Hodnocení hráčů

Arsenal 3:0 West Ham –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

po sérii neuspokojivých výsledků jsme konečně zabrali a povedeným výkonem dokráčeli za třemi body.

Brankář

 • Damian Martinez

  6,0

  Damian se po dlouhé době ukázal mezi třemi tyčemi Arsenalu. Ačkoliv nebyl, zejména díky dobře fungujícímu týmu před jeho osobou, příliš prověřen, zaslouží určitě pochvalu. Dva slušné zákroky a nula na výsledném skóre určitě potěší.

Obrana

 • Nacho Monreal

  6,0

  Nevyvaroval se několika ztrátám, ale jinak defenzívu zvládal s přehledem, pochvala za zblokovanou střelu Carolla. V ofenzívě méně aktivní než Héctor, přesto vyprodukoval několik centrů, několikrát hezky zakombinoval s Alexisem. V závěru po pěkné zasekávačce měla být na jeho osobu odpískaná penalta. Slušný výkon.

 • Shkodran Mustafi

  6,0

  Dnes bezproblémový výkon. Připsal si trošku hloupou žlutou, kdy velice neopatrně vletěl do protihráče. Svoje souboje však dokázal vyhrávat, pokoušel se klasicky o dlouhé přihrávky, bohužel neměl příliš velkou úspěšnost.

 • 6,5

  Gabriel na mě dnes působil velice klidným, sebevědomým dojmem. Svoje souboje uhrával s velkou pohodou, dařila se mu rozehrávka i kombinace. Nepamatuji si, kdy jsem od něj viděl tak pohodový výkon. Jen tak dále.

 • Hector Bellerin

  6,5

  V úvodu ho několikrát pozlobili krajní hráči West Hamu a Héctor v jednom případě tahal za záchrannou brzdu. V průběhu zápasu, jak náš tým získával půdu pod nohama, rostl i výkon našeho pravého obránce. Blýskl se několika slušivými ofenzivními akcemi, bohužel jeho centry byly často blokovány. Po skvělé přihrávce Alexise se ocitl tváří v tvář gólmanovi hostí, bohužel v pádu zamířil kousek mimo. Od cca. 30 minuty zápasu velmi dobrý výkon.

Záloha

 • Mohamed Elneny

  7,0

  Několik ztrát v nemastném a neslaném úvodu. Poté velmi dobrý výkon, stíhal svoje defenzivní práce, přidával ofenzivní kombinace. Připsal si několik zakončení, bohužel sniper to úplně není. Jeho výkon však hodnotím velmi pozitivně.

 • Granit Xhaka

  7,0

  To samé v bledě modrém jako Elneny. V úvodu přibrzděný, několikrát za něj zaskakoval dokonce i Mesut. Poté získával půdu pod nohama a byl platným středovým hráčem. Spojení mezi útočnou a obrannou fází dnes i díky němu fungovalo. Lahůdkou bylo, že konečně zase natáhl ze střední vzdálenosti - pěkná jedovka.

 • Mesut Özil

  7,5

  MAN OF THE MATCH

  I Mesut začal špatně, nešlo mu absolutně nic. Neudržel míč, pořádně nepřihrál, ze soubojů odpadal jako žáček. Nemohl jsem si však nevšimnou jeho větší snahy v defenzivní činnosti a celkově byl na hřišti pohyblivější. Postupně se jeho hra zlepšovala, zpřesňovala a po jeho pěkném gólovém zásahu ho bylo plné hřiště. Skvěle kombinoval s Alexisem, z čehož vzešel i náš druhý gól. Věřím, že gól a přihrávka ho vrátí do herní pohody. Za velice vydařený druhý poločas plný pěkných ofenzivních pokusů a statistiku 1+1 jej hodnotím hráčem zápasu.

Útok

 • Alexis Sanchez

  7,5

  Ačkoliv dnes statisticky nepromluvil do skóre, má lví podíl na minimálně druhém gólu. Skvěle kombinoval s Mesutem, dnes jim to po dlouhé době opět společně klapalo a byla radost se na jejich kombinace dívat. Mimo to připravil skvělé šance pro Héctora, dorážku Mohameda. V závěru na něm byla vidět lehká frustrace z toho, že dnes nedal gól. Prostě klasický Alexis, velmi povedený výkon.

 • Danny Welbeck

  5,5

  Nejméně výrazný hráč na hřišti. V několika případech se po skvělých přihrávkách od svých spoluhráčů dostal do velkých šancí, bohužel ani jednou nezamířil přesně. Do kombinace se příliš nezapojoval, chválím ho za jeho poctivý návrat po ztrátě míče chvíli před jeho střídáním.

 • Theo Walcott

  6,5

  Theo se dnes dostal několikrát do zakončení a na tuším třetí pokus konečně rozvlnil síť. Je typickým hráčem, který potřebuje pořádnou přihrávku, v situacích, kdy má obejít hráče v situaci 1 na 1 se stává v drtivé většině případů neúspěšný. Chválím ho za jeho skvělé přiťuknutí Dannymu do stoprocentní šance.

Střídající

 • Olivier Giroud

  6,5

  Olie si řekl o základ. Dostal se k jedné střele, kterou nekompromisním a krásným způsobem zakončil. Chtěl bych jej vidět příště v základu místo momentálně lehce tápajícího Dannyho.

 • Aaron Ramsey

  -

  Jedna zblokovaná střela a několik minut pro Aarona.

 • -

  Skvělou individuální akcí a následnou přihrávkou má velký podíl na třetím gólu. Svůj několikaminutový pobyt na hřišti si nemohl představovat o mnoho lépe.