Hodnocení hráčů

Čtenářské Arsenal 2:1 City

Vítejte u mého prvního hodnocení našich hráčů. Krom hodnocení jednotlivců, bych také velice rád rozebral naše nové rozestavení. V minulých zápasech se objevoval hate na několik našich hráčů a to částečně neoprávněně a to zejména na Nacha Monreala. Několikrát v minulých zápasech pohořel nicméně né vždy svoji vinnou. Právě na tomto příkladu si rozebereme rozdíl mezi původním 4-2-3-1 a nynějším rozestavením. Nacho v minulosti často propadával, protože byl několikrát přečíslen a vlna kritiky neměla koncí. Myslím, že celému týmu a právě krajním obráncům pomohla změna formace k lepšímu. Výhoda je zde především ve zhuštěném středu a hlavně v jištění křídelních obránců. Jak jsme si mohli všimnout tak jak Nacho tak Ox vytahovali pressing až k půlící čáře a krajní stopeři je měli zastupovat a přebírat nabíhající hráče. To se nám zatím daří a i když se dostane protivník k centru tak je velice dobře odklizen 3- mi stopery do bezpečí ať už jde centr po zemi nebo vzduchem. Co se týče ofenzivní práce tam vidím velké nedostatky, zejména v první půli jsme pouze nechali naše stopery odkopávat míče na Girouda a nutno podotknout, že tato varianta nám prostě nesedí za žádné formaci. V druhé půli jsme získali klid na rozehrávce což souviselo také s ochabnutím napadání ze strany Manchesteru. Nicméně hra našich středopolařů nebyla ideální, ale to si rozebereme až při individuálním hodnocení, tak pojďme na to.

Brankář

 • 6,5

  U něj mám dnes rozporuplné pocity. Na jednu stranu nás několikrát podržel a to zejména při střele Toureho a předtím po hlavičce Silvy, ale měl velký podíl na obdrženém gólu. Jeho poziční hra byla při obdrženém gólu velice špatná, nechal v podstatě volnou trajektorii Aguerovi a jeho následné poloviční vyběhnutí značně ulehčilo zakončení Kunovi. Na rozdíl od Buffona, který zůstává až na střelu útočníka, Petr riskl stranu a šel dolů čehož Aguero perfektním dloubákem využil. U neuznané branky City mě přišlo, že Peťa ten centr trochu podcenil, nicméně v tom nebyl namočen sám. Pokud jde o rozehrávku tak tam tentokrát nebylo co vytknout.

Obrana

 • 7,0

  Na to, že je považován za zmatkaře si dnes vedl opravdu na výbornou. Musím mu však vyčíst situaci z 15. minuty, kdy nechal Silvu vyslat nebezpečnou hlavičku, kterou hasil až Čech. Sané si několikrát sběhl za Oxe, který ho párkrát nestačil pokrýt, ale Gabriel byl vždy na svém místě a několikrát Sanému zblokoval centr nebo ho odzbrojil. Pro mě lepší než Holding a to zejména v přebírání nabíhajících hráčů. Dneska mě překvapil na jeho poměry čistými zákroky a zejména poziční hrou.

 • 7,5

  Jednoduše „King of the defence“. Dnes snad prohrál jediný hlavičkový souboj a to s Fernandinhem, který nebezpečně hlavičkoval do břevna. Jinak musím ocenit jeho poziční hru. Připsal si i gól nicméně pouze z offsidové pozice. Dneska naprosto spolehlivý výkon našeho nejlepšího stopera.

 • Rob Holding

  7,0

  Dostal sice stejnou známku jako Gabriel, ačkoli se nevyvaroval zbytečných chyb při rozehrávce nebo zakopnutí míče na roh místo do autu. Musím však podotknout, že jsem ho neviděl prohrát hlavičkový souboj a až nasbírá více zkušeností, zjistí na rozehrávce, bude z něho skvělý stoper. Co se týče jištění Nacha tam mi přišel mírně nedůrazný a přišlo mi několikrát, že váhá jak se má v dané situaci zachovat. Dokázal několikrát zablokovat centr na přední tyči a to zejména ten co zaváněl vlastním gólem. Jsme zvědav, na koho zbyde černý petr po návratu Mustafiho. Mohl dát i gol, ale jeho hlavička mířila po rohu jen pár centimetrů nad břevno.

