Hodnocení hráčů

Arsenal 2:2 Fulham

Na začátek se omlouvám, že s hodnocením přicházím až ve středeční poledne. Nepočítal jsem s tím a čas se mnou úplně nespolupracuje, ale naši zkušení „kritici“ Jirka s Ondrou jsou na tom ještě o něco hůře, takže si dnes odbydu svou premiéru já. Jdeme na to.

První bodová ztráta v nové sezóně. Hororový začátek dal vzpomenout na loňské domácí zápasy s Bournemouthem a Southamptonem – ten první se podařilo otočit krásným gólem Nelsona v posledních vteřinách, ve druhém jsme vybojovali alespoň bod díky brankám Ødegaarda a Saky v závěru základní hrací doby. Tentokrát jsme dokázali utkání otočit na svou stranu dříve a hosté navíc obdrželi zhruba 10 minut před koncem červenou kartu, takže zisk všech 3 bodů už měl být spíše formalitou. Jak jsme ale do zápasu vstoupili, tak jsme ho i dohráli – HROZNĚ!

Pokud někdo zápas neviděl a opožděně by na něj chtěl mrknout, tak doporučuji tento odkaz. Po zapnutí přehrávače naskočí přímo pod ním nabídka s jednotlivými poločasy, různými jazyky komentáře a úplně na konci najdete i samotné highlights.

A teď už se pojďme podívat na výkony jednotlivců mým pohledem:

Brankář

 • Aaron Ramsdale

  6,5

  Při prvním gólu se vracel do brány ve špatném úhlu a odkryl tak dostatek prostoru u bližší tyče, ale nějakou větší vinu mu osobně nepřisuzuji. U vyrovnávací branky Fulhamu mi ale přišlo, že se sám dostal opět mimo ideální pozici ze středu branky a na následné zakončení vůbec nemohl dosáhnout. Ani v ideálním postavení by brance nejspíš nezabránil, ale tyhle maličkosti by mohly postupně otevírat dveře do brány pro Rayu. Každopádně nám nakonec zachránil i pr*el, teda bod, když skvěle vychytal Traoreho a odvrátil tak regulérní tragédii.

Obrana

 • Thomas Partey

  5,0

  Thomas se mi hodnotí strašně špatně. Z mého pohledu má částečný podíl na první brance, protože pokud se Ben nachází u lajny a Saka na balonu je presován a nucen hrát dozadu, tak se Thomas nemůže vytahovat do zálohy, ale má se naopak stáhnout místo Bena, aby vypomohl s rozehrávkou. Jestli má suplovat Zinchenka na opačné straně hřiště, tak je o třídu horší a na druhé straně zase nemáme stejnou kvalitu jakou poskytoval minulý ročník na bekovi White, což je tím pádem dvojnásobné zhoršení. Navíc mám pocit, že to přesouvání z beka do středu hřiště ubližuje i Thomasově hře, protože tam měl několik nepřesností a ztrát ve středu zálohy. Za mě osobně nejslabší z obranné čtveřice a byl správně střídán.

 • Ben White

  6,5

  U ostatních obránců se těžko něco hodnotí, protože Fulham toho směrem dopředu úplně moc nepředvedl. Do inkasovaných branek nijak zapletený nebyl, ale byl to myslím právě Ben, který nedokázal odhlavičkovat balón ve vápně a dovolil akrobatické zakončení Jimenezovi, které jen těsně minulo branku. Po vystřídání Thomase za Zinchenka se přesunul na beka a okamžitě nám připomněl, na co jsme se minulou sezónu tak rádi dívali.

 • William Saliba

  6,5

  Každý zápas prokazuje svůj vysoký standart. Nevybavuji si žádnou větší chybu, ale moc práce také neměl. V závěru měl velký problém rychlostně stíhat Traoreho a bylo vidět, že hned v počátku mu chtěl skočit pod nohy. Nakonec s ním vydržel sprintovat až do vápna a skluzem se snažil krýt případné zakončení na zadní tyč, což věřím, že Aaronovi dostatečně pomohlo. Předpokládám a doufám, že s uzdravením Zinchenka se mu vrátí do stoperské dvojice Gabriel a Ben se posune na kraj pod Saku.

