Hodnocení hráčů

Arsenal 5:1 Everton –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

včera jsme na domácím stadionu přivítali slušně hrající Everton. V dobrém světle se nám představili nejen noví ale i bývalí hráči Arsenalu. Výborným prvním poločasem jsme relativně pohodově dokráčeli za třemi body. Nezbývá než doufat, že naši domácí formu konečně dokážeme přetavit i do formy na venkovních fotbalových hřištích.

Brankář

 • 5,5

  Po celou dobu působení na hřišti neměl Petr příliš práce. V prvním poločase se připomněl svojí prací v malém vápně, kdy vyboxoval centr, totéž se mu povedlo krátce po změně stran. Se zlepšenou hrou Evertonu byl Petr ve větší permanenci, ale střely razítkovaly tyče nebo míjely jeho bránu. Přes zranění chtěl zápas dochytat a konečně si připsat 200. nulu, ovšem v současné poměrně slabé defenzivní hře se to zdá být dosti nemožné.

Obrana

 • 6,0

  Opět mohl skórovat a prodloužit svoji výjimečnou ofenzivní sérii, bohužel nastřelil jen tyč a následnou střelu zblokoval bránící hráč. V zápase i nadále podporoval útočné řady. V defenzívě neměl sebemenší problém, protože útočná hra Evertonu v prvním poločase příliš neexistovala. V poločase byl vystřídán, údajně kvůli nakopnutí.

 • 6,0

  Oba stopeři odehráli velmi slušný zápas, co se týče Laurenta byl důrazný v soubojích. Do jednoho z nich přiletěl pozdě a správně obdržel žlutou kartu. Dařilo se mu vyhrávat hlavičkové souboje. Připsal si gól, kdy pohotově dorazil Mustafiho hlavičku po rohu Özila. Povedený výkon.

 • 6,5

  I Shkodran odehrál kvalitní zápas. I jemu se dařilo vyhrávat osobní souboje, avšak i on udělal pár drobných chyb. Nicméně velkou pochvalu má za gólovou "přihrávku", kdy nám zase jednou vyšel zjevně nacvičený signál, ve kterém Mustafi prodlužuje kopnutý roh z přední tyče s cílem zajistit snadný gól pro hráče nabíhající zezadu. Chtěl bych vyzvednout jeho schopnost blokovat střely. Nepamatuji si hráče, který by si za své působení v Arsenalu připsal tolik zblokovaných střel, centrů či přihrávek. Opravdu v této herní činnosti vyniká, důkazem je jeho gól zachraňující blok při průniku Thea či střela z poza velkého vápna jednoho z útočících hráčů Evertonu. V současnosti je Shkodran našim nejlepším obráncem.

 • 5,5

  Hector odehrál slušný zápas, ofenzívu se snažil podporovat, nabíhal si a v jednom případě snad poprvé v kariéře přešel přes hráče v souboji 1 na 1 a odcentroval. S Henrikem velmi slušně kombinoval a zároveň velmi poctivě bránili. Tudíž s defenzivní činností dnes neměl problém.

Záloha

 • 8,5

  MAN OF THE MATCH

  Obrovská spokojenost. Hned v prvním zápase, kdy dostal příležitost naskočit od začátku ukázal neoddiskutovatelnou kvalitu. Jak jsem zmiňoval u Hectora, velmi dobře bránil. Navíc jsem si všiml, že Henrik bránil velmi inteligentně se snahou nefaulovat, odebíral míče jen v okamžiku, kdy si byl jistý, že daného hráče nebude faulovat. Dalším velkým přínosem jsou jeho asistence, najednou existuje na hřišti hráč mimo Mesuta, který je schopen dávat velmi kvalitní finální přihrávky, tři asistence z dnešního zápasu budiž toho důkazem. Věřím, že jeho dalekonosná střela z prvního poločasu nebude jediná, kterou v dresu Arsenalu vyslal. Velkou výhodou se ukázala sehranost s Aubou, a to nejen při gólové přihrávce, ale i v jednom okamžiku v druhém poločasu, kdy Aubameyang pouštěl míč a Mickiho, který mu ho z první nabízel do náběhu. Jsem z jeho výkonu nadšený a jeho přínos pro hru, poctivá defenzíva, schopnost kombinace a další aspekty hry v mých očích zastiňují i premiérový hatrick Aarona, a proto volím Henrika hráčem zápasu.