Záloha

 • 8,0

  MAN OF THE MATCH

  Je to prostě válec! Když se rozběhne je hrozně těžké ho zastavit, což se ukazovalo na hřišti. Několikrát prošel přes 2 hráče City, ale vše ztroskotává na finálním řešení, ale věřím že postupem času a lepší adaptabilitě na současné rozestavení se bude zlepšovat. Připsal si i perfektní gólový centr na skórujícího Monreala. Neměl problém přejít i přes rychlíka Saného, ale abychom ho jen nechválily měl i pár zaváhání v obraně. Jeho mírné zaváhání přišlo při průniku Toureho středem proti kterému vystartoval Ramsey a na hranici vápna za sebou nechal volného Aguera ke kterému pozdě přistoupil Ox a vzniklo nebezpečí penalty. Občas se mu za zády prohnal Sané, ale Gabriel ho perfektně pokrýval.

 • 5,0

  Já si nemůžu pomoci, ale tohle není hráč hodný Arsenalu. Prohrál nespočet osobních soubojů, hlaviček, ale především ztratil enormní množství míčů na útočné polovině. Jeho naivní klička jako posledního záložníka do tří hráčů soupeře, z které pramenil gól mě pila krev. Ztratil míč ještě na polovině, kdy Delphovu střelu naštěstí ještě zblokoval Bellerin. A byl to právě Ramsey, kdo nechal vystřelit Toureho na vápně, naštěstí Petr fantasticky vyrazil na tyč. Nerozdal žádnou kloudnou přihrávku, ale co mě štvalo bylo jeho vybíhání na hrot. Tohohle nešvaru si můžeme všímat už delší dobu. To zapříčinilo, že obránci neměli komu předat balón a byli nuceni nakopávat míče na zdařbůh. Őzil se musel několikrát stáhnout na jeho pozici a tvořit hru z hloubi pole což nás zpomalovalo, protože pak chyběl na svojí pozici. To, že se následovně Ramsey nestíhal vracet už ani nemusím zmiňovat. Já nevidím žádný progres a jeho nedisciplinovaná hra nám přidělává nespočet problémů. Ale abych ho jen nekritizoval musím ho pochválit za krásnou přihrávku do běhu na Őzila, který však už neměl síly naložit s šancí lépe.

 • 6,5

  Ona ta jeho černá práce nejde tak vidět, ale u něho je vidět velký potenciál. Aby ode mě vyfasoval lepší ohodnocení, musel by se vyvarovat zbytečným ztrátám. Na jeho dnešním výkonu oceňuji zejména defenzivní činnost. Musel několikrát zastupovat za Ramseyho, neprohrával osobní souboje a to ani se silovým Tourem. Bohužel nepřidal nějakou ofenzivní nadstavbu. Párkrát přesně přenesl dlouhým balónem hru na druhou stranu, ale jeho průnikové přihrávky byly většinou nepřesné. Dneska bojoval, burcoval fans, skvěle bránil a kdyby mu sedla střela na vápně po přihrávce od Alexise tak mohlo být veseleji.

 • 7,5

  Začátek zápasu mu moc nevycházel a přes jeho stranu šla většina útoků, které nestíhal společně s Robem zavčas hasit. Nicméně v druhé půli vyfasoval od Wengera zmizík a kompletně vymazal zejména Navase a Sterlinga, který se vůbec neprosazoval přes našeho nejvíce „hejtovaného“ obránce. Nebyl jištěn tak precizně jako na druhé straně Ox, nicméně jeho napadání k půlící čáře bylo perfektní. Bohužel několikrát se projevila jeho slabost a tou je postupem věku nižší rychlost. Za gól bych ho úplně nevinil, protože ho v tom Gabriel nechal samotného, byť na obdrženém gólu podíl samozřejmě nesl. Několikrát podpořil ofenzivu a nebezpečně centroval. Musí však vypilovat spolupráci s Alexisem. Nebyl tak aktivní do ofenzivy jako Ox na druhé straně přesto však podal solidní výkon. Vidím zde určité zlepšení oproti zápasům minulým a doufám, že se dostane v závěru sezóny ještě do své staré formy.

