Hodnocení hráčů

Everton 2:5 Arsenal –

Arsenal, po prohře na Watfordu čekal další zrádný soupeř, i když s ne tak dobrou formou- Everton. Očekával se vyrovnaný zápas, Arsenal však již od začátku dominoval a nakonec si připsal jasné vítězství 2:5.

Brankář

• 6,0

Obdržel dva góly prakticky z jedné střely na bránu za celý zápas. Při druhém gólu totiž zachyboval společne s Monrealem a nabídl Niassemu lehký gól. V zápase jinak nic řešit nemusel.

Obrana

• 6,5

V obranných soubojích dominoval, jak ve vzduchu, tak na zemi. Po celý zápas dobře rozehrával. Nakonec mohl být rád, že nedostal hned zkraje druhého poločasu žlutou kartu za zákrok vysokou nohu, protože by šel nakonec do sprch o něco dříve, než jeho spoluhráči.

• 6,5

Náš kapitán opět kraloval vzdušnému prostoru. Dobře organizoval obranu a rozehrávku si nikterak nekomplikoval. Díky dobré poziční hře se nedostával do sprinterských soubojů s Calvert-Lewinem.

• 7,0

Vstřelil ohromně důležitý gól na 1:1 těsně před koncem prvního poločasu. Bůh ví, jak by zápas dopadl, kdyby šel Everton do druhé půle s náskokem jednoho gólu. V poslední minutě Nacho doslova daroval gól soupeři pomalou malou domů. Jinak hrál solidně.

Záloha

• 6,5

Hector dnes nebyl tolik ve hře. Dostal se sice k pár centrům, ty však většinou adresáta nenacházely. Dozadu si vedl slušně.

• 7,0

První půli si za rámeček rozhodně nedá. Ve 12. minutě šel Everton, po Granitově chybě, do vedení. Ve 40. minutě se Xhaka částečně vykoupil dobrou střelou, kterou Pickford vyrazil jen ke skórujícímu Monrealovi. Ve druhém poločase však Granit svůj výkon pozvedl a řídil přesnou výstavbu naší hry.

• 7,5

Aaron byl, jak je jeho dobrým zvykem, velmi aktivní. Jeho akce mu vycházely tak střídavě. V prvním poločase nejprve neproměnil ve 3. minutě tutovku, o 6 minut později do podobné šance vyslal Lacazetta, který také ztroskotal na vynikajícím Pickfordovi. Ve druhé půli ze začátku kazil, ale to nejlepší si schoval na poslední pětiminutovku, kdy nejprve sám zužitkoval pas Wilshera a v poslední minutě asistoval u gólu Alexise.

• 6,5

Sead předvedl podobný výkon, jako jeho kolega na druhé straně. Nebyl tolik výrazný směrem dopředu. Párkrát vystřelil, ale jeho střely byly zblokovány Evertonskou obranou. Dozadu působil jistě.

Útok

• 9,0

Mesut dnes předvedl naprosto famózní výkon, jeden z nejlepších v dresu Arsenalu. Mesut se sezonou zatím spíš trápil, před tímto zápasem neměl na kontě ani kanadský bod, navíc se propíral médii jeho možný zimní odchod na Old Trafford. Mesut cšak svým výkonem zavřel pusu všem jeho kritikům. Skvěle kombinoval hlavně s Alexisem a Lacazettem. Již v prvním poločase poslal do tutových šancí postupně Ramseyho,Lacazetta i Alexise. V 54. minutě vstřelil gól hlavou po krásné kombinaci a přesném centru Alexise. V 74. minutě si ješte připsal asistenci na Lacazettův gól. Skvělý výkon.

• 9,0

Rozmýšlel jsem se, jestli udělit MOTM Alexisovi nebo Mesutovi, nakonec jsem se rozhodl pro Mesuta, ale Alexis byl téměř stejně vynikající a titul MOTM by si jistě také zasloužil. Byl neustále aktivní, skvělě kombinoval. připsal si asistenci na gól Mesuta. V 59. minutě utišil domácí fanoušky skvělým zpracováním a "no-look" přihrávkou, kdy se otočil právě směrem k domácím fanouškům, kteří na něj bučeli. Skvělý výkon a asistence mu byli málo. Bylo moc vidět jak chce dát gól. Toho se dočkal v poslední minutě kdy krásnou střelou na zadní tyč uzavřel skóre zápasu. Skvělý výkon.

• 8,0

Lacazette opět skvěle kombinoval se svými spouhráči. Dlouho se však zdálo, že i přes dostatek příležitostí síť nerozvlní. To se mu nakonec podařilo v 74. minutě kdy krásně zakončil. Nutno podotknou, že gólů mohl vstřelit víc, ale buďme rádi i za jeden. Jinak ve hře byl velmi dobrý.

Střídající

• 7,0

Jack se po dlouhé době objevil na prvoligovém anglickém trávníku, a hned si připsal asitenci. Odehrál zhruba 20 minut a byl velmi kativní.