Hodnocení hráčů

Arsenal 6:0 BATE Borisov –

Včerejší zápas byl v podstatě tréninkem, jen s místem konání na Emirates místo Colney. Přesto jsem sepsal pár postřehů, i když to vlastně ani není potřeba…

Brankář

 • 7,0

  Své si dozajista splnil - vyrazil dva střelecké pokusy protihráče. Nic víc na práci neměl.

Obrana

 • 8,0

  Po opravdu dlouhé době nastoupil na své pozici pravého beka. Hned ze začátku napálil krásnou střelu na vzdálenější tyč (ocenil jsem, že i když se k němu balón dostal od ruky protihráče, nezvedal ruce běhajíc k sudímu a zvolil frajerskou variantu). Po zbytek zápasu se mi líbil jeho cit pro přihrávku, několikrát hezky uvolnil Walcotta (se kterým má stejný počet dribbles - tři). Defenziva - vzal si očividně něco z pozice stopera, jelikož vyhrál pět hlavičkových soubojů, dva tackles. Pokud tento zápas nebyl jen výjimkou potvrzující pravidlo, klidně bych mu při současné formě Bellerina dal šanci v základu.

 • Calum Chambers

  7,0

  Ke stoperské dvojici není moc co říct. Ofenziva BATE ji jednoduše neprověřila. Tak to zkusím statisticky - pět vyhraných hlavičkových soubojů, jeden tackle, dvakrát jej soupeř připravil o míč (což u stopera není úplně vhodné) a 85% úspěšnost přihrávek.

 • 7,0

  Vyhrál dva hlavičkové souboje, žádný tackle, nikdo jej nepřipravil o míč, 94% úspěšnost přihrávek. Statisticky to tedy vypadá, že hrál víc na jistotu. Vybavuji si ale situaci, kdy se nechal hloupě obejít. Bohužel průběh zápasu a pivo jsou věci, které zajistily, že nevím kdy.

 • 7,0

  Tři tackles, jeden hlavičkový souboj. Ze začátku mi přišlo, že hrál dost na riziko a párkrát tak ztratil míč (asi zvyk z wingbacka), ale pak se zmátořil.

Záloha

 • 7,5

  Defenzivně neměl co na práci, tak se mohl soustředit na tvoření hry. 90% úspěšnost přihrávek, z nich tři klíčové. Jeho jeden střelecký pokus skončil těsně mimo (poslední dobou mi přijde, že na sobě v tomto ohledu dost zapracoval, už by mu to tam konečně mohlo padnout). Na druhou stranu mu soupeř čtyřikrát sebral míč.

 • Mohamed Elneny

  8,5

  Mohamed zašel ještě dál než Francis. Jeho první střelecký pokus skončil na tyči soupeře, pak ale krásným obstřelem branku našel. K tomu 96% (!!) úspěšnost přihrávek, taktéž tři klíčové. Nikdy z něj asi nebude žádný maestro tvůrce hry, ale jde vidět, že když má vedle sebe někoho, kdo umí alespoň trochu bránit, do ofenzivy svůj přínos určitě má.

 • 9,0

  MAN OF THE MATCH

  Nádherný výkon. Vidět jej dělat to, co umí tak dobře, bylo jako vrátit se do starých časů, kdy se začal probojovávat do prvního týmu. Opět byl schopný vzít balón a projít kolem několika hráčů (čtyři dribbles), dnes se mu ale i více dařilo ve finální fázi, o čemž svědčí i pět klíčových přihrávek, gól i asistence. Bravurně hledal dlouhými přihrávkami hlavně Giroudovu hlavu jako počátek akcí na první dotyk. Soupeř jej obral o míč pouze jednou (což je na pozici ofenzivního záložníka brutální číslo). Gól byl krásný. Nevím, co víc dodat, kdo to viděl, ví, kdo ne, určitě si to dokáže představit z dob, kdy Jack začínal. Omlouvám se, jestli jej až moc chválím, ale asi jako většina z nás mám pro něj slabost.

Útok

 • 6,0

  Danny se do hry nedostával tak, jako ostatní. Přišlo mi, že nebyl úplně ve své kůži - co se týče normální mezihry, kdybychom mluvili o jeho akcích tvořenými totálním zmatkem, tam byl na koni. Důkazem je gól Walcotta, kdy Danny nepochopitelně a trestuhodně pokazil zbytečnou kličku v situaci tři na dva před bránou, ale naštěstí pro něj (jak už to tak bývá) přihrál obránce míč Walcottovi přímo na kopačku. Dnes bych jej tedy označil titulem flop of the match.

 • 7,0

  Nebylo to stále úplně ono. Olivier se nemůže dostat do své staré formy - na můj vkus pokazí příliš mnoho akcí (hlavně ty, které jej zdobily - kombinace na první dotyk). Pár mu jich přesto vyšlo, hlavně v trojúhelníku Wilshere - Giroud - Walcott. Finální fáze byla nemastná neslaná, i když ho musím pochválit za dvakrát po sobě zvládnutou penaltu. Před Walcottovým gólem dobře zapracoval dozadu a vybojoval míč. Na otázku, zda to nebyl faul, odpovím jako obvykle náš manažer - I did not see it.

 • 8,5

  Byl nebezpečný po celý zápas. Nabíhal si, dostával se do šancí (měl smůlu, že nepřidal víc gólů, jelikož gólman mu vychytal dost věcí), dal gól a na vlastňák "přihrál". Měl jednu nebezpečnou standardku a byl výjimečně použitelný i do kombinace. Takto se bojuje o místo v sestavě.

Střídající