 • Jakub Kiwior

  6,0

  Naskočil mimo svou pozici na kraji obrany a odehrál, co se od něj očekávalo. Při podpoře útoku samozřejmě nedosahuje takových kvalit jako na druhé straně Ben, ale snažil se. Po naskočení Zinchenka se posunul na svou pozici stopera. Stejně jako u Saliby si ani u Kiwiho nevybavuji žádnou větší chybu. Nakonec mu ale půl bodíku oproti Benovi a Williamovi strhnu - v úplném závěru k němu po rohovém kopu propadl míč a chyběla mu pouze větší rychlost a hbitost, aby ho uklidil do úplně prázdné brány, velká škoda!

Záloha

 • Declan Rice

  6,5

  Declan se mi líbí a zdá se, že do týmu a koncepce hry zapadl okamžitě a skvěle. Hodně toho oběhá, vyhrává plno soubojů, pomáhá diktovat tempo hry, získává míče v defenzívě a dokáže rozdávat finální průnikové přihrávky. U vyrovnávací branky si myslím, že to byl ale právě on, kdo měl zachytit náběh Palhinhy, který však zakončoval zcela osamocený. Z tohoto důvodu mu oproti našemu kapitánovi půl bodík uberu.

 • Martin Ødegaard

  7,0

  Už klasicky tahoun celého týmu. Neúnavně běhal, hledal volné prostory pro své spoluhráče a s ubíhajícím časem se i on sám tlačil do koncovky, ale dnes mu chyběla větší přesnost, aby Lena v brance skutečně ohrozil.

 • Kai Havertz

  4,0

  V 11. minutě měl na noze vyrovnání, kdy se v malém vápně natahoval po Sakově nahrávce, ale balón trefil špatně a poslal ho pouze zpátky k Sakovi. Nejprve jsem si myslel, že mu do dorážky ještě strčil nohu obránce Fulhamu, ale ze zpomalených záběrů je vidět, že Kai trefil míč holení a k dalšímu kontaktu nedošlo. Ve 41. minutě si pak nepohlídal offsidovou linii a přestože připravil branku, tak nemohla být uznána. Obecně má s offsidy problém, ale to jsem zmiňoval už při jeho představování. Pro mě osobně to byl zatím jeho nejhorší výkon v našem dresu, ale soudit ho ještě nechci. Je v jiném týmu a musí se s novými spoluhráči sehrát. Pochopit, kdo se jak hýbe a co může od jednotlivých hráčů očekávat. Stejně tak si podle toho musí sám vybírat pozice a místa, kde by se měl pohybovat, protože se mi zdálo, že byl často schovaný a balón se k němu moc nedostával. Proti United bych ho nechal na lávce a dal mu další šanci proti Evertonu. Už jen kvůli těm sra*kám, které ze sebe zase vypouští někteří "fanoušci", mu přeju, aby se chytil a byl pro nás platným členem týmu.

Útok

 • Bukayo Saka

  6,5

  Zápas odstartoval krásnou pobídkou do samostatného úniku, ale na špatnou stranu hřiště a hostující Pereira touto šancí nepohrdnul, což ho stojí bodík dolů. I přes tuto kaňku měl ale dostatek sebevědomí, aby si v 70. minutě postavil míč na penaltový puntík. Přiznám se, že jsem byl pěkně nervózní, když byl upozorňován na špatné postavení míče, ale všechno psychicky ustál a míč s přehledem uklidil k tyči. Líbí se mi více než Martinelli na druhé straně hřiště a byl by ještě platnější, kdyby měl na křídle podporu Bena jako v minulé sezóně, což ukázal ve druhé půli.

 • Leandro Trossard

  4,5

  Začal jako útočník, ale v zápase byl vidět pouze ve chvílích, když se prohodil s Martinellim na křídle. Vyslal dva centry do vápna, po nichž se neprosadili Havertz ani Saka, ale v obou případech se jednalo o gólové situace, za což mu půl bodíku oproti Havertzovi přidávám. Mimo tyto situace měl ale prakticky nulový přínos pro ofenzívu a pozice útočníka mu vůbec nevyhovovala. Za svou skoro neviditelnost byl po poločase správně nahrazen Nketiahem. Věřím, že ale brzy dostane šanci na křídle a ukáže nám svou pravou kvalitu.