 • 8,5

  Aaron opět potvrdil svoje gólové choutky, nutno podotknout, že dnes při vší úctě poměrně atypicky proměnil všechny své šance s naprostým přehledem. Zakončení třetího gólu bylo velmi velmi kvalitní. Jeho pohyb po hřišti se stává v domácích zápasech, kdy herně dominujeme velkým přínosem. Otázkou zůstává, zda nebudou jeho ofenzivní výlety při hře na venkovních hřištích spíše kontraproduktivní. Nicméně dnes odehrál velký zápas, v ofenzívě byl velice platný. V defenzivní činnosti sem tam zaostával, ale nemůžeme od Aarona chtít, aby hrál jako čistokrevný defenzivní záložník. V případě přítomnosti Aarona na hřišti musí vedle něj Arséne bezpodmínečně postavit defenzivního záložníka, který bude striktně držet svoji pozici a vykrývat okýnka. Smutné je, že opravdovým DM Arsenal v současnosti nedisponuje.

 • 6,0

  Navázal bych na Aarona. V okamžiku, kdy je Aaron na hřišti vedle něj musí stát ortodoxní DM. A ať je Granit cokoliv není to ortodoxní defenzivní záložník. Je až k neuvěření, kolik je Arsenal schopen dát ofenzivním hráčům soupeře místa. Poté se neustále na stopery valí jeden útok za druhým a oni nejsou schopni s tím téměř nic dělat. Vzápětí to vypadá na chybu stoperů, ačkoliv chyba nastala mnohem dříve a to nepokrytím prostoru před stopery. Mluví se o tom často, je to o "ochraně" stoperů. V případě, že takové ochrana neexistuje, stávají se stopeři často bezmocní. A to je právě největší slabinou Granitovi hry. Nedokáže dostatečně kvalitně zastávat pozici ortodoxního DM. Dokáže se dostávat do soubojů (viz jeho statistika tackles), dokáže je vyhrávat, ovšem špatně vykrývá prostor a má problém s poziční hrou, což vlastně okamžitě maže vše dobré, co v průběhu zápasu na hřišti udělá. Pokud chce nastupovat v základu musí bezpodmínečně poziční hru vylepšit a zlepšená forma a víc sebevědomí by také neuškodily, jeho přihrávky zpět jsou toho důkazem.

 • 6,0

  Nejméně výrazný článek naší ofenzívy. Myslím, že se pomalu zlepšuje, přesto nechápu, proč dostává tak ohromné množství herního času na úkor dalších hráčů. Jeho nejlepším aspektem hry se stává defenzivní činnost, kdy velice poctivě a dobře brání. Daří se mu odebírat míče, avšak vzápětí při snaze rozehrát, vymyslí takovou koninu, která okamžitě vytvoří ještě nebezpečnější akci, než kterou Alex svojí defenzivní prací zlikvidoval. V ofenzívě má několikrát za zápas světlé okamžiky, kdy vymyslí pěknou přihrávku. Dokáže poměrně slušně kombinovat, jen nesmí bláznit a ukrajovat si moc velká sousta. V porovnání s dalšími ofenzivními hráči byl dnes zastíněn, přesto odehrál slušný zápas.

Útok

 • 7,0

  Myslím, že povedený debut. V prvním poločase ukázal svoji rychlost, kdy se po přihrávce Mesuta řítil na gólmana Evertonu poměrně osamocen, bohužel neproměnil. Chuť si spravil vzápětí, kdy po přihrávce Henrika velmi chytře a s přehledem proměnil svoji šanci. Překvapila mě jeho poměrně slušná úspěšnost hlavičkových soubojů. V dalším průběhu zápasu se snažil, ale nebyl již příliš vidět. Platí to nejen pro Aubu i pro Lacu, jakmile tihle hráči nedostávají přihrávky, jejich ofenzivní síla uvadá. Arsenal proto nesmírně potřebuje mít míč na kopačkách a vytvářet pro tyto hráče příležitosti. Pierre se mi rozhodně líbil a těším se na jeho další gólové příděly.

 • 7,0

  Nesmírně platný pro naši ofenzivní hru, podílí se téměř na všech ofenzivních akcích Arsenalu. Vypadá to, že si bude s novými posilami rozumět, kombinačně si vyhoví s Henrikem. Opět rozdával přihrávky, kombinoval, uklidňoval naši hru. Jsem nadšen z jeho prodloužení smlouvy a jsem přesvědčen, že ho u nás čekají skvělé roky. V závěru utkání byl lehce frustrovaný, bylo vidět, jak nenávidí hru bez míče. V celkovém kontextu, i když si nepřispal žádný gól ani asistenci předvedl velmi dobrý výkon, Mimochodem gólovou střelu mu dle mého názoru sežral Granit.

Střídající

 • 5,0

  Sead docela doplácí na svoji slabou formu. V současnosti si myslím, že ho Nacho na plac nepustí. Pro ofenzivní hru nebyl nijak zvlášť přínosem. Se zlepšenou hrou Evertonu musel být mnohem více aktivní v defenzívě, než Nacho v prvním poločase. Jeho defenzivní hra byla poměrně slušná, ovšem podílel se na obdrženém gólu, kdy úplně zapomněl na hráče za sebou, který pohodově zakončil.

