Hodnocení hráčů

Arsenal 2:1 Manchester City –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnes nás čekal souboj, který by v případě neúspěchu ještě více zpackal tuto zpackanou sezónu. Hráčům se však podařilo v prodloužení vstřelit postupový gól a my se můžeme těšit na finálový zápas s Chelsea.

Brankář

 • 6,0

  Ačkoliv měl Manchester City míč často na kopačkách, a to zejména v poločase prvním, Petr nějaké obrovské kvantum práce neměl. Připsal si pár solidních zákroků, jeden super zákrok, kterým vytáhl Tourého střelu na tyč. Dále pouze sledoval nepřesná zakončení našeho dnešního soupeře. Nutno podotknout, že se mu dnes velmi dobře podařilo postavit si tyče. Výkopy dle mého dnes docela v pořádku.

Obrana

 • 7,0

  Troufám si tvrdit, že v dosavadní kariéře tohoto mladíka se jednalo o největší zápas. Rob zvládal defenzivní činnost s velikým přehledem, nezmatkoval, zapojoval se do rozehrávky, nedělal chyby. V 96. minutě mohl po rohovém kopu hlavou posunout skóre na naší stranu. Celkově za mě velmi dobrý, vyspělý výkon. Arséne ukázal, že koupil hráče, který může v budoucnu hodně nabídnout a nemusí stát 50 mega.

 • 7,0

  Skvělý výkon. Laurent se s tím dnes opravdu nepáral, dal několikrát pořádně pocítit útočícím hráčům, kdo je na hřišti pánem. Hrál tvrdě, nikoliv zákeřně, byl velmi důrazný, nekompromisní. Několikrát skvěle předskočil soupeře, pokusil se o dlouhý pas. I k jeho výkonu dnes nemám žádnou výtku, vždyť i přes velmi výraznou převahu v prvním poločase nepustili s kolegy City téměř do ničeho.

 • 7,0

  Další pán na holení, kterému se dnes zápas velmi povedl. Zahříval se trochu pomaleji než jeho kolegové, při šanci Silvy chyběl na svém místě a na Oxe zůstali dva hlavičkující hráči. V průběhu zápasu se zlepšoval a v druhém poločase už byl velmi pevným stavebním kamenem naší obrané řady. Předvedl pár lahůdkových skluzů, vyhrával hlavičkové souboje, předskakoval hráče. I on byl dostatečně důrazný a agresivní. Dobrý výkon.

Záloha

 • 5,5

  Přes krásný a důležitý gól mě nepřesvědčil, že je adekvátním hráčem v současném herním rozestavení na pozici levého křídla. Nutno podotknout, že Arséne v současnosti moc velký výběr nemá. Jeho defenzivní činnost podle mě dnes tak půl na půl. Dokázal zabránit několika centrům, přesto třeba takový Navas přes něj několikrát přešel. Nepochopitelně zaspal při gólu Aguera, nedokážu si vysvětlit, jak může hráč od půlky postupovat s takovým náskokem sám na bránu. V ofenzivní činnosti mi přijdou jeho centry často málo přesné a prudké. V situaci, kdy se do vápna vydá i Kos a máme v náběhu 3 hráče musí minimálně jednoho trefit. Svoje renomé si napravil pěkným gólem.

 • 6,5

  Granit se dnes postupně rozehrál do velké pohody. Nechyběla mu odvaha při kombinaci nebo při vyvážení míče. V úvodu měl několik ztrát, které se však v dalším průběhu zápasu již neopakovali. Co nám nefungovalo, což jde částečně na jeho vrub, byla rozehrávka v prvním poločase. Vlastně jsme byli schopní míč jen nějak odkopnout a doufat, že to tam Olie urve. Ve druhém poločase a v prodloužení jsem byl s jeho výkonem spokojený, dokonce několikrát i zapressoval. Velké plus je, že dnes udržel nervy a ze všech strkanic, soubojů odešel bez žluté karty.

