Hodnocení hráčů

Arsenal 4:3 Leicester –

WHAT A MATCH! Tohle byl opravdu stylový otevírací zápas nové sezóny Premier League. Tempo zápasu bylo opravdu dechberoucí, a každý nezaujatý fanoušek si musel tento zápas náramně užívat. Pro nás fanoušky Arsenalu, to už bylo o něco horší, nervy byly opravdu veliké, ale o to byla pak ta výhra na konci sladší.

Brankář

• 4,0

Petr dnes opět předvedl jeden z jeho "výběhů do tmy", po kterém jsme hned v 5. minutě obdrželi vyrovnávací gól. V 1. poločase neměl ani jeden zákrok a působil velmi nejistě. V 2. půli byl o něco lepší, například skvěle zastavil rodící se protiútok včasným vyběhnutím proti Vardymu. V 55. minutě vytěsnil střelu Mahreze, ale z následného rohu inkasoval. Petrovi se úvodní zápasy sezony moc nedaří už od jeho příchodu k nám, kdy dostal nejprve 2 góly při jeho debutu proti West Hamu, minulý rok 4 od Liverpoolu a letos 3 od Leicesteru. Věřme, že příště bude Petr jistější.

Obrana

• 4,0

Rob dnes několikrát špatně rozehrál. Dělala mu, ostatně jako celé obraně, problémy Vardyho rychlost a důraz. Dle mého názoru měl hrát ve středu obrany on, jakožto jediný ortodoxní stoper. V 67. minutě byl vystřídán.

• 4,0

Nacho dnes rozhodně nepřesvědčil, že byl měl dále hrát na postu stopera. Špatně obsazoval hráče, nedržel obrannou linii se svými kolegy a často byl moc hluboko. Po inkasovaném gólu na 3:2 řval na všechny kolem, ale jak správně v přenosu Sky Sports podotkl Jamie Carragher, jakožto vůdce obrany měl řvát před standardkou a nedopustit tak chybu v nabírání nabíhajících hráčů.

• 8,0

MAN OF THE MATCH

Parádní výkon. Možná ješte o chlup předčil naší hlavní letní akvizici Alexandra Lacazetta. Bly naprosto precizní v odebírání balónů a působil jako skála. Vyhrál těměř všechny osobní souboje a Mahrez přes něj ani jednou nepřešel. Skvělý výkon korunoval asistencí u Welbeckova gólu. Pro mě dnes MOTM.

Záloha

• 4,0

Hector dnes také nebyl ve své kůži. Dopředu se snažil, ale moc mu to nešlo, za zmínku stojí jeho velká šance z 51. minuty, kdy měl spíše přihrávat pod sebe, ale napálil pouze připraveného Schmeichela. Nevyvaroval se zbytečných ztrát. Na konec zápasu se přesunul na levou stranu. Rozhodně se od něj očekává víc.

• 7,0

V kombinaci dnes nebyl úpně přesný na můj vkus měl, pro něj neobvykle, velké množství zkažených přihrávek. Svou špatnou přihrávkou také zapříčinil druhý gól Leicesteru. Vše ale napravil na konci dvěma gólovými asistencemi.

• Mohamed Elneny

6,0

Mo dnes nebyl tolik vidět jako jeho parťák ve středu zálohy, ale své si odehrál. Měl více než 90ti procentní úspěšnost přihrávek a připsal si asistenci na Lacazettův gól. V 67. minutě ho nahradil Ramsey.

• 7,5

Skvělý výkon od Alexe. Na pozici halvbeka může dobře využít své přednosti- rychlost a driblink. Alex byl už od začátku velmi aktivní chodil jeden na jednoho a posílal do pokutového území nebezpečné centry. Měl taky asi 4 pěkné střely, žádná z nich se však neujala. To nic nemění na tom, že odehrál parádní zápas, i když bez kanadského bodu.

Útok

• 6,0

Danny se velmi snažil, ale většina akcí mu spíš nevycházela. ve 22. minutě krásně zakombinoval s Mesutem, střelu z dobré pozive mu však zblokoval Maguire. Poté měl ještě jednu šanci, která byla opět zblokována. Ujala se tak až ta třetí, kdy uklidil míč do prázdné branky po přihrávce Kolašinace. Ve 2. poločase naservíroval míč do šance Bellerínovi. Nebyl to od něj špatný zápas, ale z naší ofenzivy působil nejhůř.

• 7,5

Skvělý debut! Co víc si může útočník přát, než dát při svém prvním startu v lize gól již ve druhé minutě. Skvěle si našel prostor mezi stopery Leicesteru a chladnokrevně zakončil. Poté se na chvíli ze hry vytratil, ale neustále dotíral na obránce Leicestreu a několikrát jim šikovně uzmul míč. Má také velký podíl na Welbeckově gólu když jeho střelu srazil stoper Leicesteru k asistujícímu Kolašinacovi. V 2. poločase se více zapojoval do kombinace a byl velmi platný. V 68. minutě například krásně našel Aarona, který zamířil hlavou vedle. V 85. minutě prokličkoval mezi obránci a dokázal vystřelit, střela byla tečovaná a z následného rohu jsme dali rozhodující gól. Velmi dobrý výkon od francouzského snajpra a těším se na jeho dlaší zápasy v dresu Arsenalu.

• 7,0

Mesut se dnes dostával po zranění kotníku do tempa trochu pomaleji, v 1. poločase měl pár zkažených přihrávek. Ve 2. poločase byl ale motorem většiny akcí, a téměř vůbec nekazil. V 74. minutě vystřelil nebezpečně do boční sítě. Sice si nepřipsal gól ani asistenci, ale jeho výkon byl solidní.

Střídající

• 7,0

Arséne dnes měl opravdu šťastnou ruku. Hráči, které poslal na hřistě v 67. minutě, rozhodli zápas. Aaron byl již od svého příchodu na hřiště velmi aktivní, a bylo na něm vidět, že chce výsledek urvat. v 83. minutě si skvěle převzal Xhakův pas a vstřelil důležitý gól na 3:3.

• 7,0

Přišel, skóroval, zvítězil. Tak by se dal popsat jeho pobyt na hřišti. Nic víc se od něj nečekalo a svůj úkol splnil na jedničku s hvězdičkou - vstřelil vítězný gól. Oli potvrzuje, že je schopný se prosadit i po příchodu z lavičky, což je pro tým velmi důležité.

• 5,0

Na hřiště se dostal v 76. minutě, ale na výsledek neměl téměř žádný vliv.

Dnešní zápas byl opravdu krásný, a výhra 4:3 je velkou vzpruhou. Ale na druhou stranu také odkryl naše velké nedostatky v defenzivě a zejména pak v bránění standardních situací. Dle mého názoru by jsme měli přivést ještě jednoho stopera typologicky podobného například Van Dijkovi. Doufejme, že se tedy naše obrana do příštího zápasu na Stoke zlepší a útok bude pokračovat v nastolené cestě. Doufám, že se vám  hodnocení prvního zápasu Premier league líbílo, aže Arsenal bude v takovýchto výkonech pokračovat.