Útok

 • 6,5

  Neznámkuji hráče na základě počtu vstřelených branek a asistencí. Jeho přínos dnes byl komplexní. Skvěle bránil, chodil do soubojů ( já ho snad neviděl více bojovat ). Dostal se několikrát do úniků, které řešil kvůli své nedostatečné rychlosti a pozdějšímu vyčerpání neúspěšně. Musel plnit chvílemi Aaronovu roli a rozdávat míče v hloubi pole. Abych pravdu řekl, tak na jeho průnikové přihrávky dnes prostě nebyl prostor. Oceňuji jeho snahu a plnění defenzivních povinností.

 • 5,5

  Za mě velké zklamání. Zdá se, že mu tento styl moc nesedí. Příjde mi jakoby hrál s nezaujetím. Nechodil naplno do hlavičkových soubojů a v podstatě se nedostal do šance. Je však pravda, že ho limituje rychlost a tým zase nedokáže využít jeho schopností ve vápně. Tuším však, že se budou prosazovat spíše rychlostní typy a na Olieho zbyde jen lavička.

 • 7,5

  Bojoval, rval se jako vždy a cenil z toho celý tým. Až zlepší spolupráci s Nachem a bude rozdávat rychleji míče od nohy, naše hra bude vypadat lépe. Několikrát mu vyšla klička a míč si dokázal dokonale pokrýt tělem a následně si vynutil, aby ho hráči City faulovali. Přidal gól, který si zasloužil. Změna zapříčinila i rozložení sil a všechna ta odpovědnost neleží na jeho bedrech což mu určitě taky pomůže.

Střídající

 • 6,5

  Přinesl vítr do naší ofenzivy a měl několik průniků do unavené obrany. Škoda jeho střely kroutící se ven z branky. Několikrát zle vyhodnotil situaci a zazdil protiútok. Jinak v něm vidím hrotového útočníka č. 1.

 • 6,5

  Bude svádět boj o pozici křídla s Oxem a bude to souboj, na který se strašně těším. Hned od začátku pobytu na hřišti hýřil aktivitou směrem dopředu a málem si vykoledoval penaltu po zákroku ve vápně. Navíc nás zachránil po ztrátě Aarona na půlce a zablokoval středu Delpha. Můžeme s očekáváním sledovat zbytek sezony, jak svedou Belle a Ox souboj o kraj hřiště. Nicméně mě by se zamlouvala i varianta Bellerina na kraji a přesunutím Oxe na místo Aarona. Uvidíme, jak to náš lišák vymyslí.

 • 5,0

  za 3 minuty na hřišti nebylo co hodnotit

Závěrem bych jen dodal malého poznatku. Zlepšení defenzivní činnosti je zřetelné, čeho jsem si však nejvíce všímal byla naše „offside trap“. Hráči si drží stažené pozice a protivníka vystavují offsidu při hlubokém bloku až na hranici velkého vápna a musím říci že velice úspěšně. Pojďme všichni bojovat za svůj tým a doufat ve zlepšení situaci. Pokud by Arsene nakonec zapracoval tuto formaci jako stávající, nebál bych se mu svěřit Arsenal do jeho rukou aspoň ještě jednu sezonu. COYG !!!

 • Petr Matulka

Komentáře

 1. TopseCrets (karma: 3477) #1

  Nevím, kde jsi přišel k tomu hatu na Nacha? Jako jeden z mála (někdy jen on) hraje slušně a drží si dobrý standard. Stačí si přečíst pár posledních live diskusí k zápasům. Jasně občas taky posere nějaký zápas, ale to je normál. Kéž by si teď Belle držel formu jako on, a ne jen Belle.
  Danny hrot c.1 ?? ? zase se budeme radovat z jednoho gólu co 5-6 zápasů? Ne díky