 • 4,0

  Za mě zklamání celého zápasu. Vůbec nepobírám smysl, funkci, úkoly, s kterými se Aaron pohybuje na hřišti. Jak píšu u Granita, rozehrávka v prvním poločase neexistovala, v druhé se do ní Aaron příliš nezapojil. Pohybuje se jako šedá myš po hřišti, ale jeho přínos je nulový, a to zejména v ofenzívě. Vrcholem je absurdní ztráta před gólem Aguera, či další v prodloužení. Při pokusu o press ze strany Granita se zapomene vepředu a otevře tak celý střed hřiště pro nabíhajícího Tourého, kterého pak marně stíhá. Prostě celkově my přijde jeho současný přínos pro hru naprosto nulový, nevytvoří šanci, nevystřelí, rozehrává nejčastěji do stran nebo dozadu. V defenzívě slabý, v soubojích podle mě taky dosti nedůrazný. Prostě za mě nejhorší výkon na hřišti, budu rád, když v komentářích vyjmenujete pozitiva jeho dnešního výkonu, já bohužel žádná neviděl.

 • 7,5

  MAN OF THE MATCH

  Jediný hráč, který se dokázal alespoň částečně prosadit v prvním poločase. Jeho tah na branku je skvělý a kromě Alexise mu v tomto směru absolutně nikdo v našem týmu nemůže v současnosti konkurovat. Posílal hezké centry, věřil si v 1 na 1. V úvodu druhého poločasu dvakrát skvěle zamotal hlavy soupeři, poté vystřihl nádherný gólový centr. K tomu přidal i velmi slušnou defenzivní činnost. Brejky vedené z jeho kopaček již nekončí neúspěchem, ale jsou velice nebezpečné. Dle mého nejlepším hráčem na hřišti, jeho forma a z ní plynoucí herní pohoda, přímočarost, dribling, atd, jsou elementy, které mě na něm momentálně velmi baví. MOTM.

Útok

 • 7,0

  Svojí gestikulací dokázal dnes několikrát přinutit spoluhráče, aby se s ním zapojili do pressingu. Jednou ukázal, že mu rozhodně není proti chuti ani pořádný skluz, což pocítil Fernandinho. V ofenzívě dnes né tak viditelný jako obvykle, evidentně na něj byl Pep dost nachystáný. Přesto si s míčem rozuměl, přenášel hru, kombinoval a nakonec si připsal postupový gól. Z opakovaného záběru jde vidět neskutečná šikovnost a rychlost při zakončení. Za mě odmakaný poctivý výkon, chtěl vyhrát a udělal pro to maximum.

 • 5,5

  Olie se dnes příliš do hry nedostával, jednou se připomněl slabší hlavičkou. Párkrát se zapojil do kombinace a po zbytek zápasu sváděl hlavičkové souboje především s Kompanym. Nutno podotknout, že dnes neměl příliš vysokou úspěšnost, a proto se na nás v prvním poločase valil jeden útok za druhým. Chápu však, že to měl mnohokrát obrovsky těžké. Vystřídán byl velice správně, rychlejší Welbeck v závěru na City platil.

 • 6,0

  Mesut toho dnes odběhal dost, nebyla to z jeho strany žádná dirigentská extáze, ale snaha upřít nejde. V prvním poločase byl bez šance, kdykoliv měl míč sesypal se na něj roj světle modrých sršňů. V druhém poločase a v prodloužení se již více dostával do hry, ovšem nevycházeli mu jeho myšlenky. Nechválím ho za jeho slaboučký tah na bránu, kdy v jasných situacích, které volají po střele vymýšlí zasekávačky a přihrávky. Jeho centry ze standartních situací byly nebezpečné. I Mesut dnes vykazoval dle mého zlepšení v jeho výkonnosti.

Střídající

 • 5,0

  Přišel a pořádně větral obranu City. Bohužel svoje situace neřešil úplně nejšťastněji. V jednom případě mohl nahrát v jasné pozici Alexisovi, ve druhém to samé. Ocitl se i v několika šancích a tady je důvod, proč má tak nízkou známku. Za mě musí v těchto situacích prostě alespoň jednou skórovat. V závěru hezky vyvezl míč, ale skončil na posledním bránícím hráči. Byl rozhodně platným hráčem.

 • -

  Přišel, ukázal divočinu na hlavě. Při jednom z prvních kontaktů špatně zpracoval míč a následně fauloval v nebezpečné pozici. Jednou hezky zkusil individuální průnik. Víc toho nestihl.

 • -

  Přišel na posledních pár minut udržet výsledek. Běhal od souboji k souboji a pomohl ubránit postup.