Hodnocení hráčů

Barcelona 3:1 Arsenal –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

v nabitém programu nás čekal další velký test, kdy jsme se na barcelonském Nou Campu pokusili zvrátit hrozbu vyřazení z další soutěže. Bohužel jsme se opět nevyvarovali zbytečných chyb, a proto se rozloučili i s letošním ročníkem Ligy Mistrů opět před branami čtvrtfinále. Pojďme se podívat na výkony našich hráčů.

Brankář

 • 5,5

  V osmnácté minutě skvělým zákrokem podržel svoje spoluhráče, naneštěstí o několik vteřin později lovil míč ze sítě. Překvapivě nebyl v takovém vytížení, jak se asi očekávalo, předvedl několik dobrých zákroků, kdy přízemní střely Messiho či Neymara spolehlivě lapil. Za zmínku stojí jeho rychlý výkop, při kterém poslal do šance Dannyho. Celkově myslím, že předvedl dobrý výkon, s góly toho příliš udělat nemohl, na rozdíl od našich hráčů, jsou hráči Barcelony v zakončení nekompromisní. Rozhodně v posledních týdnech napravuje svoje nepovedené výkony z úvodu sezóny a ukazuje, že patří mezi kvalitní brankáře. Otázkou je, zda by třeba Petr nějaký z jeho obdržených gólů dokázal chytit a naopak. Celkově jsem s jeho výkonem dnes spokojen.

Obrana

 • 5,0

  Myslím, že předvedl ve velmi dobrém světle. Ačkoliv nastoupil proti svému mládežnickému klubu, na stadionu, na kterém toužil určitě od malička hrát, působil velmi vyspěle a předvedl dobrý výkon. Otázkou je jeho absence při prvním gólu, což mu ale nedávám za vinu. Vzhledem k tomu, že tradičně roztahoval hřiště, zatímco Laurent velice lacině ztratil míč. Při gólu Suaréze ho měl nejspíš bránit více natěsno. Přestože se namíchal ke dvěma gólům, jsem z jeho výkonem relativně spokojen, dokázal několikrát parádně zabrat dopředu i směrem vzad. Opět se snažil podporovat útok, posílal centry, které dnes několikrát našli své adresáty. Rozhodně jeden z kamenů, na kterých může Arsenal stavět.

 • 5,5

  Byl lepším z dnešních stoperů, přišlo mi, že je do hry více zapálen, víc se chtěl o výsledek poprat. Hezky vystupoval proti přihrávkám na útočné trio Barcelony, z čehož pramenil i náš jediný gólový úspěch. Dokázal hasit i nepřesnosti svých kolegů. Předvedl však i drobné problémy s rozehrávkou, kdy byl ve dvou případech dosti nepřesný. Přesto si myslím, že opět jeho hvězda stoupá vzhůru a nemám pochyby, že bude jedním, ze dvou stoperů v příštím ročníku. Doufám, že ho nezastaví zranění nebo červená karta.

 • 4,5

  Na Laurentovi se očividně projevil jeho herní výpadek. Dnes svými dvěma ztrátami založil dvě gólové akce soupeře. Nepůsobil dnes ani tak dominantně jako obvykle, ze začátku si dokázal sjednat respekt, který se ale postupně vytratil. Předvedl několik hezkých zákroků, ale celkově nebyl moc v zápase vidět, neabsolvoval tolik soubojů, jako jindy. Věřím však, že jim to bude s Gabrielem klapat stále více a více.

 • 5,0

  Moc v současnosti zápasy Arsenalu nestíhám, ale kdykoliv se dívám, tak se mi nezdá tak suverénní, jak v předchozí části sezóny. V obraně to v jeho případě občas zaskřípe, což u něho rozhodně nebylo zvykem. I jeho ofenzivní aktivita se mi v posledních zápasech zdá slabší, stejně jako dnes, kdy se na obrannou polovinu soupeře vydával spíše sporadicky. V závěru zápasu hezky přitvrdil muziku a nechal Lionela ochutnat alespoň kousek z anglického fotbalu. O několik minut později velice hezky vyvezl míč, a tím připravil zajímavou pozici pro Alexise, který pálil ze standartní situace.

