Hodnocení hráčů

Arsenal 4:2 Leicester –

Druhý ligový zápas doma proti nic moc vypadajícímu Leicesteru, návrat zraněných hráčů – tohle smrdělo výhrou už před zápasem.

Brankář

 • Aaron Ramsdale

  5,5

  Moc práce neměl. Na počátku zápasu zlikvidoval tutovku, chvíli poté vyrazil nebezpečný centr. Od té doby nic moc výkon. Hloupý výběh na Vardyho, který naštěstí neskončil penaltou (v kombinaci s Deanem jakožto VAR tím tuplem risk). Salibův vlastňák se dle mého dal také řešit lépe - vypadá to, že chyběla komunikace a Aaron byl dost daleko od brány. Gól Maddisona měl rozhodně chytat. Snad se otřepe.

Obrana

 • Ben White

  6,0

  Žádný vyložený zkrat, ale žádné terno. U vlastňáku byl pozičně mimo a nezúčastnil se důležitého hlavičkového souboje. Podpora Saky též hodně průměrná, avšak od stopera toho na této pozici zas tolik očekávat nemůžeme.

 • William Saliba

  6,0

  Po prvním výborném zápase přišla trochu studená sprcha v podobě vlastního gólu (ale krásně umístěného do rohu brány). Jak již bylo zmínělo, bylo zde více faktorů v podobě chyby Whitea a dost možná chybějící komunikace mezi Williamem a Aaronem. Mimo této situace ale solidní výkon, výborné čtení hry, rozehrávka v pohodě. Doufejme, že jeho sebevědomí zůstane nepošramocené.

 • Gabriel Magalhães

  6,5

  Těžko hodnotit (jako celou obranu). U gólu Maddisona mohl být možná ostřejší a zkusit jej zblokovat. Dnes se mu díky téměř neexistujícímu pressingu od Leicesteru otevírala možnost častěji vyvážet míč, což také dělal, a nutno říct, že poměrně úspěšně. Za zmínku stojí jeho přínos v útočných standardních situacích a signálech, tam je rozhodně jednou z našich největších zbraní.

 • Oleksander Zinchenko

  7,5

  Výborný výkon, který diktoval dominanci na naší levé straně. Celkově je naše levá strana velmi zajímavým prvkem, který by stál za delší analýzu. Oleksander se při našich útočných akcích pohyboval buď na pozici levého záložníka (když Xhaka zapadl dozadu) nebo levého obránce (v situacích kdy se Xhaka pohyboval jakožto volný záložník kolem vápna) a na obou pozicích dokázal slušně kombinovat (narážečka a dloubák na Martinelliho, patička na Xhaku, ...) a zapojovat se do mezihry. To však přineslo i neduhy v obranné hře - například u gólu Maddisona byl pozičně dost mimo a ulehčil tak Leicesteru celou akci. Líbí se mi, že nevypustí žádný souboj, vypadá to, že je typickým hráčem do Artetovy filozofie.

Záloha

 • 6,5

  Hned ze začátku si odbyl klasickou Xhakovinku, kdy se nechal obrat o míč a nechal Leicester jít do vyložené šance (na druhou stranu přihrávka pro něj pod tlak též nebyla ideální). Od té doby solidní výkon, hlavně mě překvapilo, kolik volnosti dnes dostal v útočné fázi - viz náběh za obranu zpočátku zápasu po přihrávce Parteyho, hlavička po centru Saky a hlavně důležitý gól ve vápně po chybě soupeřova brankáře. Na druhou stranu byly vidět jeho další limity, hlavně co se týče celkové pohyblivosti a rychlosti, kdy v zajímavé útočné situaci nedokáže vyprodukovat tolik. Skoro to vypadalo, jako by se jeho dnešní pozice chystala pro Vieiru nebo Zinchenka...

 • Thomas Partey

  6,5

  Rozdal pár zajímavých přihrávek (kolmice na Xhaku) a několik jich pokazil, párkrát se pěkně dokázal vymanit z tlaku soupeře. Při standardce se rychle zorientoval a mohl i skórovat, bohužel střela šla těsně vedle. Každopádně mu patří fotbalově velký respekt, jeho role samotné šestky je v našem systému extrémně složitá. Pozičně ok. Pokud jej ztratíme, bude to obrovský problém.

