Hodnocení hráčů

Bayern Mnichov 5:1 Arsenal –

Hned ze začátku bych rád vyzdvihl, jakou výhodou je nemít žádná očekávání od svého týmu (což je na druhou stranu dost smutné, je to přeci Arsenal…).

Brankář

 • 5,5

  MAN OF THE MATCH

  I přes inkasovaných pět gólů se dá říct, že Ospina zachytal vcelku dobře. Za žádný z inkasovaných gólů nemohl, naopak několikrát dobře zakročil a zachránil nás od (ještě větší) pohromy, například reflexivní zákrok u hlavičky či několik nebezpečných střel. Vyčetl bych také jeden velmi hloupý výběh, který skončil nastřeleným břevnem. Co mi na Ospinovi začíná extrémně vadit jsou jeho mučednické excesy, kdy "musí" mít v každém zápase určitý zdravotní problém, přitom se mu prokazatelně nic nestalo. Tohle ať si nechá do Latinské Ameriky.

Obrana

 • 4,5

  Vedl si o něco lépe, než kolega na kraji obrany a pozdější kapitán. Hector se alespoň pokoušel o nějaké náběhy co se týče útoku, ale křídla a beky Bayernu vůbec nestíhal a lítaly přes něj centry jedna báseň. Měl štěstí, že mu sudí nepískl ruku ve vápně. Přijde mi, že mu trvá extrémně dlouho dostat se do solidní formy po (i kratším) zranění - jakákoliv pauza znamená hned dost drastický propad výkonnosti.

 • 2,0

  Tak toto byl prosím tragikomický výkon. Posledně jsem jej kritizoval za velmi malou úspěšnost přihrávek proti Chelsea (75 %). Skhodran jde ale ještě dál a dnes se jeho číslo zastavilo na 58 % (!) úspěšných přihrávek. Nevím, kde bere to sebevědomí, že umí rozehrávat, ALE NEUMÍ. To, že se mu jednou za čas povede kolmice je fajn, co ale na tom, když další přihrávku ztratí - a to je prosím stoper. Další přichází na řadu chyby při gólech. Lewandowski jej při jeho hlavičce až zesměšnil, první Thiagův gól Skhodran nezachytil už vůbec. U dalšího gólu Thiaga z bůhvíjakého důvodu neodkopl míč ve vápně, když měl příležitost. Třešnička na dortu byla naprosto absurdní žlutá karta, kterou si může nechat dát snad už jen Xhaka.

 • 4,5

  Dnes nepředvedl nic světoborného. Pár úspěšných tackles měl (přesně tři a přesněji o tři víc, než Mustafi), ani on ale neměl vysokou úspěšnost přihrávek - podobnou jako Mustafi. Nebude ale asi náhoda, že se naše obrana rozpadla po jeho odchodu. Snad to nebude na dlouho, jestli jo, tak má Arséne o další velký problém navíc.

 • 3,5

  Ještě o něco horší, než kolega na druhém kraji. Jestli přes Bellerina létaly centry jedna báseň, přes Gibbse létaly jeden epos. Jeho herní inteligence také není na vysoké úrovni, tím pádem nepomohl v útočné fázi hry téměř vůbec.

Záloha

 • 3,0

  Tak tohle byla velká bída. Už od začátku bylo vidět, že vůbec neví, která bije, když nechal vystřelit Vidala. První gól jde na jeho vrub, to, jak bránil Robbena, by snad mělo jít do učebnic o tom, jak nebránit hráče, který si chystá střelu do středu hřiště na silnější nohu. Poté lítal po hřišti jako splašený, ale úplně bez řádu - nevím, jestli je chyba v něm, nebo v celém systému. Ještě před rokem dirigoval obranu a kraloval středu pole, teď působí jako zmatená figurka. Počet jeho úspěšných přihrávek se usadil na čísle šest, což je na záložníka až k pláči. Upřímně v druhém poločase jsem už nijak extrémně jeho hru nesledoval, jelikož už v tom byl takový "bordel", jak řekli v profesionálním studiu v O2 Sportu, že to ani nebylo možné.

 • 3,5

  Nestíhal. Jeho přehled o hře byl dnes tatam, prohrával souboje a povinně si připsal další žlutou kartu z kategorie absolutní zbytečnost. Měl jednu kvalitní střelu z voleje, která ale zamířila pouze do Neuerovy náruče.