Záloha

 • 5,0

  Je to tak trochu stálice. Hráč, od kterého přesně víme, co čekat. Neuhne ze souboje, nehledí na to, s kým do souboje jde, vždy tam jde naplno a tvrdě. Nikdy z něj nebude ten defenzivní záložník, kterého my potřebujeme, zastávám však názor, že jako střídající hráč má Arsenalu stále, co nabídnout. Pokud se nemýlím, tak jako poslední Viking pamatuje ty slavnější doby Arsenalu, i možná proto se zdá být vždy velmi motivovaný a správně nabuzený. Arsenal by potřeboval, aby jeho zdravou nasranost a píli podědili všichni hráči okolo něj. Dnes společně s Elnenym, hlavně v úvodu, dobře rozbíjel konečnou fázi kombinace soupeře, který se musel spoléhat více na dlouhé míče, někde od půlící čáry. Škoda jeho zranění, jeho zkušenost a vlastnosti, které sem popisoval výše, by mohli pomoci dostat nás z této výsledkové krize.

 • Mohamed Elneny

  6,0

  MAN OF THE MATCH

  Jde na něm vidět obrovský kus práce, který odvedl od svého příchodu. Přehled na hřišti ukázal, už při svém prvním startu, dobrou střelu taky, zaostával však fyzicky. Jeho fyzická hra se zlepšuje, dokáže ustávat souboje. Dnes velice dobře vykrýval svoje území, dokázal smysluplně a efektivně zakombinovat. Myslím, že relativně dobře funguje jako rozehrávač z hloubky pole, kdy dokáže tuhle mezeru mezi obranou a útokem dobře spojovat. V prvním poločase se ve své první šanci zalekl a zbytečně zakončoval až druhým dotekem. Ve druhém poločase nádherně trefil z hranice velkého vápna přihrávku od Alexise. V celém utkání mu nechyběla bojovnost, správné nasazení a rozhodně si říká o místo v základu. Dnes je to hodně těsné, ale vzhledem k jeho pěknému gólu a celkově kvalitnímu výkonu volím právě jeho hráčem zápasu.

 • 5,5

  Mesut se prostě trápí a často na hřišti působí podrážděným dojmem. Špatně nese nepřesné přihrávky svých spoluhráčů a v poslední době si není schopen s nikým vyjít kombinačně vstříc. Snad návrat Santiho probudí jeho starou formu. V této chvíli si hru na hřišti moc neužívá, je v nějaké křeči a i když stále oslovuje svoje spoluhráče pěknými přihrávkami, nejsou to ty „neuvěřitelné“ z úvodu sezóny. Je na něm krásně vidět, že jakmile nefunguje tým kolem něho, nemá spoluhráče, kteří dokáží pochopit jeho hru, jeho kombinaci, je naprosto průměrným hráčem s geniálními záblesky. Pokud se kolem Mesuta vystaví tým, který bude plně respektovat jeho hru a dá mu dostatečný prostor, zajistí dostatečný pohyb jeho spoluhráčů, a tím dostatek variant pro přihrávku, bude Mesut nezastavitelný. Dnes jeho klasické záblesky, kdy krásně popotáhl míč, vysunul hráče a pokusil se o střelu. Jeho nasraný odchod stranou po neobdržení 2. nahrávky od Alexise byl naprosto všeříkající.

Útok

 • 6,0

  Opět dokazoval, jak velkým talentem je. Líbí se mi na něm, že v jeho věku dokáže vymýšlet sám hezké věci a nenechává to na svých starších spoluhráčích. Opět předváděl skvělý první dotyk s míčem. Poslal do šance Dannyho, několikrát vystřelil, předvedl hezké kombinace, náznaky individuálních akcí. Vzhledem k jeho věku si myslím, že podal nadstandartní výkon. Nevím, zda to bude příští rok stačit na první tým, který věřím, že dostane v létě trošku lepší podobu, přesto velká naděje do dalších let.

 • 5,0

  Platil na neobratné a málo pohyblivé beky Barcelony, svou rychlostí jim udělal pár vrásek na čele. Ovšem kdykoliv se dostane do šance, je to buď z velkého úhlu, nebo je zblokován. Mám pocit, že má trošku problém s koordinací pohybu právě v těchto chvílích, kdy mu často vše až neúměrně trvá. Přesto v posledních týdnech nejlepším útočným hráčem Arsenalu. Dnes několik pološancí, nepřesná hlavička a jedna nastřelená konstrukce brány.

