Hodnocení hráčů

Arsenal 3-0 Bournemouth –

Po debaklu na Anfield Road se u nás doma představil doposud bezbodový Bournemouth a tak se očekávali 3 body. Po poklidném průběhu hry Arsenal, dle očekávání, zvítězil po skvělém výkonu 3:0 a částečně tak odčinil prohru s Liverpoolem.

Brankář

• 7,0

Téměř po celý zápas nemusel řešit žádnou těžkou situaci. V 9. minutě si zasekávačkou vychutnal ex-tottenhamského Defoea. Jeho jediné 2 zákroky přišly na konci hrací doby, kdy dvakrát zneškodnil nepříjemné pokusy hostů.

Obrana

• 8,0

Skvělý výkon nejen od něj, ale od celé naší obrany. Neprohrál téměř jediný souboj a velmi dobře zakládal ůtoky. Doufejme, že Shkodranovi tyto výkony vydrží.

• 7,5

Podobný výkon jako Shkodran. Byl velmi precizní v odebírání balonu a také v rozehrávce. Velmi dobrý výkon našeho kapitána.

• 7,5

Po několika nepovedených zápasech dnes zahrál opravdu velmi dobře. Vyhrával souboje jeden na jednoho a hrál velmi dobře pozičně. S výstavbou ůtoku nebyl tak aktivní, jako jeho dva kolegové, to však nic nemění na jeho velmi dobrém výkonu.

Záloha

• 7,0

Hector piloval lajnu od začátku do konce. Směrem dopředu byl velmi aktivní. Dobře kombinoval se spoluhráčí, ale občas by to chtělo lepší finální přihrávku či centr. Ke konci utkání tak například zkazil nadějný brejk, kdy mohl přihrát do gólu Alexisovi.

• 7,5

Ve středu pole rozdával, jak je jeho zvykem, přesné přihrávky. V 1. půli měl i dvě dobré střelecké příležitosti, jednu mu lapil Begovič a jednou pálil nad. Jinak téměř nekazil.

• 7,0

Aaron klasicky obsáhl velkou část hřiště. byl velmi aktivní a odměnou mu byla asistence z 50. minuty kdy nahrál na gól Welbeckovi. V 67. minutě byl střídán.

• 7,0

Sead předvedl opět velmi dobrý výkon. To, že přišel zadarmo se ukazuje jako skvělý obchod. Na levém halvbekovi uplatňuje svojí dynamiku a sílu. Dnes si opět připsal gólovou asistenci po příhrávce na 1. gól Welbecka.

Útok

• 7,0

Mesut odehrál, i přestože si opět nezapsal žádný kanadský bod, dobré utkání. Předvedl několik nápaditých přihrávek, ale občas také zkazil. V 16. minutě krásně střílel z přímého kopu ale Begovič vytáhl skvělý zákrok.

• 9,0

Danny dnes zápas dvěma góly rozhodl a nemuselo zůstat pouze u dvou , například v 60. minutě zkoušel, po pěkné individuální akci, přehodit Begoviče, míč však skončil nad bránou. Velmi dobře kombinoval a vytvářel šance pro sebe i své spoluhráče. Pro mě dnes MOTM.

• 8,0

Alex má zatím na domácí půdě 2 góly ze dvou zápasů, což je velmi dobrá vizitka, doufejme, že si střelecký ůčet z venkovbních zápasů otevře v příštím kole na Stamford Bridge. Laca je typ ůtočníka, který se rád zapojuje do kombinace a nejinak tomu bylo i dnes. Gól na 3:0 založil vybojovaným míčem a gól na 2:0 vsřelil sám. Skvělý výkon.

Střídající

• 6,5

Francis začal velmi dobře, vyhrával souboje, zapojoval se do kombinace a dokonce mohl vstřelit i gól, ale jeho tečovanou střelu Begovič vyrazil. V 82. minutě se bohužel zranil, a nevypadalo to s ním vůbec dobře. Můžeme jen doufat, ale myslím si, že toto bude bohužel na dýl.

• 6,5

Nastoupil společně s Olim na závěrečnou čtvrthodinku a bylo vidět, že má velkou chuť. Dvakraát nebezpečně pálil.

• 6,0

Oli si dnes svůj stý gól za Arsenal nepřipsal a do vývoje hry se nijak zvlášť výkon nezapsal.