 • 5,5

  David konečně zase dostal příležitost v bráně v Premier League a nejspíš tam i pár zápasů zůstane. Ihned po příchodu ukázal svoji největší slabinu a to hru v malém vápně, kdy často není schopen míče kvalitně vyboxovat či chytit. Dále mi přijde sem tam jako zmatkař. Jinak je to jistě kvalitní gólman a kdo ví, třeba ještě v Arsenalu neřekl poslední slovo. Myslím, že Arsenal by v bráně potřeboval nový impulz.

 • -

  Bylo překvapením, že Jack dnes nenastoupil v základu. Myslím, že pomohl zklidnit naši hru. Ničím výrazným se v zápase neprezentoval. Zastávám názor, že při současné formě je nejlepší variantou na pozici "ortodoxního" defenzivního záložníka, kterého jsem popisoval výše.

Co dodat na závěr? Mám pocit, že jsem napsal svoje nejukecanější hodnocení hráčů. Texty jsou dlouhé a snad nebudou nudit a všichni dočtete hodnocení až sem :).

Arsenal doma a Arsenal venku je jako den a noc. Věřím, že se nám naší domácí formu podaří přetavit i ve venkovních zápasech a budeme nadělovat i na cizích stadionech. První příležitost budeme mít v zápase ze všech nejdůležitějších, a to nejen z hlediska rivality se Sp*rs, ale i vzhledem k postavení v tabulce.

Brbci

Komentáře

 1. Mirra (karma: 1218) #1

  Velmi dobré hodnocení, naprosto trefně si popsal hru Iwobiho, tam je to jako na houpačce. On má ovšem momentálně obrovské štěstí, že my nemáme dostatek kvalitních křídel.
  A ještě s jednou věcí s tebou souhlasím a to v tom, že i já si nemyslím, že bychom měli nějak špatné stopery, ale ty mraky gólů, které dostáváme jsou systémová chyba, která začíná už v záloze. Tam se musíme jednoznačně zlepšit.
  A ještě jeden poznatek, po dlouhé době se na place objevil Sead, ale připadal mi tak nějak že nemá moc zájem o hru – inkasovaný gól budiž příkladem, tam byl absolutně mimo, ale alespoň od země se mohl odlepit.

 2. Mirra (karma: 1218) #1

  A jinak bych se ještě nebál něco na stupnici přihodit Mickimu (excelentní domácí premiéra a 3A), Aaronovi (hattrick je prostě hattrick) a Lolovi, který byl krom gólu, poměrně jistý v defenzívě.
  Naopak bod dolů pro Granita, protože to byl další slabší výkon v jeho podání. Několikrát včera opět zbrzdil naši hru, strašně moc přihrávek směrem dozadu na stopery a o jeho defenzivní činnosti a poziční hře už je psano v HH.

 3. FildaGooner (karma: 4586) #1

  Souhlasim s tim, ze by mel hrat Jackie místo Xhaky, nesouhlasim, ze by mel hrát ortodoxní DM. Je to top box-to-box hráč, kde jedna z jeho nejsilnějších stránek je po zisku míče rychle vyvezeni míče dopředu, to ortodoxni DM dělat nemůže. Jinak vice méně souhlasim, akorat Xhaka a Iwobi by meli mit nejnižší znamky, dobrá práce 😉

  • mc1897 (karma: 175) #1

   Jack nikdy DM nebol.
   Uz posun na AM>CM bol silno spochybnovany – napriklad Wengerom, ked to hraval za Anglicko za Hodgsona. Ale CM mu ide, prestal stracat lahke lopty, to ide s vekom.
   To co navrhujes ty, je hra bez DM. NIektori treneri to skusaju, ale vacsinou, ak nie si uplne dominantny, tak na to doplatia. V AFC to velmi dobre pozname – Denilson, Arteta, Xhaka ako DM…

 4. TopseCrets (karma: 3586) #1

  Dík, dobré hodnocení
  Jen nesouhlasím s Hectorem, je vidět, že se hodně zaměřil na ofenzívu a defenziva je horší a horší (kdo neubránil gólový centr Evertonu?)
  O Xhakovy (čti Denilson za 30 mega) netřeba debatovat, to je hrůza hruzouci
  Jinak bych vyzdvihl i Mesuta, jeho práce pro tým je úžasná a jedním dechem bych dodal, že Ospina včera ani nestihl své klasické ošetření bebínka ?

