Hodnocení hráčů

Arsenal 2:1 Southampton –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

po dlouhé době usedám k počítači, abych se mohl podívat a své oblíbence a zároveň napsat několik řádků o jejich výkonech.

 

Brankář

 • 5,0

  Dnes prakticky bez práce. Jediným výraznějším okamžikem bylo jeho nešťastné spadnutí na míč a následný gól v naší síti. Pár pozdravů z dálky bezpečně ukryl do svých rukavic. Venku z branky byl vždy včas, občas vypomohl s rozehrávkou.

Obrana

 • 6,0

  Bezproblémový výkon našeho obránce. Směrem vzad neměl příliš mnoho práce, náznaky soupeře dokázal s přehledem likvidovat. V útočné fázi se předvedl několika centry a jednou krásnou přízemní střelou. V určitých pasážích hry dokázal skvěle využít svoji rychlost při vyvezení míče nebo založení útoku.

 • 7,0

  MAN OF THE MATCH

  Myslím, že se na Emirates Stadium uvedl fantasticky. V úvodu zpackal dvakrát rozehrávku a dvakrát zaváhal při vzdušném souboji, přesto jeho první zápas považuji za více než vydařený. Bezproblémově zapadl do našeho týmu, dokázal si vyhovět se všemi spoluhráči. Vyhrával osobní souboje, obratně předskakoval protihráče, pomáhal s rozehrávkou. V jednom okamžiku se dokonce po vybojovaném míči ocitnul na pozici pravého křídla a odcentroval. Byl nebezpečný v šestnáctce soupeře, dominantní v té naší. Drobné chybky do příště eliminuje a z naší obrany bude neprostupná zeď. Za mě dnes velmi těsně MOTM.

 • 7,0

  V defenzivní činnosti sem ho dnes snad vůbec nepostřehl. Možná už z něj má soupeř takový respekt, že se k němu ani nepřiblíží. Spolu s Mustafim působili velice pevně a až na drobné zaváhání eliminovali vše, o co se soupeř pokusil. Jeho překrásný gól nás nastartoval a vysvobodil z do té doby trvající herní bídy.

 • 6,0

  V defenzivní činnosti stejně jako jeho kolega prakticky bez práce. Jeho nejnáročnější činností bylo zdvojování nebo ztrojování pronikajících hráčů Southamptonu. V útočné fázi se pokusil o několik centru a dvakrát se ocitnul ve velice nadějné situaci. Myslím, že přinejmenším z té druhé mohl vytěžit o trochu více. Přesto jeho výkon hodnotím pozitivně.

Záloha

 • 7,0

  V úvodu mu chvíli trvalo než si společně s Francisem sedli. Ve středu pole vznikaly dle mého opravdu velké díry. V průběhu zápasu se rozehrál do velké pohody a opět na něj byla radost koukat. Skvěle si vyhoví se spoluhráči, zejména s Mesutem. Posílal nepříjemné centry ať už od rohového praporku nebo přímo ze hry. Dalším fantastickým okamžikem byl jeho návrat a zabránění velké šance. V závěru ho bylo plné hřiště, kdy nejprve zpackal velkou šanci, o několik okamžiků krásně našel Girouda a vrcholem byla proměněná penalta. Jediným horším okamžikem byly pasáže hry, kdy se Santi najednou úplně vytratil.

 • 6,5

  Stejně jako Santi i on se do zápasu dostával spíše pozvolna a v úvodu střed hřiště opravdu dost hořel. Do pohody se nedostal i několika zkaženými přihrávkami. Od gólu Kose to však byl jiný hráč, ten známý Francis velice tvrdý na míči a agresivní bez něj. Zastavoval protiútoky, skákal hráčům pod nohy a navíc dokázal i kreativně kombinovat. Dobrý výkon.

 • 6,5

  Působil na mě až nezvykle bojovným dojmem. Poctivě bránil a opět vymýšlel nádherné přihrávky. Jeho minimetrové přenášení hry je pastva pro oči, stejně jako jeho dlouhé přízemní přihrávky. Posílal spoluhráče do zajímavých situací, zejména přihrávka na Peréze byla parádní. Dnes ho akorát trochu zlobilo zpracování míče, kdy zpackal několik slibně se rozvíjejících situací.

Útok

 • 6,0

  Thea jsem velice dlouhou dobu neviděl hrát a byl jsem mile překvapen. Přes léto si musel uvědomit, že jen tak bez ničeho to opravdu nepůjde. Je mnohem agresivnější, jeví větší zájem o hru. Dokonce se velice často dostává k zakončení hlavou. Předpokládám, že signál při rohu je nacvičený. Několikrát pěkně zakombinoval, bohužel se nedostal k nějakému lepšímu zakončení. Rozhodně ale hodnotím jeho výkon pozitivně. Pokud se chytne střelecky budu za to jen a jen rád.

 • 4,5

  Ochutnal ten velký rozdíl mezi tvrdostí anglické a španělské ligy. Nedostával se příliš k míči a když už ano, byl většinou přetlačen Fontem a spol. Snažil se, ale nepřinesl našemu týmu v tomto zápase nic extra. Za zmínku stojí jeden povedený centr, kdy se po rohovém kopu ocitl na kraji hřiště. Věřím, že se bude zlepšovat a brzy ukáže naplno svůj fotbalový um.

 • 6,0

  I na Oxovi jde cítit, že se v přípravě rozhodně neflákal. Uvědomuje si, kolik konkurence na tomto postu je a opravdu maká. Líbí se mi, že jako jeden z mála hráčů našeho týmu se nebojí zkusit situaci 1 na 1. Často mu to díky jeho schopnostem vychází. Co mu dnes nevycházelo ,byly centry, které často lítali opravdu opravdu daleko od hlav spoluhráčů. Dle mého ale povedený výkon.

Střídající

 • 6,5

  Za pár minut na hřišti ukázal přesně to, co po něm trenér chtěl. Důraz ve vápně. Dostal se k jedné hlavičce, ale hlavně vybojoval penaltu, kdy se tlačil přes Fonteho. Jestli byla nebo ne si netroufám moc spekulovat. Za mě spíše ano, ovšem takových soubojů bývá ve vápně nepísknutých mraky. Předpokládám, že ho AW dnes šetřil na úterní zápas, proto se nemůžu dočkat, co nám předvede proti PSG.

 • 6,5

  Rozvířil vody na kraji hřiště, působil nebezpečně. Vyslal Santiho do gólovky, nebezpečně vystřelil. I Alexis toho stihl dost a ještě víc určitě předvede v úterý.

 • 6,5

  Na hřišti působí sebejistě, nebojí se podržet si hráče na zádech. Líbí se mi, že v jeho věku se nezbavuje rychle míče, ale dokáže ho popotáhnout a efektivně odevzdat spoluhráči. Opět předvedl fantastické zrychlení hry, kdy z první posunul na Alexise. Po zranění přesvědčivý výkon od našeho mladíka.