 • 5,5

  Alexis do tohoto zápasu vstoupil velice vitálně a v úvodu ho bylo plné hřiště. V hodně případech platil svou rychlostí na záložníky Barcelony, kterým dokázal několikrát upláchnout a založit naši útočnou akci. V hlavě mám hlavně jeho lahůdkové zpracování přímo do protipohybu soupeře, z úvodu utkání. Nebál se zamakat i dozadu, kdy zastavoval faulem unikajícího Neymara. Připsal si gólovou přihrávku, kdy hezky oslovil Elnenyho, krásně protáhl Ter Stegena ze standartní situace. Nepochválím ho však za dvě špatně vyřešené situace, kdy chápu, že se chtěl předvést u svého bývalého zaměstnavatele a dát gól. Přesto mohl 2x poslat Mesuta do čisté golové šance, ten jeho nepřihrání nesl v závěru už dosti otráveně. Celkově se mi zdá být jen stínem loňského Alexise, letos to není úplně stoprocentní jak individuálně, tak kombinačně a střelecky.

Střídající

 • 5,0

  Po zranění se nemůže dostat do formy. Není tak dominantní jako dřív, stále je velmi kvalitní v soubojích, dokáže vyplňovat volná místa. Ale již jsem to tady psal, podle mě mu chybí vetší zápal pro hru, kdy po jeho příchodu z hostování, z něj neskutečně vyzařoval. V jeho hře se objevují nepřesnosti, ztráty. Dnes dvě velmi nepřesné rozehrávky, na Tottenhamu zbytečná ztráta a chycení míče rukou (1. ŽK). V podobě Mohameda mu začíná růst slušná konkurence, tak věřím, že zapne a bude předvádět opět to nejlepší, co může zabodnout.

 • 4,5

  I když Thea mám neskutečně rád, začínám si prostě i já myslet, že Arsenal, který chce vyhrávat trofeje je na něj příliš. Hráč s neskutečným výkyvem formy, kterou měl snad jen pár týdnů. Ostatní zápasy je nevýrazný, sem tam spasí spoluhráče nějakým gólem, ale to je vše. Trochu si protiřečím s minulým hodnocením, kdy jsem ho relativně vychválil. Dnes mě jeho pobyt na hřišti velice zklamal, kdykoliv získal míč nesmyslně si ho pokopnul 5 metrů před sebe, kde samozřejmě stál hráč Barcelony. Jeho kombinační schopnosti nulové. Jeho hra je založená na pokopnutí a běhu, popřípadě zaseknutí a vrácení na beka nebo středového hráče. Dokud Theo bude hrát na kraji, bez schopnosti nabíhat, je pro nás naprosto nepotřebný. V situaci, kdy by hrál na hrotu s druhým útočníkem, který by mu svým pohybem pomáhal otevírat prostory, byl by z něho myslím skvělý útočník. Vzhledem k našemu dlouhodobě nezměněnému systému se mi zdá tato varianta i do dalšího ročníku nepravděpodobná. Tudíž nejspíš budeme svědky trápícího se Thea, společně s trpícím Arsenalem.

 • 4,5

  Hráč, který je bez formy. Otrávený, vzteklý a neskutečně ukecaný. Za dobu pobytu na hřišti se dostal jen k jedné dorážce, kterou pokryl Ter Stegen. I o něm si začínám myslet, že pozice útočníka č. 1 je pro něj v Arsenalu přespříliš. I on trpí na výpadky formy, které prostě musí být schopen tým jakým je Arsenal vyplnit. Dnes i poslední zápasy bez výraznějšího přínosu pro naši hru. Nezkouší střílet z dálky, ačkoliv to umí, nezapojuje se příliš do kombinace a hlavně si v současnosti nedokáže najít ten správný prostor, kam poletí míč nebo se alespoň odrazí.

Co dodat na závěr? V úvodu a sporadicky v průběhu celého zápasu jsme předváděli kvalitní pressing. V moderním fotbale nepostradatelná a účinná věc, se kterou slaví úspěch, jak Bayern, tak Tottenham a určitě i další. Začínám si pomalu myslet, že se již nevyhrabeme s výsledkové krize a sezónu dohrajeme s velikým zklamáním. Uvidíme, jak se hráči hecnou a urovnají si věci v šatně.

Ačkoliv jsem přesvědčený o určitých kvalitách každého našeho hráče, myslím, že tým je prostě poskládaný tak, že nedokáže vymáčknout z každého toho jedince to nejlepší. Je na čase tým trochu obměnit, přivést nové hráče, vytvořit trochu jiný systém, překvapit s něčím do nové sezóny. Jsem ochoten podstoupit riziko neúspěchu za okolností lehké přeměny kádru a vytvoření něčeho, na co bychom se opět s radostí a potěšením dívali. Fotbal plný střel, šancí, pohybu, nahrávek, narážeček a všeho, co zdobilo ještě před pár lety náš milovaný klub.

Brbci

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.