Hodnocení hráčů

Aston Villa 0:2 Arsenal –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnešním soupeřem byla zatím velice se trápící Aston Villa, která se nachází až na samém chvostu tabulky Premier League. I přes relativně krátkou pauzou, mezi zápasy s Olympiakosem a tím dnešním, jsme zápas zvládli a po relativně klidném utkání odvážíme s Birminghamu tři body. Pojďme se podívat na výkony našich hráčů.

Brankář

 • 6,0

  Konečně se dočkal a po několika zápasovém čekání dokráčel pro tu stále dokola komentátory omývanou 169. nulu. Historického milníku dosáhl relativně pohodovým výkonem. V prvním poločase bezzubá Aston Villa zaměstnávala Petra jen sporadicky, a tak si připsal jen několik jistých zákroků a stažených centrů. V poločase druhém se musel mít přece jen o něco více na pozoru, ale většinou jen v situacích, kdy pomáhal stoperům s rozehrávkou. Dnes nemusel vytáhnout nějaký skvělý zákrok, co se týče výkopů, bylo to tak 50 na 50. Každopádně mu gratuluju a těším se na jeho další čistá konta v dresu Arsenalu.

Obrana

 • 5,0

  Poslední zápasy se mi prostě nezdá tak kvalitní jako nedávno, nejspíš má horší období. Co se týče jeho defenzivní činnosti, dnes byl prakticky bez práce. Jediným připomenutím jeho špatné či dobré obranné práce bylo totální odkrytí jeho strany, kdy nebezpečně střílel Bacuna. V ofenzivní činnosti opět nevýrazný, až v závěrečných minutách jako by se mu konečně chtělo něco podniknout směrem k brance soupeře. Dle mého průměrný výkon.

 • 6,0

  I Laurent dnes odvedl velmi dobrý a spolehlivý výkon. Neměl opticky tolik práce jako Per, ale situace, ve kterých se ocitl, řešil velice dobře. Již je zvykem, že Laurent je odvážnější v rozehrávce. I když se mu dnes chvílemi snažil Per sekundovat, většinou to bylo právě na Laurentovi. Ten při rozehrávkách dnes několikrát zaváhal, ale vše bylo okamžitě napraveno. K tomu přidal i relativně velké ofenzivní choutky, kdy několikrát velice příkladně vyvezl míč nebo zakombinoval u lajny s Kieranem. Celkově bych u stoperů ještě vyzdvihnul množství zblokovaných střel a přihrávek.

 • 6,0

  V současnosti se drží na vlně kvalitně odpracovaných zápasů. Dnes mu opět nemám moc co vytknout, Svoji práci plnil svědomitě, vyhrával hlavičkové souboje, dokázal předskočit soupeře. Jeho rozehrávka byla dnes místy odvážnější, v jednom případě bylo vidět, jak si k sobě volá hráče na ose hřiště, aby míč nemusel dávat do strany. Drobných chybiček se nevyvaroval, naštěstí nebyly nějak výrazně potrestány, mám na mysli zejména předskočení od Gestedeho.

 • 5,0

  Na můj vkus prostě dnes moc centrů z jeho strany. Dnes byl od krajních hráčů často hodně daleko a nestačil dostupovat, a tím zblokovat nebo alespoň znepříjemnit soupeři odcentrování do vápna. Jinak si svoje defenzivní činnosti opět plnil s přehledem, dokázal vystihnout několik kolmých přihrávek. V závěru se kolem něj, ale i kolem dalších hráčů prohnal opravdu snadno mladičký Traoré. V ofenzivní činnosti dneska opět dosti nenápadný.

Záloha

 • 6,0

  Neviditelný muž dnešního zápasu plnil svoji roli naprosto, ale naprosto svědomitě. Nepouštěl se do žádných ofenzivních akcí, pouze jako „strážný maják“ vyplňoval volná okénka a tím zabránil velkému množství ofenzivních pokusů soupeře. Opravdu byl v zápase neviditelný a až chvilkové soustředění pouze na jeho osobu mě utvrdilo v tom, že dnes svoji práci zvládal opravdu velmi dobře a svědomitě. Kdo by chtěl vidět konkrétní důkaz, pusťte si 89. minutu a jeho příkladné zastoupení Héctora. Jsem velmi spokojen s jeho dnešním výkonem a myslím si, že se postupně dostává do role ortodoxního defenzivního záložníka s minimem ofenzivních úkolů.