 • Martin Ødegaard

  6,5

  Druhý zápas po sobě lehce za očekáváním. Osobně bych očekával od Martina více kreativních přihrávek a lepší spolupráci minimálně se Sakou (jako v minulé sezóne), ale dnes si to opět vynahradil vynikající prací bez míče a pressingem. Často se stahoval hlouběji, dost možná bude mít v této sezóně trochu jinou roli, než v minulé. Vyzdvihl bych chytré propuštění míče u jedné z útočných akcí, úplně dal vzpomenout na legendární týmový gól udělaný Özilem.

Útok

 • Gabriel Martinelli

  8,0

  Výborný výkon. Od začátku dělal problémy obraně Leicesteru, skvělá spolupráce se Zinchenkem a třešnička na dortu v podobě vybojovaného balónu ve středu hřiště s gólem na konci akce. U prvního gólu Jesuse dobře podržel míč ve vápně.

 • Gabriel Jesus

  9,0

  MAN OF THE MATCH

  2+2. Proč známka "jen" 9? Neproměněné šance, které nás proti těžším soupeřům mohou stát body. Do prázdné brány trefena spojnice, další tutovku zlikvidoval gólman, jednu obránce plus další pološance (například po skvělém průniku z pravé strany). Každopádně výborný výkon - pohyb bez míče, s míčem, kombinační hra (občas hraje trochu víc na efekt a na risk, ale zatím na to nedoplatil) a hlavně útočná pozice ve vápně - při vší úctě k Lacovi nebe a dudy. První gól famózní zakončení, druhý super pozice na vzdálenější tyči (avšak s notnou dávkou štěstí díky krásné asistenci od Vardyho). Bezpochyby byl dnes hráčem zápasu.

 • Bukayo Saka

  5,5

  S Ramsdalem dnes nejhorší na place. Nebyl to vyloženě průser, ale průměr. Jediné, co stojí za zmínku, je výborný centr na nabíhajícího Xhaku na vzdálenější tyč. Jinak pouze zasekávačka doprostřed a odehrání míče. Snad se probudí s Tomiyasum v zádech.

Střídající

 • Takehiro Tomiyasu

  -

  Přišel si pro trochu herní kondice a odnesl si žlutou. Nic moc k hodnocení.

 • Kieran Tierney

  -

  O něco aktivnější než Tomiyasu. Opět očividně střídání pro trošku zápasové praxe. Pokud by vydržel zdravý, chtěl bych jej vidět se Zinchenkem spolu na place.

 • Emile Smith-Rowe

  -

  Skoro jsem si jej nevšiml. Přes Martinelliho to bude mít hodně složité.

 • Edward Nketiah

  -

  Svedl pár agresivních soubojů a jednou hlavičkoval z ofsajdu.

Žádný zázračný výkon, góly přišly po chybách soupeře a individuálních kvalitách Jesuse s Martinellim, ale rozhodně převládla pozitiva. Vyzdvihl bych naše útočné standardky, tam je opravdu odvedena výtečná práce. Exemplární zápas pro poučení se z chyb v naší obraně. Leicester slaboučký, dle mého budou mít v této sezóně velký problém. Těším se na základ s Tierneym, Tomiyasuem a dost možná Vieirou.

Komentáře

  • jannes (karma: 2758) #1

   Ja som myslel tú situáciu s Vardym a že nechápem, keď si pozrel ten zákrok na videu, neudelil Vardymu žltú kartu za simulovanie. Lebo vlastne on cez VAR posudzoval situáciu – či mal byť pokutový kop alebo nie – podľa VARU pokutový kop byť nemal, po tadeto je to všetko správne. Len nechápem, že keď videl tú situáciu ako sa stala a videl tam jasné simulovanie z Vardyho strany neudelil mu žltú kartu.
   (Nechcem zas nejak konšpirovať, ale myslím, že už sa stala situácia pri ktorej to tak bolo – že zákrok bol vyhodnotený inak a dotyčný dostal žltú).
   Ludvajz myslel zákrok na čelski, kde to mala byť čistá červená karta a to myslím VARom ani posudzované nebolo.
   Ja to stále hovorím – ten VAR je dobrá vec, horšie to je s ľuďmi čo za ním sedia, pokiaľ sa toto nedorieši (a ja teda neviem ako) tak sme stále tam kde sme boli a nikam sa to nepohne.. darmo máš aj 100 systémov, keď za ním sedí niekto ako Mike Dean

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.