Hodnocení hráčů

Basilej 1:4 Arsenal –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnes jsme se ve Švýcarsku představili v Basileji, kde jsme se pokusili vybojovat první místo ve skupině. V zápase jsme s obměněnou sestavou dominovali a i díky pomoci Razgradu má tento výsledek příchuť vítězství v základní skupině Ligy mistrů. Můžeme se jen těšit, koho nám los přidělí.

 

Brankář

 • 6,5

  David dnes měl několik složitějších zákroků, při kterých nás podržel. Nejvýrazněji asi při offsidové hlavičce z 11. minuty a následně chvíli před poločasem proti nepříjemné střele hráče Basileje. Druhý poločas byl v jeho podání poklidný, likvidoval občasné zmatky naší uspokojené obrany. Škoda Holdingovi chyby, která Davidovi zkazila čisté konto.

Obrana

 • 7,0

  Především bych chtěl říct, že i když na netradiční pozici, tak jsem rád, že Gabriel dostává porci minut na hřišti. Dnes opět sympatický poctivý výkon na pozici krajního obránce. V defenzivě pečlivý a málo chybující. V ofenzívě se stále zahřívá a pamatuji si jen nastřelení jeho osoby Walcottem ke konci zápasu. Přesto dobrý výkon.

 • Rob Holding

  6,5

  Za Roba jsem také rád, že i díky Gabrielovi na pravém okraji obrany dostává příležitost. I ve svém druhém zápase v krátkém časovém sledu předvedl velice pozitivní výkon. Vyhrával hlavičkové souboje, nezmatkoval a získával cenné zkušenosti od Laurenta. Škoda jeho hloupé chyby, která kazí celkový dojem na jeho velice pozitivním výkonu. Přesto všechno jeho účinkování v dnešním zápase hodnotím pozitivně.

 • 7,0

  Ředitel obrany, jako bystrozor, víceméně vše uhlídal bez problémů. S uspokojivým výsledkem ale i on polevil a v okamžicích, které řeší normálně velice nekompromisně a nepřidělává si sebemenší starosti, párkrát zabrnkal na nervy nás fanoušků i spoluhráčů.

 • 8,0

  Nevidaná aktivita a zároveň efektivita v podání krajních obránců našeho týmu. Kieran svým dobrým pohybem, kdy využil velmi špatného bránění soupeře připravil dva snadné góly pro Lucase. Ve třetím Lucasově góle má také prsty. Skvělým předskočením získal míč, směroval jej na Alexise, kterému míč propadl na volného Peréze. V ofenzívě nadále velmi aktivní, spousta kombinací, náběhů. V defenzivní činnosti jistý a bezproblémový, možná při gólu mohl trochu víc pomoci. Doumbia se ho však zbavil krásně. Pokud bude takové výkony předvádět i nadále, tak se těším na jeho souboje o pozici levého obránce se zase se zvedajícím Nachem.

Záloha

 • 7,0

  Minulé hodnocení jsem byl trochu pokárán, za špatné hodnocení Xhaky, tudíž jsem si na něj dával dnes větší pozor. Musím uznat, že jsem se možná lehce zmýlil. Granit dnes naší rozehře dodával klid, měnil rytmus hry, posílal dlouhé přihrávky, dále vybojoval několik míčů. Uznávám, že jeho neviditelná práce, skvělý pohyb a vykrývání prostorů je na vysoké úrovni, což dnes prokazoval. Ovšem stojím si za tím, že by někdy mohl více zamakat dozadu. Přesto výborný výkon.

 • 6,5

  Mám takový pocit, že Aaronovi se hraje líp, když tzv. nemusí. Pozice, ve které nemusí vymýšlet klíčové přihrávky mu sedí dle mého více. Sem tam na takové pozici vytvoří nějakou pěknou přihrávku, ale úplně se to od něj neočekává. Dnes se dobře doplňovali s Granitem, Aaron vše poctivě odběhal a z hloubky pole se zapojoval do kombinací. Vybojoval několik míčů, pokusil se o jedno zakončení. Sympatický výkon a další alternativa do zdravého tria Coq, Xhaka, Elneny.