 • 7,0

  MAN OF THE MATCH

  Nezastavitelná mašina s minimálně třemi plícemi. Když to mám shrnout, odváděl stejně důležitou práci jako Mathieu a k tomu navíc plnil svoje ofenzivní povinnosti, kdy dokázal velice pěkně zakombinovat, vyslal několik opravdu pěkných pasů. Přihrávka na Mesuta z 80. minuty byla opravdu výstavní. Svůj gól si svou skvělou práci v defenzivě z velké části vybojoval. Celkově z něj dnes sršela energie a nechyběla mu bojovnost. Dnes dle mého nejlepším hráčem Arsenalu na hřišti, za mě MOTM.

 • 6,0

  I Mesut byl dnes poněkud spící, když porovnáváme jeho výkony z posledních týdnů s tím dnešním. Přikládám to hlavně k jeho velké zápasové vytíženosti, kdy je pro nás v současnosti nepostradatelný, a tak mu nedá Arséne šanci na oddych. Nebyl moc často na míči, když už se ale k němu dostal, dokázal vymyslet něco kloudného. Mezi jeho nejlepší momenty patřily dva velice nebezpečně kopnuté centry ze standartních situací a krásná nesobecká přihrávka na gól Aaronovi. Ve druhém poločase jsme ho mohli vidět v několika situacích značící frustraci z neobdržené přihrávky od spoluhráčů. Na závěr mu Arséne dopřál alespoň pár minut oddychu.

Útok

 • 6,0

  Hned v první minutě, kdy ho oslovil tuším Ramsey, vyslal Huttonovi varovný signál, bohužel vzápětí špatně přihrál. O několik minut později se svými rychlými nohami dostal tělem právě před Huttona, který si neodpustil jeho stažení a po zásluze nám byla odpískaná penalta. Poté zůstával relativně neviditelný, kdy se připomněl znova až krásnou přihrávkou na Mesuta, který míč předložil skórujícímu Aaronovi a v nastavení prvního poločasu ukázal své střelecké schopnosti, kdy krásně zakončil střelu zpoza velkého vápna, bohužel předtím obdržel přihrávku do offsidu. V šedesáté minutě byl vystřídán, myslím, že vzhledem k jeho podílu na obou gólech odvedl slušný výkon.

 • 6,5

  Tomu to v posledních dnech opravdu jde. Dokáže se dostávat do hry, kombinovat, vyhrávat souboje, dokonce i obhodit hráče a vyvést míč. V situacích, kdy je náš tým pod tlakem dokáže udělat přesně to, co se od útočníka chce. K tomu všemu dokáže přidat i velice dobrou a spolehlivou defenzivní činnost. Penalta byla proměněná s přehledem, a tak si Olivier může připsat další čárku do svého gólového výčtu.

 • 5,5

  Joel byl dnes oproti svým posledním výkonům lehce ve stínu. Nedostával se tolik k míči a neměl na kraji tolik prostoru, aby se dokázal více zapojit do hry. Přesto i mu nechyběla příkladná bojovnost a snaha se porvat o každý míč. Měl pár hezkých kombinací se spoluhráči, často se stahoval do středu hřiště.

Střídající

 • 5,5

  V posledních týdnech klasické střídání, kdy chodí zpevnit levou stranu hřiště. V několika případech si hezky se spoluhráči vyměnil míč. Jeho práce je ale hlavně v defenzivě, kterou plní svědomitě a dobře.

 • 5,0

  Pro mě je za 30 minut pobytu na hřiště jeho pětiminutová aktivita v závěru opravdu velmi málo. Má dle mého problém s optimálním řešením situací a celkově na mě po návratu ze zranění působí ospalým a lajdáckým dojmem.

 • Calum Chambers

  -

  I Calum postupně ochutnává minuty z letošního ročníku Premier League. Dnes přišel na závěr posbírat pár zkušeností a ubránit čisté konto Petra.

Co na závěr? Dnešní zápas se mi zdál, jako typický venkovní zápas Arsenalu z minulé sezóny, kdy jsme na venkovním hřišti nechávali soupeře „vyblbnout“ někde okolo středového kruhu, ale vlastně jsme je vůbec k ničemu nepustili a naopak dokázali proměnit svoje šance a odvést tři body.

Brbci

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.