 5. NorthGooner (karma: 1017) #1

  Dnes z velké části souhlasím s Brbcim. Zastavím se jen u věcí, u kterých se lišíme. Souhlasím s Mirrou, vůbec bych se nebál dát Mickimu a Aaronovi klidně o bod víc nebo klidně i desítku. Tři asistence při domácím debutu, skvělý pohyb, kombinace, velmi poctivá defenzíva to si zaslouží 10. Stejně jako Aaron, který nejančil a výlety dopředu byly opravdu promyšlené, hattrick z pozice CM, skvělé kombinace, skoro asistence na Aubu, i pár odebrání míče tam bylo. Obrana: Nachovi konkurence prospívá jak sůl. Vytlačil Gibba, teď nedává čuchnout Seadovi a věděli jsme proč. Jsem rád, že se oklepal z toho výkonu na Swansea. Sead bude muset máknout. Bellerin jde pomalu opět nahoru. Je to vidět i v tom, že zas po dlouhé době zkusil 1 na 1 a ono to vyšlo. Snad ho to nakopne, protože s herním sebevědomím to tuto sezonu není úplně ono. Samozřejmě potřebuje také konkurenci, protože jen tam mu pomůže nejvíce. A když se zraní, tak kdo tam bude hrát? Asi Niles klasicky:-) Naše dvojka Kostafi. Nevím, jestli Mustafi je v tuto chvíli už lepší než Lolo, minimálně to vypadá, že pomalu vystupuje z jeho stínu. Samozřejmě jeho výkony nejsou ještě úplně ustálené, ale ten kluk je stále mladý a má před sebou nejlepší roky kariéry. A když je jeho mentor Lolo, co víc si přát. Vždyť ti dva jsou si více než podobní. Jsem rád, že mohou spolu hrát podobný typy, což nám moc nešlo u dvojky Lolo – Vermaelen. Lolo samozřejmě stárne, objevuje se více zranění, ale pokud zůstane zdravý, věřím, že dokáže udržet svůj standard a po jeho boku může Mustafi ještě chvíli růst, než to celé převezme.
  Na naši hru v první půli byla opět radost koukat. Mesut nebyl s vymýšlením na vše sám, v útočné fázi si měnil místo s Mikim a vypadá to, že si sedli hodně rychle. Od Auby jsem nečekal hned nějaké zázraky, ale ukázal své možnosti. Podílel se na první brance, super první šance a s druhou naložil chytře. Až se více sehraje s mužstvem, bude to zajímavé. Jsem zvědav, jak AW zakomponuje do toho všeho Lacu.

 6. NorthGooner (karma: 1017) #1

  Btw. včera jsem se ze zvědavosti náhled na stránky devilpage.cz, abych se podíval, co píší fans o Mikim. Samozřejmě se objevilo pár komentářů, že u nás není pod tlakem, že co se to děje, vždyť u nich neuměl ani zpracovat míč atd. Mnohem víc ale bylo komentářů, kdy Mikimu přejí u nás úspěch, že si myslí, že naše hra je přesně to, co mu sedí a kde ho fotbal bude bavit více než ten jejich autobus.

 7. dexxa123 (karma: 968) #1

  Zápas parádní, konečně se na to dalo dívat, snad to přeneseme i do Wembley. Kombinace jak z učebnice, super. Miky a Auba dali vzpomenout na časy v BVB a doufám, že v tom budou pokračovat. Jsem strašně rád, že jsou tady. Nedá mi to, abych si trochu nerýpl do těch negativců, když se uskutečnil swap s Alexisem. Prý odpad z úček… Miky dal za 75 min. stejně asistencí jako Alexis za půl roku. Včera jsem viděl jen první půlku úček a Alexis mi připadal jak dopravák na křižovatce.
  Tak kluci z BVB jen tak dál

 8. duri (karma: 2121) #1

  S hodnotenim viac menej suhlasim az na…. Cecha, 5 je priemerna znamka, takze podla hodnotenia bol o chlp lepsi ako priemerny ale mysiim si, ze skorej by mal mat o chlp menej ako priemer. Jedina golova sanca bola hlavicka ktora skoncila golom, aj ked to bolo narocne na chytenie ale v tomto pripade neurobil brankar nieco navyse co by brankar mal v teame ako arsenal mal spravit. To ze bol zraneny je len a len jeho chyba ak nevladal alebo nemohol mal sa dat vystriedat, ale proste Cech si nahana svoj rekord a ostatne je mu u prdele. A to ze sa zranil bola chyba kedze opat podbehol resp. zle vybehol na ten prizemny center to patky, proste siel do toho ako drevak. Bohuzial si myslim aj ked by ospina najblzsi zapas vychytal ciste konto a bude hviezdit ako de Gea proti nam tak ked sa Cech da to poriadku opat ho AW postavi do branky. Cech uz na Arsenal nema !!! a velmi pochybujem ze by bol jednotka v branke v niektorom inom PL teame

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.