 2. Gooner1991 (karma: 1) #1

  Ahoj Petře.
  Jako první hodnocení fajn. Čtu tady pozápasové příspěvky už nějaký pátek. Líbí se mi tvá větší variabilita oproti tvým kolegům, jednotlivým hráčům se věnuješ individuálněji. Škoda, že jsem včerejší zápas kvůli práci neviděl, můj komentář mohl být mnohem přínosnější. Z rozhovorů hodně vychvalovali Holdinga, tobě se až tak moc nelíbil. Oba se shodujeme na tom, že vývoj souboje Bellerin vs. Ox bude hodně zajímavé sledovat a týmu to jedině prospěje. Prostřídání Oxe ve středu za Aarona a návrat Hectora na kraj by se nám líbilo úplně stejně.
  Co ti ale musím hodně vytknout je psaný projev. Jasně, je to tvé první review, o to víc bys to ale měl kontrolovat. I když jsme tady určitě všichni hlavně kvůli obsahu, těch chyb, překlepů a hlavně problémů s interpunkcí je tam šíleně moc. Je to něco, na čem můžeš zapracovat, popřípadě si to někým nech zkontrolovat. Není lehké tohle psát, sám mám nějaké zkušenosti, ale na mě jako na čtenáře to působilo hodně špatně a přemýšlel jsem, jestli jsem to vůbec ochotný dočíst do konce.
  Prosím, neber to jako nějaký hate, já to nemyslím zle. Obsahově se mi to líbí, a když mě nebudou rušit zbytečné literární nepřesnosti, budu naprosto spokojený.
  Na konec se musím trošku omluvit panu Wengerovi. I když mi změna rozestavení udělala proti Boro radost, považoval jsem to, a do jisté míry stále považuji, za panické řešení. Jeho odvahu toto rozestavení použít proti o 10 tříd nebezpečnějšímu City jsem viděl jako naprostou sebevraždu, ale klaplo to. V této fázi sezony si už můžeme jen představovat, jak by to vypadalo, kdyby pan Wenger uměl využít cokoli jiného než plán A, ale pokud zůstane (a já jsem přesvědčen, že zůstane), je to příslib ochoty přizpůsobit se požadavkům moderního fotbalu do příští sezony. COYG!!!

 3. Bangbang (karma: 1436) #1

  za sebe musím říct, že toto hodnocení, zejména ta slovní část mi sedí více, než to první ranní…

  ale co se mi líbilo ještě víc, byl včerejší výkon (od druhé půle) a výsledek… teď prostě udělat šňůru 10 vítězství a pak by se vidělo, na co nám to bude v konečné tabulce stačit!!! navázat můžou kluci už ve středu proti liškám .-))

 4. Gunner_Pav (karma: 10402) #1

  Nemuzu si pomoc, ale hodnoceni nekterych je dost nadnesene a u jinych je to naopak.
  Nebyt rozhodciho mel Cech prsty v obou golech a k tomu jeste pridal jednu hrubku u centru ve druhe puli, kterou nastesti City nevyuzilo. Oproti tomu mel jeden zakrok proti Touremu. Hlavicka od Silvy rozhodne nebyla nejak golova, to byl povinny zakrok a spis na chyceni, nez vyrazeni. Navic uspenost prihravek mel necelych 37 procent, coz je dost silene cislo. Pokud tohle povazujeme za nadprumer, tak tedy nevim.
  Navic napsat o Oliem, ze nechodil do souboju, to taky uplne nesedi. On se celkem rval, ale vetsinou byl proti presile. Souhlasit lze s tim, ze se do naseho planu, kdy jsme hrali hodne odzadu moc nehodil a daleko lepsi by byl spis brejkovy typ utocnika, ale to neni Olieho chyba. On delal maximum co mohl a ocividne dost utahal obrance, kteri pak uz moc nestihali.
  Ostatne i to, ze ma Rob jen o pul bodu vic nez Cech je ulet. Rob hral takovyhle top zapas po dlouhe dobe a ve Wembley poprve a hral vyborne

  • David Pospíšil (karma: 2688) #1

   Tak už měl v nohách téměř 120 minut a všichni víme, že Özil není žádný sprinter. Při jednom protiútoku, který vedl Welbeck, mu tam běžel na pomoc Alexis a na něm šla ta únava taky fest poznat, protože se potom hřišti vyloženě ploužil. Welbeck pak poté zase lacině ztratil míč. Vůbec je Danny v posledních zápasech úplně mimo. Člověk by čekal, že když nastoupí čtyřikrát v řadě do základu, tak to na jeho hře půjde poznat, ale on v jednom kuse ztrácí míče a když už se dostane do skvělé šance, tak jí totálně zazdí. Kdyby místo střely volil přihrávku na úplně volného Alexise na hraně šestnáctky, tak by to nebylo takové drama.

