta mal o trošku skôr ísť na plac Jack,aby to ešte emočne povýšil,a zároveň znovu herne a osobnostne získal pocity dôležitej súčasti tímu v tých najvážnejších zápasoch…
  Sám som zvedavý,aký budem tvrdohlavý v jeho rokoch ;o)…ale dnes som happy,tak dúfam,že aj vy všetci ;o)…

 4. orek (karma: 14839) #1

  Jak jinak Aaron podhodnocenej..Když už píšeš hodnocení co třeba napsat k aaronovi moment který předcházel k prvnímu golu?Nádhérnej dlouhej balon na Alexise který pak byl faulován..A určitě si nezaslouží nějakou stupidní 6,5 a to ani nejsem nějak jeho zastáncem..Jen je trapný kolik lidí je zaujatých proti němu když přitom tuhle sezonu nehraje špatně..

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.