 • Gabriel Martinelli

  5,5

  Často běhá s hlavou dole a na poslední chvíli vymýšlí, co by teda udělal. Důsledkem jsou nepřesnosti a slabší střely z nevýhodných pozic anebo mířící přímo na brankáře. Nicméně snaha a aktivita se mu upřít nedá. V prvním poločase se svezl na vlně bídných výkonů Havertze a Trossarda a nezasloužil by si lepší známku jak 5. V tom druhém mu ale pomohla střídání Zinche a Fabia, díky nimž svůj výkon zlepšil a ohodnotil bych ho za 6-6,5. Když vezmu v potaz i minulé zápasy a mé osobní nároky na Martinelliho, tak zatím zůstává lehce za očekáváním a proto se u finální známky přikloním k té nižší, abych ho trochu namotivoval.

Střídající

 • Edward Nketiah

  7,5

  Svěží vítr v útoku ve druhé půli a stejně jako v předchozích zápasech byl hrozbou. Umí si pokrýt balón, tlačí se do zakončení, vstřelil vyrovnávací branku. Navíc mám pocit, že zlepšil hru na krátkou vzdálenost a při pohybu s míčem ve vápně mi začíná připomínat Jesuse - dokáže udělat kličku, najít mezeru na posunutí míče apod. Měl hrát od začátku a postavil bych ho i proti United od začátku bez ohledu na dostupnost Jesuse.

 • Oleksander Zinchenko

  7,0

  Svým příchodem jednoznačně oživil a pozvedl naši hru - částečně je to díky jeho zapojení do mezihry a z větší části díky tomu, že se Ben posunul na kraj obrany a my se vrátili ke hře z minulého ročníku, která nám tak skvěle fungovala. Pomáhal tvořit hru, podporoval útočné snažení po levé straně hřiště, vysílal centry do vápna. Ale po jeho chybě a ztrátě balónu se Fulham dostal k rohu, ze kterého vyrovnal. Nicméně mu nemůžu dát nižší známku, protože jeho příchod na hřiště má takový energický a výkonnostní přesah a dopad na celý tým, že bez něj bychom se stěží dopracovali alespoň k vyrovnání.

 • Fábio Vieira

  8,0

  MAN OF THE MATCH

  Neskutečně aktivní, sebejistý a já na něj regulérně čuměl s otevřenou hubou. Vytvořil pro náš tým penaltu, ze které jsme dokázali vyrovnat. O dvě minuty později poslal přesný pas do vápna na Nketiaha, který zápas otočil. Pro někoho byla druhá branka možná kontroverzní, protože jeden ze stoperů Fulhamu zůstal ležet po souboji se Sakou (toho vysunul dobrým pasem mimochodem opět Fabio). My jsme nezakopli míč do zázemí, což se ale nedělá už pár sezón a nečekal bych to v opačném případě ani od soupeře. Zpátky k Fabiovi, pro mě to byl MOTM. Za prvé zařídil oba naše góly a za druhé jeho výkon byl oproti jakémukoliv jinému z loňska o několik levelů jinde. V závěru ještě jednou nebo dvakrát ohrozil bránu Fulhamu a vystřihl taky krásné nůžky, které Leno vyrazil (navíc celé situaci předcházel offside). Snad na tento výkon dokáže navázat a bude nám letos dělat radost.

 • Jorginho

  -

  Nehodnocen. Nastoupil po červené kartě pro Fulham místo našeho kapitána a měl asi vyztužit defenzívu a podržet balón. O 3 minuty později ale bylo srovnáno a jeho úkoly se tak otočily o 100°.

 • Gabriel Jesus

  -

  Nehodnocen. Nastoupil v závěru zápasu a postupně bude asi dostávat větší minutové dávky. Proti United ho určitě ještě nečekám v základní sestavě.

Dovolím si ještě menší osobní okénko. Respektive bych se chtěl zastavit u pár věcí, které jako fanda nejsem schopný pochopit a které se mi nelíbí. Budu rád i za vaši případnou osvětu v komentářích, abych případně posunul své vědění na vyšší úroveň a u našich zápasů se díky tomu občas méně vztekal a dokázal nalézt odpovědi na dotazy v mé hlavě typu: „Tvl, proč?!“

1) Nketiah se jevil v obou prvních zápasech velmi dobře, tak proč Mikel sahá po změně a dá na hrot Trossarda? Nejenže Eddie bude po uzdravení Jesuse automaticky odsunut na druhou kolej, ale on je tam odsouván už nyní, když má za sebou navíc povedené zápasy? Posloucháme, jak na trénincích patří k nejlepším a jeho přístup je příkladný a když už se dostane do sestavy, tak ho po dvou dobrých zápasech posadíme? ..... Jestli chtěl dát prostor Trossardovi, tak Martinelli i Havertz měli za sebou horší zápasy a oba se v mých očích nabízeli podstatně víc. Nemluvě o tom, že i zápas nakonec ukázal, jak byl Trossard v útoku zabitý a hrozil pouze z křídelního prostoru.

