Hodnocení hráčů

Arsenal 2:1 Everton –

Brankář

 • 7,0

  V průběhu zápasu měl nějaké zmatky, ale za gól nemohl. Následně pochytal pár průměrných střel a na konci skvěle zabránil gólovku od Deulofea. Měl také štěstí, že Lukaku trefil břevno, jelikož zůstal stát.

Obrana

 • 6,5

  Opět se nevyvaroval situacím, kdy zůstal vepředu a byla za ním díra. Až na pár drobností ale své defenzivní úkoly zvládl dobře a na konci předvedl další z jeho skvělých průniků.

 • 7,0

  Bohužel šel gól přes jeho nohu, s tím ale moc nadělat nemohl. Je dobrý v rozehrávce a má přehled na hřišti, spolu s Laurentem a Olivierem byl hrozbou při standardkách. Co bych jemu a Laurentovi vytkl byla situace, kdy byla Lukakuovi darována tutovka na zlatém podnose, tady celá obrana dost zaspala. Na konci jako poslední hráč odzbrojil Lukakua a jeho následná reakce jen potvrdila důležitost tohoto zákroku.

 • 7,5

  Vyrovnaný výkon s Gabrielem okořeněný vítězným gólem. Jak jsem již zmínil, nechal Lukakua zdarma hlavičkovat, to ale byla celá obrana rozebraná.

 • 7,0

  Byl o něco jistější než Hector. Měl proti sobě Deulofea a to není jednoduchý soupeř k bránění. Poradil si s tím nakonec docela dobře - až na jeden špatný odkop/rozehrávku, kdy poslal Everton do šance. Je také hezky vidět, jak se postupně sehrávají s Alexisem, a už si dost dobře rozumí.

Záloha

 • 7,0

  Jak se Santi posouvá čím dál hloub a hloub, Francis trochu vystrkuje ofenzivní růžky a víc se zapojuje do kombinací vepředu. Zase vytáhl několik jeho skvělých skluzů, bohužel po brzké žluté kartě si byl vědom toho, že musí být opatrnější a také tomu přizpůsobil svou hru. Hrál více na jistotu a tím trochu otevřel dvířka ve středu pole, možná i proto to na konci bylo dost o nervy.

 • 7,5

  Jak jsem již zmínil, Santi se stahuje čím dál více dozadu a v hodně situacích je teď ještě hlouběji než Francis. Brání velmi poctivě, bohužel na tuto roli je občas jeho hra stále dost riskantní a občas ztratí důležitý míč. Ukázal ale, že nejen Francis umí oku lahodící skluzy. Co se týče tvorby hry, dnes to přenechal více Mesutovi, každopádně si připsal asistenci a také hezky vystihl Mesutův náběh, který nakonec zlikvidoval Howard.

 • 8,0

  Skvělý výkon, Mesut je opravdu ve formě. Asistence Giroudovi byla klinicky přesná a i dále tvořil šance. Makal a byl i u důležitých defenzivních momentů. Líbilo se mi, jak vyřešil situaci ke konci zápasu, kdy nastřelil tyč - ještě před nějakou dobou by raději hledal i třeba hůř postaveného spoluhráče, dnes vyslal ránu a skoro to vyšlo. I na začátku mohl skórovat, tváří v tvář Howardovi na začátku ovšem neuspěl a navíc se stejně nakonec odpískal faul. Celým zápasem ho zdobily přesné přihrávky v útočné třetině. Mimochodem aktuálně má nejlepší počet zápasů, které potřebuje k asistenci v historii Premier League - 2,71.

Útok

 • 6,0

  Jeho výkon byl rozdělen poločasy. V prvním se mu nedařilo vůbec nic, ztrácel a nepřesně přihrával. Také po jeho ztrátě padl gól. Když už nic, tak se alespoň snažil a i jeho defenzivní hra se postupem času zlepšuje. V druhém poločase se dost zvedl. Jeho centr jen těsně nestihl klouzající Giroud a v rychlém brejku jeho balón těsně nestihl Alexis zpracovat. Teď bude mít hodně prostoru ukázat, že má na základ.

 • 8,0

  Dnes pro mě muž zápasu. Od začátku byl neskutečně dominantní ve všem, co udělal - vyhrává až neuvěřitelné množství soubojů jak na zemi, tak ve vzduchu, a přesně sklepává míče na spoluhráče. Přesně přihrává a kombinuje, snaží se i bránit hluboko v poli. Gólovou hlavičku vyřešil skvěle a mohl přidat i další - Ze začátku hlavou, následně half-volley z vápna a nakonec nastřelil břevno. S Theem se výborně doplňují a tvoří tím velmi variabilní útok - Olivierovo sklepávání versus Theovy vražedné náběhy. Arséne má svých rukách velmi silnou zbraň a my můžeme jen doufat, že ji bude využívat jak nejlépe to půjde.

 • 6,5

  Měl šance skórovat, ale dnes mu nebylo přáno. Ze začátku se mu dařilo a předváděl krásný smysl pro kombinaci - patičky a narážečky mu vycházely. Postupem času se trochu vytrácel a nebyl na hřišti cítit tolik, jako obvykle. Málem si připsal asistenci při centru na Flaminiho.

Střídající

 • -

  Přišel na podhrot a zase chtěl všechny překvapit nějakými těmi góly. První měl celkem slušnou střelu, která nakonec skončila mimo, poté neproměnil gólovku a Alexisův centr poslal hlavou přesne na Howarda.

 • -

  Klasické defenzivní střídání, kvůli němu šel Barry o půl minuty dříve do sprchy.

Trochu jsem se bál, že po Bayernu hráči Everton trochu podcení, nakonec jsem se naštěstí mýlil. Do gólu Evertonu to byl v podstatě hodně jednostranný zápas, poté se ale modří více vysunuli a šancí bylo pro oba týmy na rozdávání. Na konci to byly pořádné nervy, jelikož bylo na hráčích vidět, že už toho mají plné štulpny. Taková vítězství jsou ale moc důležitá a je nezbytné nepodlehnout tlaku a udržet výsledek. To se povedlo a já jsem dnes tedy velmi spokojený. Everton nejsou žádní Bavoři, které vyklepnem o dva góly. Snad zůstanem na vrcholu tabulky až do konce ligy.

yxcvbnm256

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.