 5. Buddha (karma: 324) #1

  Docela odpovídající hodnocení. Osobně i docela rozumím kritice Nacha a Čecha. Stačí se podívat na ten katastrofální způsob bránení a zajištění co se tam odehrál před obdrženou brankou. Nacho stál 3 metry od Aquera, navíc v rovině s ním bez jakéhokoliv zajištění, vždyt to je naprostá sebevražda. Tady prostě musí být na těsno přímo pod hráčem + musí ze své pozice zařvat na spoluhráče, který se má stáhnout k němu. Petr pozdní výběh + rychle na zem, zkrátka ze své pozice udělal všechno špatně. Přitom včasný výběh by celou situaci bez problému vyřešil, protože si Aquero míč před zakončením ukopl. Přitom s tím vybíháním i při centrech to nejsou ojedinělé momenty. V tomto ohledu vůbec nepomáhá obraně a nesbírá balony, které by měl.

 6. Martin (karma: 0) #1

  2. hodnoceni, pekne prekvapko pro dnesni den. Libi se mi, ze se vice rozepisujes u hracu. Co se mi nelibi je to, ze by si Wengerovi sveril jeste sezonu po snad 1.zmene rozestaveni za x let. Minuly rok na zacatku sezony mel taky slusny zablesk, ale opet to ztroskotalo. To, ze se clovek probere po takove dobe nepovazuju za nejaky skvely tah…uprimne ja uz ho od nej ani necekal. Kazdopadne, vcera byl krasne videt pristup trenera behem zapasu. Guardiola rozdavajic pokyny, gestikulace a Wenger stezujici si Bouldovi…krasne to rekl komentator. ,, Wenger sedi na sve zidlicce a ceka, co se stane,, …takze takovej fanousek na VIP miste…

 7. killerhammer (karma: 4071) #1

  Priatelia, včerajšie víťazstvo bolo fantastické ale povedzme si úprimne, že išlo skôr o štastie a pozitívne momenty v rozhodujúcich fázach zápasu, ako o nejaký dobrý celo-zápasový výkon.
  A povedzme si úprimne, že v podstate jediná možnosť, ako ešte trochu napraviť dojem z tejto sezóny, je vyhrať FA Cup a zostávajúcich 7 zápasov v lige, čo by nás ešte teoreticky mohlo dostať do TOP4 na úkor Liverpoolu a ManUtd (asi).
  Je super, že Wenger niečo skúsil a prejavilo sa to zatiaľ mierne pozitívne, ale stále to nie je ideál.
  Však si len vezmime, že sme zmenili systém na 3-5-2 aby sme mali väčšie zabezpečenie stredu obrany pri rýchlych protiútokoch súpera (ktoré vznikajú hlavne po našich štandardkách) ale čo potom mal znamenať ten včerajší 1. gól ?
  Však ten priestor na polke mal zaisťovať ten jeden extra stredný obranca a bol tam zasa len Nacho.
  Týmto len chcem povedať, že je super, že sa podarili nejaké veci ale napraviť sezónu už pôjde len veľmi ťažko (máme tam ohromne ťažké zápasy).
  Chyby sa stali dávno v priebehu sezóny (aj tých predošlých) a Wenger to opravuje len pomaly, málo odvážne, a stále to nie je ono (napr. hra v strede zálohy, problém ktorý nás zráža už minimálne 2 posledné sezóny).
  Obávam sa, že Wenger to už hrá len na jednu kartu: vyhrať FA Cup – vyhlásiť úspešnú sezónu – oznámiť predĺženie zmluvy.
  A táto fraška môže na konci sezóny naozaj reálne nastať 🙁

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.