2) Přijde mi, že v první půli naši hráči tak moc rotovali, až z toho měli sami občas zamotanou hlavu. Výměny Trossarda s Martinellim, na chvíli se dokonce i Saka objevil na opačné straně hřiště. Já rozumím tomu, že chceme být pro soupeře nečitelní, ale proboha! My máme 70% držení míče, soupeř se nadechne jednou za 10-15 minut k nějakému protiútoku, jinak prakticky prorážíme zeď, tak jak nám v takovém případě pomůže nějaká nečitelnost? Chápu to v případě těžších soupeřů, ale jinak si myslím, že by nám občas pomohl návrat k úplné jednoduchosti. Takový Havertz má pak mnohem těžší pozici se sehrát nebo něco vysledovat, když se kolem něj pohybují jiní hráči a ještě každou chvíli v jiných prostorech.

3) Když už jsem zmínil dominanci na míči, proč se v případě vedení máme tendenci zatahovat a čekat na soupeře? Jsme Arsenal a chceme bojovat o titul, ne? Vytočilo mě to už minulý zápas proti Crystal Palace, když jsme dostali červenou my a měl jsem podobný pocit i tentokrát. Soupeř dohrává v deseti a my si necháme dát vyrovnávací branku. Možná jsem tentokrát až moc přísný, protože jsme Fulham nijak extra hrát nenechali, stihli vyrovnat vcelku rychle po té červené kartě a navíc se jednalo spíš o individuální chybu a následnou standartní situaci. ALE Jorginho nahradí Ødegaarda, začínáme si nahrávat vzadu, necháváme se dostupovat a nikdo se zrovna dvakrát nenabízí, tak já prostě nevím, co si o tom mám myslet?

Trochu jsem předpokládal, že když to hodnocení píšu s časovým odstupem, tak to zvládnu i s trochou nadhledu, ale očividně jsem podrážděný pořád dost. Důvod je prostý - nemám rád hloupost, vytáčí mě a vidím to tak, že o ty dva body jsme se připravili úplně sami právě vlastní hloupostí. Podobnou hloupostí jsme mohli přijít o dva body už minulé kolo. A jsem přesvědčen, že pokud takhle budeme reagovat na vývoje zápasů i nadále, tak budeme sami sebe obírat o další body.

No, omlouvám se za svůj emoční výlev a doufám, že jsem jím nikoho nepohoršil. Aby bylo jasno - Mikelovi stále věřím, že je správnou osobou na správném místě. Pouze mám na některé věci jiný názor nebo pohled a zatím asi nedokážu prokouknout ten směr jeho uvažování. Koneckonců nemám stejné informace jako on a nejsem zodpovědný za vedení celého týmu. Jestli bych si ale přecijen mohl něco přát, tak abychom hráli celý zápas sebevědomě, náš fotbal a pokud chceme sundat nohu z plynu, tak ať je to až ve chvíli, kdy vedeme o 3 branky. Prosím.

COYG!

 

Jenda

Komentáře

 1. Kozlik89 (karma: 2796) #1

  Tihle lidé, jako Arteta, Pepek, a další co mají moc a vysoke iq, nejen ve fotbale, jsou většinou sebestřední, egocentričtí a narcističtí lidé, co nikdy v žádném případě neumí nebo nechtějí uznat svoji chybu, z čehož pramení jejich tvrdohlavost a paličatost. Takze ti asi nikdo nemůže s jistotou říct proc dělá Arteta takové tahy, ikdyz je ostatním zřejmě, že to nefunguje.
  On je bohužel natolik přesvědčen, že on má pravdu a jeho tah je ten správný že nebude poslouchat nikoho kolem sebe. Protoze kdyby to udělal, dá tak ostatním najevo svoji slabost což nechce.
  Takze neočekával v brzké budoucnosti nějaké zásadní změny, a arteta si dal pojede svoji.
  A pro rejpaly podotýkám, že toto není žádný hate na Artetu, obdivuji ho, a fandím jeho praci, jen prostě musíme pochopit ze tito lidé prostě přemýšlejí naprosto jinak.