 • 2,5

  Co mě velmi překvapilo bylo to, že vyhrál balón a založil jeden útok. Ano, ti, co jste zápas neviděli - Mesut opravdu vybojoval balón. Následně ke konci poločasu zahodil šanci jít do vedení. A zbytek? Vůbec nic, kromě průměrně kopnutého přímáku, který Neuerovi vypadl z náruče. Je zajímavé, že když se týmu daří, má Mesut naběháno většinou nejvíce na hřišti. Když se nedaří, rozhazuje rukama a prochází se. Ztratí míč a prochází se. Když ho poslední dobou vidím, tak si vzpomenu na Arshavina, který se holt občas nevrátil a měl rád Mekáč, ale nikdy si nepamatuju, že by předváděl divadlo jako pětiletý kluk, když mu někdo sebere míč. Dnes jsem někde četl, že když se daří Özilovi, tak se daří celému týmu. Já to ale vidím přesně naopak.

Útok

 • 3,0

  Můj nejoblíbenější hráč posledních zápasů mě zklamal. Bohužel, i když se začínal rozehrávat do parádní formy ve středu zálohy, náš manažer ho musel vrátit zpět na křídlo, kde se mu tuto sezónu vůbec nedaří. Nepředvedl téměř nic. Po odchodu Francise se přesunul do středu zálohy a začínalo to vypadat, že by se snad ještě dalo něco uhrát. Omyl, na konci zápasu ještě Ox krásně namazal Müllerovi. Malé bezvýznamné plus u mě má za krásně ruplé nervy na konci zápasu směrem ke spoluhráčům, když byl jediný, kdo se snažil napadat.

 • 5,5

  Opět mě přesvědčil o tom, že penalty kopat neumí (Panenka budiž světlá výjimka), naštěstí napotřetí míč do brány se štěstím dostal. Alespoň se snažil a vyčaroval z ničeho například dobrý centr na Walcotta. Většinou to ale bylo tak, že dostal míč někam do útoku a ztratil jej, jelikož spoluhráči se mu nenabídli. Taky se mi nelíbí jeho chování na hřišti poslední dobou - klidně mohl vidět i červenou kartu po strkání do Hummelse.

 • 3,5

  Pamatuju u něj jeden hezký průnik. A pak hromadu ztracených balónů. Vážně nevím, co k němu napsat, byl správně vystřídán.

Střídající

 • 3,5

  Za góly přímo nemohl, obrana se ale po jeho příchodu rozsypala a jeho hra byla dost zmatená a na hraně.

 • -

  Nedokázal zakončit po centru Alexise a jednou sklepl hezky na Bellerina před pokutovým územím. Tím si odbyl svůj klasický zápasový přínos.

 • -

  Stihl si naskočit na jednu hlavičku. Následně bych snad vypíchnul jen znamenitý facepalm po posledním gólu.

Bolela mě hlava už když jsem viděl sestavu před zápasem. Ano, proč nedat do zálohy Chamberlaina, který tam hrál v posledních zápasech znamenitě, místo Francise, který by s jeho aktuální formou neubránil ani svoji holku. Jsou to stále ty stejné nepochopitelné kroky. Tým neměl ani žádnou taktiku, strategii, nic - vždyť až na cca 10 minut vypadal jako prase na porážce. Polovina týmu v čele s Özilem nemá ani očividně zájem hrát, jenže Mesut stál hodně peněz a proto na lavičku jít nemůže. Vždyť i ten Reine-Adelaide by musel předvést něco víc, stejně jako Iwobi, který by se alespoň vracel. A co Welbeck, který předvedl téměř perfektní návrat? Lucase raději ani nezmiňuji, i kdyby nebyl zraněný, stejně by si zahrál maximálně v FA Cupu.

Dnes to tedy s celým týmem nezvládl ani Arsene. Jako v poslední době často. Bohužel.

Nad čím bych se ještě úplně na konci pozastavil je to, jak se hráči Arsenalu prezentují. Začal jsem fandit týmu sympaťáků. A teď? Xhaka, co sbírá karty jako Pokemony, Mustafi, který se více než na fotbal soustředí na vyplakávání sudímu, Alexis, který začal po každém kontaktu padat, hádat se a urážet se když je střídaný, líný frustrovaný Özil, který spálí víc kalorií rozhazováním rukou, než bráněním, hvězdička Ramsey, který musí vyřešit vše patou, protože je prostě frajer. Rváč, srdcař a odchovanec Wilshere je na hostování v Bournemouthu. Pardon za dost subjektivní pojetí tohoto hodnocení, ale je mi z toho prostě smutno.

yxcvbnm256

Komentáře

 1. NorthGooner (karma: 1017) #1

  Zápas jsem neviděl, ale vyjádřil jsem se k němu už v jeho průběhu. Muselo to stát za prd, což ani není překvapení, bohužel. Rád bych ale vyzdvihl autora hodnocení. Parádní, zábavné, vtipné, sarkastické hodnocení. Tohle je rozhodně větší zážitek číst, než se bohužel dívat na mrtvý Arsenal proti Bayernu. Pro mě jedno z nejlepších hodnocení za hodně dlouhou dobu.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.