Hodnocení hráčů

Arsenal 2:0 West Brom

Brankář

 • 6,0

  Měl minimum práce stejně jako v zápase s Palace. Nicméně West Brom měl k dispozici několik rohů a standardek a exekutory zvolili velmi dobře, prudké míče točící se k bráně nám dělaly velké problémy a o Čechovi je známo, že se mu pro míče nechodí úplně nejlíp, což se dnes potvrdilo a občas z toho byly závary a jedna velká hrubka, kdy byl od míče vzdálen metr, přestože vzduchem boxoval. Za nic moc jiného než nejistotu při rozích se hodnotit nedá.

Obrana

 • 7,5

  Velmi dobrý v každé činnosti kromě střelby, která mu lítala do tribun. V kombinaci používal jednoduchých narážeček, ale jeho výpady dopředu měly smysl a obvykle je dokázal vyřešit kvalitně. Dobře spolupracovali s Alexisem a vzniklo z toho pár hezkých kombinací. Vzadu víceméně neměl problém, co měl udělat, udělal i tam.

 • 6,5

  Úplné minimum práce pro oba stopery. Per párkrát předskočil, párkrát hlavičkoval, párkrát přihrál na 5 metrů. Nic víc tam pro něj dnes nebylo.

 • 6,5

  Občas vyvezl míč nebo se po standardce dostal do neobvyklé pozice u lajny, je technicky zdatný, tak neztratil míč. Občas se proti němu pískly podivné fauly, ale stejně jako kolega prakticky bez práce.

 • 6,5

  Chtěl jsem mu dát sedmičku, protože stejně jako Bellerin relativně dobře fungoval na straně dopředu i dozadu, ale nakonec mi nepřišel tak výrazný, aby dostal byť jen o půl bodu víc než unudění stopeři. Odehrál si svoje, Sessegnona k ničemu nepustil, dopředu měl více prostoru v momentu, kdy se Iwobi stáhl do středu, ale míče si ho víceméně nenacházely až na jednu situaci, kdy předložil míč před bránu Ozilovi.

Záloha

 • Mohamed Elneny

  7,0

  Uvidíme, jestli dvojice Ramsey - Elneny Wenger využije i v dalších, především venkovních zápasech, nebo to byla bossova taktika k větší dominanci na míči ve středu hřiště. Dle dneška to ale vypadá, že s Elnenym se nikdy nepočítá jako s klasickým posledním záložníkem, protože pomyslné DMko dneska víceméně plnil Ramsey, resp. nikdo, hráči se v defenzivní práci doplňovali. Elneny se neustále nabízel na mnoha místech, nekazil, byl klidný pod tlakem. Prakticky tak jako v ostatních zápasech, nenadchnul, nezklamal, tichá klidná dobrá práce.

 • 7,0

  Když si to vezmeme obecně, tak i jeho dnešní standard a výjimečně řešení situací je o level výš než většiny fotbalistů na světě. Ale přišlo mi to od něj takové nemastné v jeho hlavní činnosti - ve vytváření klíčových přihrávek. Moc mu nevycházely, speciálně v první půli jich na můj vkus zkazil hrozně moc. Na druhou stranu byl často v zakončení, která mu tam mohla padnout. Ve druhé půli se mu dle mě dařilo více, i celý tým byl daleko dominantnější, variabilnější vepředu a prostoru pro kolmice přibývalo.

 • 7,0

  Většinu času byl on tím defenzivním štítem a v této činnosti si vedl skutečně dobře, předvedl několik velmi dobrých defenzivních zákroků, dobře kombinoval s ostatními, především za defenzivní činnost ho chválím hodně, dopředu nemám moc co, občas mu něco vyšlo, občas fatálně zkazil, story of his career.

Útok

 • 8,5

  MAN OF THE MATCH

  Samozřejmě jasný MOTM. První půlka byla od něj výborná, dával odvážné přihrávky, které mu vycházely, vstřelil výborný první gól. Působil živě i ve druhé půli, dobře spolupracoval se zbytkem týmu, tady není o čem.

 • 6,0

  ávrat do základu a víceméně bída kvůli vícero důvodům. První půle byla špatná, Giroud byl bez střely, bez souhry, vlastně prakticky bez míčů. Ve druhé půli už se dostával do zakončení, občas někomu přiklepl, občas někomu narazil, byl daleko víc ve hře a pomohl, ale stále to samé, na gól potřebuje mnoho. Dlouho nehrál, takže co si beru z dřívějších vyjádření, že má kolísavé sebevědomí, tak je teď nejspíš bez sebevědomí. Na určité typy soupeřů je dobrý Giroud, na určité Welbeck, dle toho je potřeba se orientovat. Samozřejmě vše může změnit léto a nákup komplexního silného, dominantního, výbušného, gólového útočníka.

 • 6,5

  Wenger ho podržel a Iwobi byl opět v základu. Pokud to vezmu z obecného hlediska, tak Iwobi opravdu má ve své hře něco, co může být do budoucna super. I dnes ukázal, že je silný, technicky vybavený a dobře vede míč, i dnes vypadal sebevědomě a je na správné cestě. Ale dnešní výkon vnímám jako průměrnější, hodně chodil do soupeřových hráčů, dával míč pozdě od nohy, rozhodoval se povětšinou špatně. Na druhou stranu dal několik slibných, adekvátně rychlých pasů, místy přesně přenesl hru, domnívám se, že s tímhle stylem hry má budoucnost.

Střídající

 • -

  nehodnocen

Střídající hráči
Prakticky nemá cenu hodnotit, Campbell za tu chvilku ukázal své zbraně a jistou porci kvalit, ale to ho na hřiště beztak nedostane.

Dnešek nemá moc cenu jako celek hodnotit, ve druhé půli jsme mohli přidat mnohem mnohem více, ale nebýt rychlého gólu, třeba by to bylo trápení, takže tři body je na konci to hlavní, co se počítá. Jsem zvědav, s čím se vytasíme o víkendu na Sunderlandu v záloze a útoku. Myslím, že stopera si vyhrál Mertesacker, útok, pokud ho něco nelimituje, Welbeck, a doufám, že nepostavíme kombo Coq - Ramsey, ale něco mi říká, že to tak bude, což mi přijde jako suverénně nejhorší složení, které zkrátka nefunguje. Elneny - Ramsey může fungovat, Coquelin - Elneny může fungovat, to třetí dle mě ne, zahráli jsme s tím zimní období a výsledky nebyly, hra nebyla, tito dva dopředu nemají drive. Snad se mýlím, uvidíme, s čím se boss vytasí, důležité je nasbírat plný počet bodů před výletem na Etihad.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.