Hodnocení hráčů

Arsenal 2:3 Olympiacos Pireus –

Brankář

 • 4,0

  David dnes neměl v podstatě žádnou práci. První gól byl tečovaný a třetí se chytat nedal. Druhý nechápu, fakt že ne. Tohle musí boxovat pryč. Také na začátku měl nějaké nejisté chování. Alespoň pochytal jeden dva nebezpečné centry.

Obrana

 • 6,0

  Protože Olympiacos nic moc nepředvedl, jeho hra spočívala v podstatě v útočení. Hector si začal trochu víc věřit a tím pádem víc sólovat. Tím pádem více ztrácet. Tak bych asi shrnul jeho výkon. Kdyby dával balón dřív od nohy, bylo by to určitě lepší, jelikož na krajního beka jednodušše moc ztrácí. Na druhou stranu vytvořil nějaké šance a ukázal, že umí centrovat.

 • 5,5

  I přes počet inkasovaných gólů dnes stopeři neodehráli špatný zápas. Jediné, co by se dalo vypíchnout, bylo nedorozumnění (zaviněné pravděpodobně nesehraností) s Koscielnym, kdy na začátku šli oba do hlavičkového souboje a míč propadl hráči Olympiacosu. Gabriel nakonec finální střelu zablokoval. Také se mi nelíbí jeho horká hlava, po žluté kartě jsem se trochu bál, že zase nedohraje.

 • 6,0

  To samé co u Gabriela, ovšem měl trochu víc obranných zákroků (alespoň opticky - je to pravděpodobně dáno tím, že více vystupuje).

 • 6,0

  Nebyl tak výrazný jako Hector - ani v dobrém slova smyslu, ani ve špatném. Předvedl pár hezkých centrů, například na konci zápasu hezky našel nabíhajícího Alexise. Stejně jako Hector má tendence zůstávat hodně vepředu a následně vznikají díry, to je ale dlouhodobé u všech krajních obránců Arsenalu a očividně je to vyžadováno od trenéra. Třetí gól šel z jeho strany, byli ale na něj dva protihráči, viním tedy zálohu, protože v tu chvíli neexistovala.

Záloha

 • 5,5

  Nebyl to jeho standard. Předvedl dva nebo tři jeho typické efektní skluzy, ale několikrát se nechal obejít jako malý kluk (například od Kasamiho ze začátku hry). Jeho dlouhé přihrávky snad ani jednou nenašly cíl. Podle mě byl správně stažen ve jménu ofenzivnější hry.

 • 7,0

  I přes nepříznivý výsledek se mi Santi dnes líbil. Vše šlo přes něj a nespočetněkrát přenesl hru, rozehrál, podržel, po odchodu Francise i ubránil. Měl 115 přihrávek a 90% úspěšnost. Jednu střelu mu vyhlavičkoval obránce Olympiacosu a druhou vyrazil brankář. Bohužel stejně jako celá záloha zaspal u třetího gólu Řeků. Mimochodem Santi ještě nedal za svou kariéru v Arsenalu gól v Lize Mistrů.

 • 4,5

  Jeden z nejhorších zápasů Mesuta, co pamatuju. Ne že by se nesnažil nebo nemakal, ale nedařilo se mu téměř vůbec nic. Co ho většinou zdobí, jsou přesné přihrávky v útočné části hriště. To dnes neplatilo a většina jeho pokusů o vysunutí spoluhráče se nepovedla. Ani jeden roh nebyl nebezpečný. Při prvním gólu Řeků neubránil střelce gólu, při třetím gólu absolutně netuším, kde po rozehrávce byl. Alespoň měl tedy dobrou střelu z přímáku, kterou gólman vyrazil. Dnes prostě bohužel netvořil šance.

Útok

 • 6,0

  Očividně se poučil a dnes úplně jinak bránil, než je jeho zvykem (samozřejmě v dobrém slova smyslu, i přesto, že opět tečoval míč do brány). Bohužel ve finálním produktu se stále nezlepšil - obejde klidně několik hráčů, hned nato jej ale ztratí. Ze začátku měl velkou šanci, kdy nastřelil boční síť (měl spíše nahrávat) a zkoušel i nepovedené střely z dálky. Centry měl dobré, bohužel v tomto není Theo zdaleka tak platný, jako Olivier.

 • 7,5

  MAN OF THE MATCH

  Byl neustále ve hře a trápil obránce. Krásně vysunul Thea při jeho gólu a skvěle si naběhl na Theův centr. Snažil se i o tvoření hry, jeho úspěšnost přihrávek ale nebyla jako vždy bůhvíjaká.

 • 6,5

  Stejně jako Alexis má 1+1, rozdíl byl v tom, že v druhém poločase jsem si Thea všiml maximálně v šanci na konci zápasu, kdy předvedl opravdu slabučkou střelu. Při jeho gólu měl také velkou porci štěstí, jelikož to gólman mohl chytat (na to se ale statistiky neptají). Alexisovi ale naservíroval hezký míč. Jeho problém je v tom, že pokud Arsenal obléhá pokutové území soupeře, je dost ztracen. Neumí ani zdaleka hrát tak dobře zády k bráně jako Olivier a také při centrech a standardkách je o parník méně platným. Nakonec tedy hodně neviditelný, avšak produktivní výkon.

Střídající

 • 4,5

  Bohužel jediné, co měl v defenzivě na práci, nezvládl. U třetího gólu dost zaspal, následně špatně rozehrál na Hectora a mohla z toho být šance pro soupeře. Mohl dát gól, brankář byl ale proti.

 • 6,0

  Za tu chvíli, co měl, toho vytvořil více než Mesut za celou hru. Několikrát velmi přesně vysunul krajní hráče do slibné šance a snažil se hrát, nepřesnostem se ale nevyhnul ani on. Kde byl u třetího gólu taktéž nevím. Opět se projevilo jeho obří sebevědomí - snaží se střílet i z naprosto šílených situací.

 • -

  Nehodnocen

Co na to říct - velmi nešťastné góly a dost neproměněných šancí. Co na tom, že výkon jednotlivých hráčů nebyl až na výjimky vlastně tak špatný. Pokud se neuhrajou alespoň dva body na Bayernu, můžeme osmifinále zamávat. Dnes ke konci citelně chyběl Olivier, jelikož je na míče do vápna jako stvořený. Také se zastesklo po Tomáši Rosickém, který by dnes určitě předvedl jinou hru než frustrovaný Mesut. Snad tým dobře zareaguje proti Manchesteru United.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.