 • 8,5

  Mesut dnes s velkou pohodou a chutí do hry. Bylo vidět hned od začátku, že nešetří krokem, hodně se pohyboval po hřišti a netradičně dosti často i s rizikem ztráty se pokoušel o zrychlení hry z prvního doteku. Užíval si kombinace s Alexisem, skvěle si vyhoví, vrací si mezi sebou míče a jsou schopní ve dvou překonat téměř celý obranný val. Statisticky má prsty v prvním gólu, kdy přiťukl pohotově Alexisovi,přie druhém našel pohotově Gibbse a při čtvrtém připravil snadný gól pro Iwobiho. Chuť v tomto zápase potvrdil i sympatickým pokusem o střelu.

Útok

 • 6,0

  Kromě vstřeleného gólu nebyl příliš vidět. Zapojoval se do kombinací, ale většinou míč pouze posunul směrem vpřed. Neměl takový tah na bránu, jak u něj býváme zvyklí. Jak jsem psal i při minulém působení Alexe na hřišti, není ve formě a docela se trápí. Snad ho nakopne vstřelený gól. Oproti loňskému roku u něj nevidím tu mladou drzost, jeho krásné zrychlení hry prvním dotekem jsem letos taky snad ještě neviděl, rozhodně prožívá horší období. Nutno podotknout, že snaha a píle mu rozhodně nechybí, v jednom okamžiku slušivě vypomohl v defenzívě, kdy bránil na úkor Granita, kterému se nechtělo.

 • 8,5

  MAN OF THE MATCH

  Nevím, zda do něj nejsem trochu zakoukaný, ale za mě prostě opět nejlepším na hřišti. O jeho kombinacích s Mesutem jsem již mluvil, byl obrovským přínosem pro hru, měl prsty vlastně ve všech gólech našeho týmu. Zejména vysunutí Mesuta při čtvrtém gólu byl nádherné. Vše podtrhl nastřeleným břevnem ze standartní situace. Svoji pohodu potvrdil úsměvy při střídání. Opět jsem si užíval jeho hru, stejně jako on sám. Celému tomuto představení chyběla jen třešnička v podobě jeho gólu. Nemůžu jinak, dnes né tak jednoznačně, ale přesto MOTM.

 • 7,5

  Lucas se dnes opravdu dobře vyspal. Vstřelit hattrick, to už je nějaký výkon, ale Peréz se dnes příliš nenadřel. Samozřejmě nešetřil krokem a ocitl se vždy ve správný čas na správném místě. Když však pominu jeho gólovou nadílku celkově nebyl hráčem, který by motal soupeřům hlavy. Do kombinací se příliš nezapojoval, k centrům se příliš nedostával. Měl opět několik hloupých ztrát. Ale dával góly a na to se ve fotbale hraje a tak on i já musím být s jeho výkonem spokojen. Musím ale říct, že nebýt skvělých výkonů některých našich hráčů, tak snadné góly by Lucas nedal. Opravdu jeho výkon nijak nepomlouvám, ale prostě ve srovnání s Mesutem, Alexisem či Gibbem byl kromě těch gólů, které vlastně vytvořili tito hráči, výrazně méně platným.

Střídající

 • Mohamed Elneny

  6,0

  V pohodě pomohl dohrát zápas na stadionu svého bývalého působiště.

 • 6,0

  Docela se snažil, ale v určitých okamžicích na něm bylo vidět určité zklamání z jeho současné nevytíženosti. Nebyl tolik dravý, dokonce vysunutí od Iwobiho v půlce vzdal. Olieho mám rád, ale v současné době tam pro něj není místo, zejména proti týmům, kteří s námi chtějí hrát fotbal a ne betonovat.

 • 6,0

  Jedno slabé zakončení, lehce sobecké, druhé zakončení zblokované. Víc toho dnes Theo nestihl.