Hodnocení hráčů

Arsenal 2:1 Swansea –

Dnes se daly čekat gólové hody, první poločas ale tyto plány zhatil a utrápené tři body se musely zachraňovat v pár minutách dobrého výkonu. Dnes jen velmi rychlé poznámky k zápasu.

Brankář

 • 5,0

  U gólu Swansea neodhadl situaci a zbytečně vyběhl do úhlu, díky čemuž Clucasovi ulehčil práci. Poté zachránil hrubku Mertesackera, jinak nic na práci neměl.

Obrana

 • 5,0

  Dnes to nebylo bůhvíco. U gólu Swansea podklouzl a umožnil tak kolmici, následně nedal tutovku hlavou. Z pravé strany podporoval útok více, než obvykle, dokonce předvedl jednu dobrou kombinaci s Ramseym, ale když šlo o centry, byla to bída. Jinak v obraně neměl co na práci.

 • 5,0

  Nechal se obrat o míč u vlastní brány Ayewem jako školáček, chybu musel hasit až Čech. Nic víc ani vzhledem k útočné "aktivitě" Swansea nejde vypíchnout.

 • 6,0

  Opět nejlepší ze stoperů. Neudělal žádnou extra chybu a přispíval k tomu, že levá strana Arsenalu funguje na úplně jiné úrovni, než pravá. Na druhou stranu těžko hodnotit, když neměl co bránit. Na konec se přesunul na pozici wingbacka a zapojil se do hezkých kombinací.

Záloha

 • 3,5

  Že Hector není ve formě vidí každý, ale dneska to byla teprve tragédie. U gólu Swansea si nepohlídal náběh skórujícího hráče, na konci zápasu pak nepochopitelně odhlavičkoval balon na hranici vápna soupeři. Největším problémem bylo ale zapojování do ofenzivy. Hectorovi trvá příšerně dlouho, než se rozhodne, co s míčem, a většinou je to rozhodnutí špatné. Pokazil obrovské množství (proti)útoků nepřesnou přihrávkou. Už nedělá ani jeho skvělá sprinterská obhození. Centry taky nestojí za moc. Dostal se do šance a nastřelil břevno, ale to bylo dnes opravdu jediné pozitivum. Myslím, že mu na tomto postu po odchodu Chamberlaina dost chybí konkurence.

 • 6,5

  Granit dnes naštěstí neudělal žádnou hrubku a snažil se přenášet a tvořit hru do krajů, což se mu docela dařilo - u gólu Ramseyho výstavně našel Kolasinace a zapojil se hlavně v druhém poločase do hezkých kombinací. Na druhou stranu se příliš často stalo, že jeho přihrávka sice našla spoluhráče, ale zahnala ho do úzkých nebo zpomalila útok (kolem 50. minuty vyrobil takové přihrávky asi tři v kuse). Každopádně oproti posledním zápasům je to mírné zlepšení.

 • 7,0

  Aaron se opět snažil o své holywoodské zbytečně složité přihrávky a akce, čímž nejen mně dost pije krev. Na druhou stranu byl hodně aktivní, snažil se konečně i bránit a neustále se tlačil do zakončení - díky tomu sebral několik šancí spoluhráčům špatnou střelou, ale také zařídil vítězný gól.

 • 8,5

  MAN OF THE MATCH

  Po nějaké době zase Sead předvedl perfektní výkon. Jako u všech obránců, v defenzivě neměl co na práci, ale jeho ofenzivní kolotoč byl pohádkový. Sám vstřelil vítězný gól a na druhý nahrál Ramseymu, předvedl hned dvě krásné patičky při kombinaci se Sanchezem (hlavně ta druhá byla opravdu něco), bojoval, napadal. Jak jsem již zmínil, levá strana našeho týmu totálně válcuje pravou, a Sead na tom má velký podíl. Jednoznačný muž zápasu a zachránce tří bodů. Jen doufám, že zranění není vážné.

Útok

 • 6,0

  V prvním poločase mu po kombinaci s Kolasinacem vytáhl dobrou střelu Fabianski, v druhém poslal z přímáku kvalitní balón přímo na hlavu Koscielnymu. Jinak ale méně výrazný výkon, než posledně.

 • 5,5

  V prvním poločase se vůbec nedostával do hry, v druhém měl lví podíl na gólu Kolasinace. Nic dalšího nestihl, do šancí se téměř nedostával.

 • 6,5

  Po galapředstavení proti Evertonu také méně výrazný výkon, nicméně stále kvalitní. Mesut dnes sice nevytvořil moc šancí, ale zásoboval spoluhráče dobrými balóny v útočné třetině a dokonce vybojoval na půlce soupeře míč a založil tak útok, což se u něj zas tak často nevidí. Chtěl zase dát gól hlavou, ale tentokrát byl centr Alexise příliš vysoký.

Střídající

 • Rob Holding

  -

  Pokazil jednu rozehrávku, jinak není co hodnotit.

 • -

  Přijde mi, že v poslední době nemá ten správný cit pro kombinaci, který jej zdobil dřív. Jednou nebezpečně vystřelil.