  • LaVe (karma: 1263) #1

   Ak to mala byt konstruktivna kritika tak sa podla mňa nepodarila.Na druhu stranu treba uznat ze Mikel je mlady manažér a urcite robí chyby.Ale nemám pocit aby sme isli zlým smerom od jeho prichodu.Prave naopak vidim zmenu v celom klube.A uz vobec nechapem aka je tu antikampan a negativizmus po troch kolach tejto sezóny.Ja budem fandit tak ako doteraz ale dam tomu chvilku nech si to sadne.
   Vďaka za hodnotenie.

  • killerhammer (karma: 4619) #1

   Nemyslím si, že Arteta je takýto egocentrik, skôr naopak. Príde mi veľmi ne-sebestredný.
   Podľa mňa, len špekuluje ako zlomiť tieto teamy, čo hlboko bránia. Vieme, že s týmito zápasmi máme problém už roky. Zatiaľ to ale vôbec nevychádza. Vidno tam určité pozitíva, z pohľadu zápasových štatistík ako držanie lopty, expected goals a pod. Ale chýba tomu výsledok a viac strelených gólov.
   Čo sa týka Trossard vs Nketiah – podľa mňa tí hráči proste drú a on im musí dať nejaké minúty – ja s týmito rotáciami nemám žiadny problém – práveže očakávam, že to bude robiť pravidelne až do konca sezóny.
   Samozrejme, či by nebolo lepšie rotovať Havertza alebo Martinelliho je legitímna otázka.

 2. jakub (karma: 13604) #1

  U Nketiaha bych byl trošku opatrný s tím, jestli bude automaticky na lávce, to že dostal pásku trošku ukazuje jak ho vidí Arteta, já bych si vůbec netipnul, že by zrovna Eddie mohl nosit pásku a to patřím mezi jeho fanoušky. Pokud bude Jesus trpět na zranění a Eddie zvládne být fit, může to změnit hodně věcí. Jesus je výborný fotbalista, v mnoha ohledech lepší než Nketiah, ale Nketiah je třeba lepší zakončovatel, v kombinaci s Vieirou to může být velmi zajímavá dvojice.
  Když už jsem u toho Vieiry, já tu asistenci viděl asi desetkrát, furt nechápu jak ho mohl vidět, skoro poslepu, připomenulo mi to trošku Bergkampa a ty jeho nůžky byly neskutečný, nevím kdy jsem naposledy viděl něco takového v dresu Arsenalu, možná Alexis.
  Jinak díky za hodnocení, s rotací máš pravdu, opravdu je jí hodně, u třetího bodu, jde to trochu na vrub hráčů, ten zápas mohli dohrát lépe.

 3. TopseCrets (karma: 3821) #1

  Zápas jsem neviděl, takže k hodnocení se nemůžu vyjádřit, každopádně jen bod z tohoto zápasu je zklamání.
  Co se mi ale hrozně líbí, je styl napsaného hodnocení i vlastní pohled na zápas viz. osobní okénko + odkaz na highlity.
  Každé hodnocení je subjektivní, ale tento obsáhlý formát se mi vážně líbí.
  Takže tentokrát nehodnotím hráče nebo výkony, ale hodnocení a to známkou 9 (abych tě motivoval k dalším 😉)
  Vážně super a díky !!!

 4. h3nZZ (karma: 842) #1

  Zdar Kanonýři. Nechci tady zbytečně zasírat prostor a vím, že většina lidí, která si tu dělá reklamu na svoje podcasty, se se zlou potáže. Ale vzhledem k tomu, že jsem tady už dlouholetým členem a kdysi jsem přispíval i jako redaktor, tak Vás poprosím o chvilku pozornosti. Budu rád, když si najdete chvilku a poslechnete nekorektní podcast o Premier League, kterej jsem s kamarádem spustil na začátku sezony. Myslím, že hlavně poslední díl, ve kterým se mimo jiné bohatě věnujeme i poslednímu zápasu Arsenalu a Artetovo experimentům, by vás mohl zajímat. Btw, podcast se jmenuje Mokrej Uzenáč a název má spojitost s Arsenalem, Anelkou a Vieirou. Předpokládám, že historku hodně z vás zná a kdo ne, může si ji poslechnout v našem bonusu u podcastu. Najdete nás na YT, Spotify, Apple music a dalších platformách. Díky a snad se Vám bude líbit a případně nám tam hodíte lajk a odběr. COYG ❤️ https://youtu.be/bcNzBMhdl6M?si=eX1zLp6GJ7T-6Y2O

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.